mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів на уроках географії в 6-му класі

Автор: вчитель географії Тітаренко Алла Володимирівна

вчитель географії Тітаренко Алла Володимирівна“Учитель готується до найкращого уроку все життя”

– В.Сухомлинський.

Кожного разу, готуючись до уроку, намагаєшся знайти щось надзвичайно цікаве з даної теми.

В сучасних умовах все важче зацікавити учнів – адже світ і так насичений різноманіттям подій. В кожного свої методи, але невід’ємною частиною уроку є мотивація.

Тому, щоб налаштувати учнів на позитивний лад на уроці – інколи потрібно знати, чим саме цікавиться учень даної вікової категорії.

Часто на уроках географії мотивацією у нас є мультфільм “Фіксіки”, де чітко і лаконічно розповідається про тему даного уроку.

Наприклад такі теми як “Компас”, “Глобус”, “Сила тертя” та інші учні знають напам’ять, але кожного разу вони із задоволенням його переглядають та навчаються новому!

В наш час, коли так швидко зростає впровадження в життя дітей різних інформаційних засобів, сучасну дитину важко зацікавити. Тому на уроках часто використовуєш різні цікавинки, відео, презентації і тому подібне. Сьогодні хочу запропонувати мотиваційний блок до тем «Погода», «Температура повітря» та «Атмосферний тиск», що на даний час є актуальними в курсі «Загальна географія». Так, на мою думку, діти краще сприймають матеріал, коли їх налаштовуєш на потрібний лад.

На кожному уроці ми записуємо епіграф уроку та смайлик настрою – на початку уроку та в кінці, і потім порівнюємо. Як правило, це піднімає настрій дітям і дисциплінує – через кілька уроків вони автоматично малюють гарні смайлики – і завжди з гарним настроєм. Тому бажаю всім цікавих уроків!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 5 з 5)
2462

Магазин UROK-UA.com

5 коментарів

  1. Людина, що не знає нічого, може навчитися, справа тільки в тому, щоб запалити в ній бажання вчитися, – сказав Д. Дідро. Погоджуюся з автором статті, що мотивація до навчання –ключ до пізнання, одна із головних умов реалізації навчально – виховного процесу, адже вона не тільки сприяє розвитку інтелекту, але і є рушійною силою удосконалення особистості в цілому. Дякую Аллі Володимирівні за мотиваційний блок до тем «Погода», «Температура повітря» та «Атмосферний тиск», обов”язково використаю на своїх уроках!

  2. Дякую за підняття настрію! Ваш мотиваційний блок до теми “Клімат” вже візьму до роботи, а інші “мотиватори” буду шукати самостійно. Дякую, що нагадали про епіграфи.. Вдалий епіграф вже розкриває мету уроку. Дякую.

  3. Дякую автору за чудові матеріали, адже формування мотивації у учнів до навчально-пізнавальної діяльності є однією з головних проблем сучасної школи. ЇЇ актуальність обумовлена оновленням змісту навчання, постановою завдань формування у школярів прийомів самостійного набуття знань, пізнавальних інтересів, життєвих компетенцій, активної життєвої позиції тощо.

  4. Щиро Вам дякую!!! Наведені Вами різні приклади є справжньою мотивацією учнів до навчальної діяльності. Бажаю Вам творчих успіхів та не зупинятися на досягнутому.

  5. Погоджуюсь, що мотивація і практична значущість вивченого матеріалу дуже важлива. Ваші матеріали цікаві, але далеко не до кожну тему діючої програми можна, на жаль, змотивувати.