mail@urok-ua.com

Математика. 2 клас. Весняний день рік годує!

Автор: вчитель початкових класів Борисенко Анна Олегівна

Screenshot_2Під час цього уроку поєднано природознавство з математикою. Діти повторять знання про рослинні культури, виконуючи математичні вправи на закріплення таблиці множення і ділення на 4.


 

Тема. Весняний день рік годує! (Закріплення таблиці множення і ділення на 4. Розв’язування задач.)

Мета. Закріплювати знання таблиць множення і ділення на 4; вміння розв’язувати та складати прості задачі; розвивати логічне мислення, увагу пам’ять, математичне мовлення; виховувати бережливе ставлення до рослин, пошану до людської праці.

Обладнання. Картинки овочів та фруктів, відеозаписи дітей іншого класу.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

– Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб нам не було мороки —

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 • Діти, на сьогоднішньому уроці ми з вами не лише повправляємося над розв’язанням прикладів і задач, а й відчуємо себе справжніми помічниками-рятівниками. Подивіться, над дошкою у нас розташований портал у інший вимір.(телевізор задекоровано) Через нього до нас будуть звертатися мешканці дитячої країни. У цій країні живуть лише діти, і жлдного дорослого, тому вони виконують усю роботу самостійно. І їм знадобиться ваша допомога.
 • Прочитайте тему нашого уроку. (Весняний день рік годує)
 • Чому так кажуть?
 • А на які ж три групи можна поділити рослинні культури, які саджають навесні? ( фруктово-ягідні, овочеві, польові)
 • Правильно. У дитячій країні зараз весна. Дітям потрібно працювати і в полі, і на городі, і в саду. Але вони не впораються без нашої допомоги. Тому пропоную не гаяти часу, мерщій на допомогу!

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 • Першим, хто звернеться до нас через портал, буде продавець насіння та саджанців. Отже, увага на портал.

Вчитель вмикає телевізор, на відео учень з іншого класу звертається до дітей:

 • Доброго дня! Я продавець. Сьогодні продав багато всього, та не можу порахувати, скільки ж заробив . Допоможіть порахувати мені все, що я сьогодні продав і тоді зможете перейти до наступного завдання! Я передав вашій вчительці листа, де знаходиться завдання для вас. Нехай щастить!
 • Обчислення, які ми виконаємо, пропоную записати у вигляді математичного диктанту. Тож почнемо.
 1. Продавець продав 9 пакетиків огірків по 4 гривні, скільки він виручив?(36)
 2. Також 3 кущі смородини по 7 грн?(21)
 3. Отримав 18 грн за 2 продані саджанці яблуні, а скільки за 1?(9)
 4. Виручив 32 грн за пшеницю і 54 грн за жито, скільки разом?(86)
 5. 16 грн за 4 пачатки кукурудзи, а за один?(4)
 • Молодці, впорались із завданням. І тепер можемо рухатись далі.

ІV. Робота за темою.

 1. Знаходження периметра квадрата.
 • Працюємо далі. Скажіть, а які з рослинних культур можна сіяти першими? (польові). Правильно. Тож тепер до нас звернеться хлопчик, який працює у полі. Увага на портал.

Ще один учень звертається до дітей на відео:

 • Доброго дня, доброго здоров’ячка любі друзі! Я працюю в полі кожного дня. І сьогодні маю засіяти його пшеницею, та , на жаль, не можу ніяк порахувати його периметр. Допоможіть, будь ласка! Я знаю ,лише, що поле квадратної форми. А також зміг виміряти одну його сторону, вона 5 м. Порахуйте периметр і я зможу засіяти його.

Один учень біля дошки знаходить периметр (Р= а * 4= 5м *4=20 м)

Фізкультхвилинка.

 1. Розв’язування прикладів.
 • А до нас звертається хлопчик, який працює на городі. Увага на екран.

Третій учень звертається до дітей:

 • Привіт друзі! Мені видали завдання обов’язково посадити овочі на городі, але я був неуважний, погано вчився і тепер не можу розрізнити між собою ні овочі, ні фрукти. Допоможіть виконати моє завдання. Я покажу вам картинку, а ви оберіть лише те, що я можу на своєму городі посадити. Дуже вас прошу, виручіть!
 • Подивіться на дошку. Що ви бачите? (на дошці картинки огірка, вишні, помідора, кабачка, яблука, груші, цибулі; до кожної картинки прикріплений приклад).
 • Чи все може висадити хлопчик на городі? Звичайно ні. Тож наше завдання записати та розв’язати лише ті приклади, які прикріплені до потрібних нам зображень.

Діти розв’язують приклади.

40:4+5                   28:7+16

4*8-7                     12:4+18

 1. Складання та розв’язання задачі за прикладом.
 • Діти, нам ще потрібно допомогти дівчинці, яка порається у саду. Увага на портал.

На екрані учениця з іншого класу:

 • Вітаю вас, учні, у моєму саду. Сьогодні я маю саджанці фруктових дерев. А скільки їх ніяк не збагну. Чи не були б ви такі ласкаві, допоможіть мені. Я маю приклад, складіть та розв’яжіть за ним задачу. Удачі!

24:4= ? дер.

 • Отже, яку задачу можемо скласти за даним прикладом? (Діти наводять свої варіанти та розв’язують задачу)
 1. V. Підсумок уроку.
 • Молодці діти, ви встигли допомогти мешканцям дитячої країни, вони встигли виконати усю роботу і хочуть щось вам сказати.

На екрані усі четверо учнів:

 • Дякуємо вам, діти! Ми все вчасно встигли зробити і цей наш весняний день цілий рік нас годуватиме! До нових зустрічей, бувайте!
 • Скажіть, а яке завдання від дітей вам сподобалось найбільше?
 • А яке було найскладнішим? Найлегшим?
 • Над чим нам ще потрібно працювати?
 • Підведіться. Дякую за роботу, урок закінчено.
 1. Домашнє завдання.

40:4+5

28:7+16

4*8-7

12:4+18

17+81-4

32:4-8

56-34+21

Подобається
Подобається У захваті Ха-ха Ого Сумно Злість
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
438

Можливість коментувати публікації тимчасово закрито.

4 коментарів

 1. Цікавий інтегрований урок математики та природознавства відповідає Державному стандарту початкової загальної освіти. Авторка сприяє свідомому оволодінню молодшими школярами таблиці множення та ділення на 4; збагачує обчислювальну практику учнів за допомогою різних вправ та задач практичного спрямування; розвиває рефлексію на обчислювальних завданнях. Оригінальна ідея з використанням відеозаписів з дітьми інших класів! Спасибі, Анно Олегівно, за цікавий урок!

 2. Ваша розробка корисна і необхідна вчителям початкових класів. Знання табличного множення і ділення – завдання шкільної програми. Вам вдається розвинути увагу, логічне мислення, спостережливість, навички швидких обчислень, крім того, прищепити інтерес до вивчення математики. Побільше б таких уроків, і тоді діти краще б засвоювали предмет.

 3. Поєднання уроку математики з природознавством та з навколишнім світом зробило урок інтригуючим. Діти із задоволенням допомагають виконувати завдання мешканцям дитячої країни, щоб зібрати гарний урожай.Урок відповідає методичним вимогам.

 4. Цкава ідея поєднання природознавства з математикою. Анна Олегівна створила для своїх вихованців умови, у яких вони відчувають себе справжніми помічниками-рятівниками. Завдання підібрані згідно теми. Зауваження: форма роботи на уроці тільки колективна.