Методична розробка “Тридцять варіантів за три хвилини” організації самостійної роботи з алгебри для учнів 9-11 класів.

Автор: вчитель математики Гавриш Світлана Петрівна

Screenshot_1Приблизно стільки часу знадобиться для того, щоб забезпечити кожного учня класу окремим завданням на різнорівневій самостійній роботі, не використовуючи при цьому роздатковий матеріал.


 

Методична розробка
«Тридцять варіантів за три хвилини»

Приблизно стільки часу знадобиться для того, щоб забезпечити кожного учня класу окремим завданням на різнорівневій самостійній роботі, не використовуючи при цьому роздатковий матеріал.

Суть цього прийому продемонструю на прикладі організації самостійної роботи з теми «Розв’язування нерівностей методом інтервалів»

На дошці записуються нерівності, які треба розв’язати під час самостійної роботи.

Screenshot_2

Кожному учню повідомляється тризначний номер варіанту abc. Отримавши його, учень виконує підстановку в умову вправ, записаних на дошці, значення а, b, с   які відповідають цьому варіанту.

Наприклад, учень, який отримав варіант № 247, повинен в умову кожної вправи замість а підставити 2, замість в – 4, замість с – 7 і розв’язати такі нерівності:

Screenshot_3

Називаючи тільки такі номери аbс, у яких a<b<c, можна отримати однакові за структурою відповіді до кожної вправи. Відповіді залежать тільки від порядку розміщення на числовій прямій натуральних значень а, b, с.  Тому при умові, що а<b<с,  вони будуть мати наступний вигляд:

Screenshot_4

Доцільно розділити клас на групи і, в залежності від знань і умінь кожної, запропонувати відповідний варіант роботи. В даному випадку для найбільш підготовлених учнів можна записати на дошці такі нерівності:

Screenshot_5

Відповіді: (при а, b, с – натуральних і а<b<с)

Screenshot_6

За допомогою такого способу можна проводити самостійні роботи по багатьом розділам курсу алгебри і початків аналізу, Однак в деяких ситуаціях зручніше користуватися таблицями. Наприклад, при проведені самостійної роботи з теми «Розв’язування тригонометричних рівнянь» на дошці заздалегідь записані три варіанти самостійної роботи.  Припустимо такі:

Screenshot_7

Невідомі значення констант і найменування функцій учні дізнаються із розміщених на дошці таблиць.

Screenshot_8

Підготовка таких самостійних робіт не потребує великих затрат часу, дозволяє зосередити основну увагу на допомозі в подоланні певних труднощів кожною групою учнів, швидко проводити корекцію індивідуальних завдань.

Малі затрати часу при організації роботи та індивідуальність отриманих завдань дозволяють частіше проводити письмові індивідуальні опитування, роблять обернений зв’язок учнів з учителем більш стійким та інформативним, що допомагає знаходити і виправляти відхилення від бажаних результатів навчання.

Такі прийоми застосовуються при складанні навчальних і контролюючих програм для комп’ютерних класів

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Цікавий прийом і, думаю, зручний для вчителя. Підійде для швидкої самостійної роботи чи актуалізації знань, вмінь чи навичок учнів перед вивченням більш складного матеріалу. Єдине, з чим не згодна, так із категорією даної публікації. Це не методична розробка, а швидше опис досвіду вчителя та окремого прийому.