Правильна чи хибна думка молодого спеціаліста?
Чи давно виросло нове покоління педагогів? Чи взагалі воно існує? Чи важлива думка молодого вчителя щодо виховного і навчального процесу? Про це їх не питають. Проте вони все одно мають свою думку, а може і не одну. Зараз ми її висловимо.
Для чого потрібна школа? «Щоб навчатися», – скажуть вчителі. А діти додадуть: «Щоб весело провести час із друзями, однокласниками». Більшість учнів і відвідують школу для цього, а навчання, неприємний додаток. Проте навіть це можна перетворити на цікаве заняття.
Звичайно, зараз багато говорять про модернізацію навчального процесу, вона полягає не лише в інноваційних технологіях, використання новітньої техніки на уроках, а й у зміні ставлення до учня, його можливостей та здібностей. Головне навчити його любити вчитися. Часто використовують таке поняття як гра на уроці. Тобто, не звичайні ігри замість занять, а елементи. Ми вважаємо, це дієвим способом для стимуляції навчання, проте не треба перетворювати у повсякденний спосіб викладу матеріалу, як і у будь-якій справі, одноманітність набридає.
Є такий вислів, що не треба опускатися до рівня учня, а потрібно його підіймати на свій рівень, тобто ставитися до нього як до колеги, рівність завжди була в пошані. Цим самим ви завоюєте авторитет серед школярів. Проте є ще одно хитрість – проникнути в середовище учнів, завоювати довіру, а потім просувати колектив все далі і далі в розвитку особистості за допомогою свого таки ж авторитету.
Виховувати позитивне мислення у школярів та філософське ставлення до життя. Вони найкращі, бо вони на це заслуговують, а якщо заслуговують, то доведуть це. Навчити дитину, що помилки це нормально, що висловити свою думку – це добре. Дітей треба слухати, дозволити їм помилятися, щоб виправити помилку, тим самим вони навчаться доводити свою думку і відстоювати її. «Помилка – це не ти! Не буває не правильної думки, є різні думки». Налаштуйте учня на такий лад і ви почуєте багато точок зору з того чи іншого питання.
Діти в школі, звичайно, крім навчання, повинні робити те, що їм подобається, обмеження волі ще не виховало жодної талановитої особистості. Школа давно перетворилася з простого навчального закладу, на центр виховання і дозвілля, головне вибрати правильний напрям. А нам потрібні талановиті і щасливі люди, саме таких ми і хочемо виховати!
Звичайно, на папері все виглядає ідеально, але ж кожен знає, що не все так просто, що писати і говорити можна багато. Бувають різні учні, різні класи, різне виховання, що батьки також відіграють величезну роль у вихованні і ставленні дитини до світу, проте не забувайте про позитивне мислення, силу думки, бажання педагога і можливість здійснення помилок, де помилка це не ти!
Автор не вказаний, але, схоже, це саме молодий спеціаліст зі своїми роздумами і враженнями від сучасної школи. Спроба узагальнити ці свої роздуми само по собі – схвальна. А досвід аналізу та власних ідей щодо реалізації проблем – попереду.
То правильна чи хибна думка спеціаліста? Безумовно в статті є правда, є думки, але не досить розкриті. Але якщо написав молодий спеціаліст, то можна привітати з починанням.
Робота не сподобалась, хоч безумовно автор має право на висловлення своєї думки. Містить очевидні факти, нічого глибоко не розкриває, не аналізує, ніяких думок щодо реалізаціїї проблем. Чесно, нічого нового для себе не почерпнув. Прочитавши статтю, просто хочеться задати питання:”Ну і що?”