Практична робота з інформатики, 9 клас
Робота в графічному редакторі Word
Автор: Вчитель інформатики Бескровна Марина Олександрівна
Завдання: намалювати мавпочку засобами графічного редактора Word.
Інструктивна картка
1. Малюємо мавпочці голову:
- Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал ), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло.
- Зробимо градієнтну заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
- Візьмемо інструмент Серце (Вставка – Фігури – Серце ), і намалюємо серце.
- Зробимо заливку (для цього натиснемо на намальоване серце – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – оберемо потрібний колір).
- Тепер малюватимемо око. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло.
- Зробимо градієнтну заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
- Для того щоб очі були однакові скопіюємо щойно намальоване око (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить).
- Малюємо вуха. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло. Повторимо ці операції ще раз, але зробимо коло меншого розміру.
- Зробимо градієнтну заливку обох кіл (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
- Для того щоб вуха були однакові скопіюємо щойно намальоване вухо (для цього натиснемо на намальовані кола, утримуючи клавішу Ctrl – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить).
- Малюємо носик. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал) і зробимо невеличкий «плоский» овал.
- Зробимо заливку (для цього натиснемо на намальоване серце – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – оберемо потрібний колір).
- Переходимо до малювання посмішки. Візьмемо інструмент Крива (Вставка – Фігури – Кривая)
2. Малюємо мавпочці тулуб і лапки:
- Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал), намалюємо овал Тулуб.
- Зробимо градієнтну заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
- Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал) і намалюємо овал «Руку».
- Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал ), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло «долонька». Повторимо ці операції ще раз, але зробимо коло меншого розміру.
- Зробимо градієнтну заливку обох кіл (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
- Малюємо пальчики, які складаються з п’ятьох овалів.
- Зробимо заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка).
- Для того щоб руки були однакові скопіюємо щойно намальовані руки і долоньки (для цього натиснемо на намальовані кола і овали, утримуючи клавішу Ctrl – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить).
- Скопіюємо долоньки ще раз (для цього натиснемо на намальовані кола і овали, утримуючи клавішу Ctrl – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить). Це будуть наші ніжки.
Можливо автор мав на увазі роботу з графічними об’єктами у текстовому процесорі Word, бо судячи з практичних завдань у конспекті висвітлена саме ця тема. А загалом досить непогані, завдання із чіткими вказівками. Мінусом даної розробки і те що автор не передбачив виконання вправ для очей, а під час практичної роботи це важливо для будь якої вікової категорії учнів.
Робота досить змістовна та покрокова. Інструкція зрозуміла, задумка цікава.
Згідна також з тим, що Word не графічний редактор, раджу внести поправки у свою роботу.
Дякую за Ваш детальний опис дій!! Дітям корисно вправлятись у Wordі на таких ігрових елементах, та як на мене, для дітей даної вікової категорії, потрібно вибирати складніші малюнки, які будуть супроводженні не тільки послідовно виконаним операціям, а ще й логічному мисленні.Зараз інформатика викладається в молодших класах, для цих вікових категорій Ваша інструктивна картка буде надзвичайно пізнавальною, зрозумілою та цікавою.
Цікавий приклад використання геометричних фігур у текстовому редакторі! :).
Вкрав і собі 🙂
Але, шановна Марія, вважаю некорректним назву “графічний редактор Word”. Вважайте це НЕ зауваженням, а … маленькою поправкою 🙂
Цікаво продуманий малюнок, урок дійсно стане набагато ефективнішим після використання даної інструктивної картки. Чомусь не побачила тут як відбувається групування об’єктів, бо в мене діти це важко запам’ятовують. Спробою застосувати даний прийом з вашим малюнком. Дякую за ідею.
Чудова мавпочка, цікава робота, змістовні коментарі для створення малюнка. За такою роботою учні на уроці й не помітять, як час пройде, а практичні навички залишаться. Ваша робота, Марино Олександрівно, добрий приклад для проведення уроку інформатики на цікавому рівні. Дякую за навчання.
Графічний редактор Word – це вже занадто!!! Є текстовий редактор Word, який має засоби для створення графічних зображень тощо, тому прохання називати речі своїми іменами. А от щодо практичної роботи і самого малюнка Марина Олександрівна молодець. Спасибі!
Марино Олександрівно! Сподобалась Ваша практична робота з інформатики. Незважаючи на те, що вона розрахована для учнів 9 класу, спробую використати її на додаткових уроках з інформатики з своїми четвертокласниками. Ви дуже змістовно виклали інструкцію. Дякую!
Яка цікава робота! Дуже легко та детально розписана інструкція! І собі обов’язково спробую такий шедевр створити. Дуже мене зацікавила робота, а я люблю щось таке неординарне та цікавеньке! Дякую Вам!