mail@urok-ua.com

Майстер-клас “Формування інформаційної свідомості учнів через складові глобальної освіти”

Автор: вчитель інформатики та математики Царук Єлизавета Олександрівна

Screenshot_4Розробка майстер-класу до конкурсу “Вчитель року” номінація “Інформатика”


 

Майстер-клас 

Привітання. Добридень, шановні колеги та члени журі!

З найкращими побажаннями творчої наснаги звертаюсь до Вас я, Царук Єлизавета Олександрівна, вчитель інформатики та математики Родинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Покровська

Тема майстер класу: «Формування інформаційної свідомості учнів за допомогою складових глобальної  освіти».

Мета: формування інформаційної свідомості через складові глобальної освіти.

Завдання:

  • Здійснити теоретичне обґрунтування ідеї майстер класу;
  • Визначити основні складові глобальної освіти;
  • Показати на практиці форми і способи роботи з формування інформаційної свідомості.

Ідея: Використання  глобальної освіти  з метою формування інформаційної свідомості учнів  забезпечує  їм  у  майбутньому успішне життя у глобалізованому  взаємопов’язаному світі та допомагає сучасному учню  усвідомлювати свою роль у ньому.

Теоретичне обґрунтування: Майстер клас представлений в компетентнісному підході та ґрунтується на теоретичних засадах Семюеля Леймі, Роберта Хенві, Дж. Боткін, Уильям Кнепп, Володимира Кудіна, Володмира  Буряка.

Технології: групові технології, кейс-технології, здоров’язберігаючі технології

Методи та прийоми навчання:

–         Використання інтерактивних вправ в Learning Apps (пазли для складання зображення),

–          Метод «Кейс – стаді (case – study)

–     Кроссенс

Сьогодні ви приймете участь у майстер –класі «Формування інформаційної свідомості учнів на уроках інформатики через складові глобальної освіти». Участь у майстер-класі допоможе вам визначити складові глобальної освіти та способи формування інформаційної свідомості.

ІІ. Організація діяльності учасників майстер-класу

  1. Мотивація

А тепер, шановні колеги, я хочу залучити вас до співпраці для вирішення шляхів реалізації даної проблеми.

  1. Вправа «Кольори». Об’єднання в групи групи

Будь ласка, оберіть собі коло з птахом миру за кольором, який вам подобається. (учасники обирають фігурки і сідають за стіл відповідного кольору – так формуються 3 робочі групи, за червоним, зеленим і жовтим столами).

Що ж означають кольори, які ви, шановні колеги, собі обрали? Жовтий – наводить відчуття в рух, звільняє від негативу, який підриває упевненість в своїх силах. Допомагає легше сприймати нові ідеї і приймати різні точки зору. Зелений – коли ми думаємо про зелений колір, ми представляємо ліс, дерева, траву. Внаслідок того, що зелений об’єднує нас з природою, він допомагає нам бути ближче один до одного. Червоний – Наділяє відчуттям безпеки, упевненістю в завтрашньому дні, допомагає простіше впоратися з неприємностями. Формує лідера. Саме за кольорами ми поєднаємося в групи.

  1. Входження в тему

Уявіть собі, що ви – учні і зараз у нас урок інформатики.

Отже 1 завдання.

Учневі 9 класу Миколі на урок історії потрібно підготувати проект “День соборності України”. Проект повинен містити картинки, історичні відомості, фото.

Питання кейсу: І. група

Які ключові слова потрібно ввести учневі

ІІ. Група – Які браузери використовувати, щоб швидко знайти потрібну інформацію?

ІІІ. Група – За допомогою яких програм?

Для вашої роботи надається матеріал, який ви знаходите в кейсі

Також в ваших кейсах є кроссенс. Ознайомтеся, будь ласка з картинками та як ви думаєте, яке ключове слово знаходиться в центрі?

Кейс-стади формує критичне мислення, розвиває вміння вести переговори.

Не забуваємо про здоров’язберігаючі технології та змоделюємо ситуацію.

Пропоную переглянути ролик про мир, який підготували школи Покровська із знімальною групою при підтримці дитячого фонду ООН «Юнісеф»

(складова «Освіта миру»).

Отже, практична частина (1 група)

У вас є картинки, музика. Необхідно розробити власне відео з запропонованого матеріалу.

(2 група) Під час вивчення теми «Комп’ютерні публікації» пропонується зробити буклети з теми миру

(3 група) «Створення презентації»

Під час роботи колег

До членів журі:

Під час роботи в учнів формується інформаційна свідомість через складові глобальної освіти. Під час вивчення теми «Комп’ютерні публікації» пропонується зробити буклети з тем «Права людини», «Збереження миру», «Охорона довкілля», саме тому, що іншою складовою глобальної освіти є глобальні проблеми. Протягом роботи з даного питання формуються навички з вирішення комплексних життєвих проблем.

Використання Інтернет технологій на уроках інформатики дає змогу вчителю підготувати різноманітний онлайновий дидактичний матеріал, який можна використовувати на планшетах, мультимедійних дошках та комп’ютерах. Яскравий приклад такого онлайнового середовища є сайт http://learningapps.org/. Формуються навчики роботи в онлайновому середовищі, до якого мають доступ всі діти. В результаті правильного виконання завдання відкривається картинка-пазл, на якій ми бачемо поєднання дітей всього світу. Опрацюємо завдання з термінології «Інтернет. Служби Інтернету». Інтернет створює умови рівного доступу до навчання дітей з різними освітніми потребами.

Screenshot_3

ІІІ. Рефлексія (павутинка) – кожен учасник передає клубок іншому учаснику МК відповідаючи на питання: чи отримали ви нові знання? Побажання майстру? Переплітаючи нитки ми отримали модель всесвітньої павутини. Дякую Вам за роботу.

Бажаю натхнення, творчого сходження на вершину успіху!

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Ви творча і креативна особистість.Майстер-клас містить всі необхідні етапи.Дуже сподобався метод “Кейс-стаді”.Дітям це потрібно у сучасному суспільстві.Просто клас! Дякую!

  2. Багато цікавих термінів: кросенс, кейс-технологія, дуже цікаво розвиватись з вашим порталом. Дякую за розміщення цікавих робіт. Колезі вдячність за форми і способи роботи з формування інформаційної свідомості.

  3. Майстер клас «Формування інформаційної свідомості учнів за допомогою складових глобальної освіти».допоможе учням визначити складові глобальної освіти та способи формування інформаційної свідомості. Широко застосовані групові технології, кейс-технології, здоров’язберігаючі технології. Дякую