mail@urok-ua.com

Математика. 2 клас. Весняний день рік годує!

Автор: вчитель початкових класів Борисенко Анна Олегівна

Screenshot_2Під час цього уроку поєднано природознавство з математикою. Діти повторять знання про рослинні культури, виконуючи математичні вправи на закріплення таблиці множення і ділення на 4.


 

Тема. Весняний день рік годує! (Закріплення таблиці множення і ділення на 4. Розв’язування задач.)

Мета. Закріплювати знання таблиць множення і ділення на 4; вміння розв’язувати та складати прості задачі; розвивати логічне мислення, увагу пам’ять, математичне мовлення; виховувати бережливе ставлення до рослин, пошану до людської праці.

Обладнання. Картинки овочів та фруктів, відеозаписи дітей іншого класу.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

– Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб нам не було мороки —

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, на сьогоднішньому уроці ми з вами не лише повправляємося над розв’язанням прикладів і задач, а й відчуємо себе справжніми помічниками-рятівниками. Подивіться, над дошкою у нас розташований портал у інший вимір.(телевізор задекоровано) Через нього до нас будуть звертатися мешканці дитячої країни. У цій країні живуть лише діти, і жлдного дорослого, тому вони виконують усю роботу самостійно. І їм знадобиться ваша допомога.
  • Прочитайте тему нашого уроку. (Весняний день рік годує)
  • Чому так кажуть?
  • А на які ж три групи можна поділити рослинні культури, які саджають навесні? ( фруктово-ягідні, овочеві, польові)
  • Правильно. У дитячій країні зараз весна. Дітям потрібно працювати і в полі, і на городі, і в саду. Але вони не впораються без нашої допомоги. Тому пропоную не гаяти часу, мерщій на допомогу!

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Першим, хто звернеться до нас через портал, буде продавець насіння та саджанців. Отже, увага на портал.

Вчитель вмикає телевізор, на відео учень з іншого класу звертається до дітей:

  • Доброго дня! Я продавець. Сьогодні продав багато всього, та не можу порахувати, скільки ж заробив . Допоможіть порахувати мені все, що я сьогодні продав і тоді зможете перейти до наступного завдання! Я передав вашій вчительці листа, де знаходиться завдання для вас. Нехай щастить!
  • Обчислення, які ми виконаємо, пропоную записати у вигляді математичного диктанту. Тож почнемо.
  1. Продавець продав 9 пакетиків огірків по 4 гривні, скільки він виручив?(36)
  2. Також 3 кущі смородини по 7 грн?(21)
  3. Отримав 18 грн за 2 продані саджанці яблуні, а скільки за 1?(9)
  4. Виручив 32 грн за пшеницю і 54 грн за жито, скільки разом?(86)
  5. 16 грн за 4 пачатки кукурудзи, а за один?(4)
  • Молодці, впорались із завданням. І тепер можемо рухатись далі.

ІV. Робота за темою.

  1. Знаходження периметра квадрата.
  • Працюємо далі. Скажіть, а які з рослинних культур можна сіяти першими? (польові). Правильно. Тож тепер до нас звернеться хлопчик, який працює у полі. Увага на портал.

Ще один учень звертається до дітей на відео:

  • Доброго дня, доброго здоров’ячка любі друзі! Я працюю в полі кожного дня. І сьогодні маю засіяти його пшеницею, та , на жаль, не можу ніяк порахувати його периметр. Допоможіть, будь ласка! Я знаю ,лише, що поле квадратної форми. А також зміг виміряти одну його сторону, вона 5 м. Порахуйте периметр і я зможу засіяти його.

Один учень біля дошки знаходить периметр (Р= а * 4= 5м *4=20 м)

Фізкультхвилинка.

  1. Розв’язування прикладів.
  • А до нас звертається хлопчик, який працює на городі. Увага на екран.

Третій учень звертається до дітей:

  • Привіт друзі! Мені видали завдання обов’язково посадити овочі на городі, але я був неуважний, погано вчився і тепер не можу розрізнити між собою ні овочі, ні фрукти. Допоможіть виконати моє завдання. Я покажу вам картинку, а ви оберіть лише те, що я можу на своєму городі посадити. Дуже вас прошу, виручіть!
  • Подивіться на дошку. Що ви бачите? (на дошці картинки огірка, вишні, помідора, кабачка, яблука, груші, цибулі; до кожної картинки прикріплений приклад).
  • Чи все може висадити хлопчик на городі? Звичайно ні. Тож наше завдання записати та розв’язати лише ті приклади, які прикріплені до потрібних нам зображень.

Діти розв’язують приклади.

40:4+5                   28:7+16

4*8-7                     12:4+18

  1. Складання та розв’язання задачі за прикладом.
  • Діти, нам ще потрібно допомогти дівчинці, яка порається у саду. Увага на портал.

На екрані учениця з іншого класу:

  • Вітаю вас, учні, у моєму саду. Сьогодні я маю саджанці фруктових дерев. А скільки їх ніяк не збагну. Чи не були б ви такі ласкаві, допоможіть мені. Я маю приклад, складіть та розв’яжіть за ним задачу. Удачі!

24:4= ? дер.

  • Отже, яку задачу можемо скласти за даним прикладом? (Діти наводять свої варіанти та розв’язують задачу)
  1. V. Підсумок уроку.
  • Молодці діти, ви встигли допомогти мешканцям дитячої країни, вони встигли виконати усю роботу і хочуть щось вам сказати.

На екрані усі четверо учнів:

  • Дякуємо вам, діти! Ми все вчасно встигли зробити і цей наш весняний день цілий рік нас годуватиме! До нових зустрічей, бувайте!
  • Скажіть, а яке завдання від дітей вам сподобалось найбільше?
  • А яке було найскладнішим? Найлегшим?
  • Над чим нам ще потрібно працювати?
  • Підведіться. Дякую за роботу, урок закінчено.
  1. Домашнє завдання.

40:4+5

28:7+16

4*8-7

12:4+18

17+81-4

32:4-8

56-34+21

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Цікавий урок, на якому вчителька формує математичні та природничі знання. Розв’язання математичних завдань спрямовані на допомогу тим, хто працює в полі, на городі, в саду. Це виховує у дітей почуття взаємодопомоги, і одночасно навчає бути уважними, думати, адже від правильності виконання завдань залежить майбутній врожай. Вважаю, що поставленої мети вчителька досягла.

  2. Цікавий інтегрований урок математики та природознавства відповідає Державному стандарту початкової загальної освіти. Авторка сприяє свідомому оволодінню молодшими школярами таблиці множення та ділення на 4; збагачує обчислювальну практику учнів за допомогою різних вправ та задач практичного спрямування; розвиває рефлексію на обчислювальних завданнях. Оригінальна ідея з використанням відеозаписів з дітьми інших класів! Спасибі, Анно Олегівно, за цікавий урок!

  3. Ваша розробка корисна і необхідна вчителям початкових класів. Знання табличного множення і ділення – завдання шкільної програми. Вам вдається розвинути увагу, логічне мислення, спостережливість, навички швидких обчислень, крім того, прищепити інтерес до вивчення математики. Побільше б таких уроків, і тоді діти краще б засвоювали предмет.

  4. Поєднання уроку математики з природознавством та з навколишнім світом зробило урок інтригуючим. Діти із задоволенням допомагають виконувати завдання мешканцям дитячої країни, щоб зібрати гарний урожай.Урок відповідає методичним вимогам.

  5. Цкава ідея поєднання природознавства з математикою. Анна Олегівна створила для своїх вихованців умови, у яких вони відчувають себе справжніми помічниками-рятівниками. Завдання підібрані згідно теми. Зауваження: форма роботи на уроці тільки колективна.