Монітор з вигнутим екраном: кому потрібен і чим корисний

Ключовими факторами під час вибору монітора для комп’ютера, як правило, є розмір екрану, частота оновлення, співвідношення сторін і ціна. Але це ще не все. Технології не стоять на місці, й останнім часом все більшої популярності набирають моделі з вигнутим екраном. Важливо розуміти, кому вони підходять і на що звернути увагу, обираючи саме такі моделі. Давайте розглянемо основні переваги моніторів з вигнутим екраном.

Комфорт для очей

Неважливо, що саме ви робите: граєте в ігри, працюєте, навчаєтесь або гортаєте сторінки веб-сайтів, скоріш за все, в цей час ви дивитесь в екран. За цим заняттям люди проводять багато часу. Дуже важливо потурбуватися про те, щоб навантаження на зір було мінімальним. Отже, якщо ви вирішили купити монітор для ПК в Києві, враховуйте цей нюанс.

Зменшити зайве навантаження на очі допоможуть вигнуті монітори. У результаті проведених досліджень з’ясувалося, що в людей, які ними користуються, менше втомлюються очі в порівнянні з тими, хто використовує пласкі екрани такого ж розміру. Це особливо важливо, якщо ви часто граєте в комп’ютерні ігри. Адже в цей час вашим очам доводиться постійно слідкувати за картинкою, яка дуже швидко змінюється, а це дуже інтенсивне візуальне навантаження.

Якщо ви після довготривалої роботи за звичайним монітором часто відчуваєте втому тв дискомфорт, вигнутий екран — оптимальний варіант у такому випадку. Він допоможе знизити навантаження на ваші очі.

Ефект занурення

Пеебування в центрі подій — ось що відчувають власники моніторів з вигнутим екраном. А все тому, що екран по краях максимально наближений до очей користувача, і відстань до кожної точки зображення приблизно однакова. По суті, такі екрани повторюють форму зору людини, а це сприяє зануренню в те, що відбувається на екрані. В якийсь момент ви навіть можете забути, що граєте в гру або дивитесь фільм — все здається наскільки реальним.

Передача кольору

Є деякі проблеми при користуванні плоским екраном великого розміру. Одна з них — користувач дивиться на краї екрану під дуже великим кутом. Через це одні й ті ж кольори  різних частинах можуть виглядати по різному. На самих краях можна побачити якісь плями або вицвілі ділянки.

Тут знову прийде на допомогу кривизна екрану. Адже вона забезпечує однакову відстань від ваших очей до будь-якої частини монітору. Ви будете бачити чудову картинку незалежно від того, чи ви дивитеся на її край, чи прямо в центр.

Особливості

Але не всім підходять монітори з вигнутим екраном. В них також є свої недоліки:

  • Ціна. Це основний мінус. Вона набагато вища у порівнянні з плоскими моделями. Також дорого обходиться технічне обслуговування.
  • Для професіоналів, які займаються дизайном і графікою, вигнутий екран — не варіант.
  • Ідеальна точка огляду тільки посередині. Якщо ви плануєте дивитись фільми всією сім’єю, такі монітори не дуже підходять. Ідеальну картинку будуть бачити тільки ті, хто знаходиться просто перед екраном.

Монітори з вигнутим екраном — нова технологія, яка дозволяє отримати більш контрастну та об’ємну картинку, окрім того, знизити навантаження на очі. Але в кожної моделі є свої плюси та мінуси. Сподіваємося, що інформація зі статті допоможе вам зробити правильний вибір.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *