mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Практична робота з інформатики, 9 клас

Робота в графічному редакторі Word

Автор: Вчитель інформатики Бескровна Марина Олександрівна

Вчитель інформатики Бескровна Марина ОлександрівнаЗавдання: намалювати мавпочку засобами графічного редактора Word.

Інструктивна картка

1. Малюємо мавпочці голову:

 1. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал ), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло.
 2. Зробимо градієнтну заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
 3. Візьмемо інструмент Серце (Вставка – Фігури – Серце ), і намалюємо серце.
 4. Зробимо заливку (для цього натиснемо на намальоване серце – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – оберемо потрібний колір).
 5. Тепер малюватимемо око. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло.
 6. Зробимо градієнтну заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
 7. Для того щоб очі були однакові скопіюємо щойно намальоване око (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить).
 8. Малюємо вуха. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло. Повторимо ці операції ще раз, але зробимо коло меншого розміру.
 9. Зробимо градієнтну заливку обох кіл (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
 10. Для того щоб вуха були однакові скопіюємо щойно намальоване вухо (для цього натиснемо на намальовані кола, утримуючи клавішу Ctrl – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить).
 11. Малюємо носик. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал) і зробимо невеличкий «плоский» овал.
 12. Зробимо заливку (для цього натиснемо на намальоване серце – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – оберемо потрібний колір).
 13. Переходимо до малювання посмішки. Візьмемо інструмент Крива (Вставка – Фігури – Кривая)

Перший етап практичної роботи з інформатики

2. Малюємо мавпочці тулуб і лапки:

 1. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал), намалюємо овал Тулуб.
 2. Зробимо градієнтну заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
 3. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал) і намалюємо овал «Руку».
 4. Візьмемо інструмент Овал (Вставка – Фігури – Овал ), утримуючи клавішу Shift намалюємо коло «долонька». Повторимо ці операції ще раз, але зробимо коло меншого розміру.
 5. Зробимо градієнтну заливку обох кіл (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка фігури – Градієнт – З центра).
 6. Малюємо пальчики, які складаються з п’ятьох овалів.
 7. Зробимо заливку (для цього натиснемо на намальоване коло – оберемо вкладку Формат – Заливка).
 8. Для того щоб руки були однакові скопіюємо щойно намальовані руки і долоньки (для цього натиснемо на намальовані кола і овали, утримуючи клавішу Ctrl – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить).
 9. Скопіюємо долоньки ще раз (для цього натиснемо на намальовані кола і овали, утримуючи клавішу Ctrl – оберемо з контекстного меню команду Копировать – оберемо з контекстного меню команду Вставить). Це будуть наші ніжки.

Другий етап практичної роботи з інформатики


Результат практичної роботи

Результат практичної роботи

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(5 оцінок. Рейтинг публікації: 5 з 5)
1933

Магазин UROK-UA.com

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

 1. Дякую за Ваш детальний опис дій!! Дітям корисно вправлятись у Wordі на таких ігрових елементах, та як на мене, для дітей даної вікової категорії, потрібно вибирати складніші малюнки, які будуть супроводженні не тільки послідовно виконаним операціям, а ще й логічному мисленні.Зараз інформатика викладається в молодших класах, для цих вікових категорій Ваша інструктивна картка буде надзвичайно пізнавальною, зрозумілою та цікавою.

 2. Цікавий приклад використання геометричних фігур у текстовому редакторі! :).
  Вкрав і собі 🙂
  Але, шановна Марія, вважаю некорректним назву “графічний редактор Word”. Вважайте це НЕ зауваженням, а … маленькою поправкою 🙂

 3. Цікаво продуманий малюнок, урок дійсно стане набагато ефективнішим після використання даної інструктивної картки. Чомусь не побачила тут як відбувається групування об’єктів, бо в мене діти це важко запам’ятовують. Спробою застосувати даний прийом з вашим малюнком. Дякую за ідею.

 4. Чудова мавпочка, цікава робота, змістовні коментарі для створення малюнка. За такою роботою учні на уроці й не помітять, як час пройде, а практичні навички залишаться. Ваша робота, Марино Олександрівно, добрий приклад для проведення уроку інформатики на цікавому рівні. Дякую за навчання.

 5. Графічний редактор Word – це вже занадто!!! Є текстовий редактор Word, який має засоби для створення графічних зображень тощо, тому прохання називати речі своїми іменами. А от щодо практичної роботи і самого малюнка Марина Олександрівна молодець. Спасибі!

 6. Марино Олександрівно! Сподобалась Ваша практична робота з інформатики. Незважаючи на те, що вона розрахована для учнів 9 класу, спробую використати її на додаткових уроках з інформатики з своїми четвертокласниками. Ви дуже змістовно виклали інструкцію. Дякую!

 7. Яка цікава робота! Дуже легко та детально розписана інструкція! І собі обов’язково спробую такий шедевр створити. Дуже мене зацікавила робота, а я люблю щось таке неординарне та цікавеньке! Дякую Вам!