mail@urok-ua.com

Правильна чи хибна думка молодого спеціаліста?

Ірина Овлах

Чи давно виросло нове покоління педагогів? Чи взагалі воно існує? Чи важлива думка молодого вчителя щодо виховного і навчального процесу? Про це їх не питають. Проте вони все одно мають свою думку, а може і не одну. Зараз ми її висловимо.

Для чого потрібна школа? «Щоб навчатися», – скажуть вчителі. А діти додадуть: «Щоб весело провести час із друзями, однокласниками». Більшість учнів і відвідують школу для цього, а навчання, неприємний додаток. Проте навіть це можна перетворити на цікаве заняття.

Звичайно, зараз багато говорять про модернізацію навчального процесу, вона полягає не лише в інноваційних технологіях, використання новітньої техніки на уроках, а й у зміні ставлення до учня, його можливостей та здібностей. Головне навчити його любити вчитися. Часто використовують таке поняття як гра на уроці. Тобто, не звичайні ігри замість занять, а елементи. Ми вважаємо, це дієвим способом для стимуляції навчання, проте не треба перетворювати у повсякденний спосіб викладу матеріалу, як і у будь-якій справі, одноманітність набридає.

Є такий вислів, що не треба опускатися до рівня учня, а потрібно його підіймати на свій рівень, тобто ставитися до нього як до колеги, рівність завжди була в пошані. Цим самим ви завоюєте авторитет серед школярів. Проте є ще одно хитрість – проникнути в середовище учнів, завоювати довіру, а потім просувати колектив все далі і далі в розвитку особистості за допомогою свого таки ж авторитету.

Виховувати позитивне мислення у школярів та філософське ставлення до життя. Вони найкращі, бо вони на це заслуговують, а якщо заслуговують, то доведуть це. Навчити дитину, що помилки це нормально, що висловити свою думку – це добре. Дітей треба слухати, дозволити їм помилятися, щоб виправити помилку, тим самим вони навчаться доводити свою думку і відстоювати її. «Помилка – це не ти! Не буває не правильної думки, є різні думки». Налаштуйте учня на такий лад і ви почуєте багато точок зору з того чи іншого питання.

Діти в школі, звичайно, крім навчання, повинні робити те, що їм подобається, обмеження волі ще не виховало жодної талановитої особистості. Школа давно перетворилася з простого навчального закладу, на центр виховання і дозвілля, головне вибрати правильний напрям. А нам потрібні талановиті і щасливі люди, саме таких ми і хочемо виховати!

Звичайно, на папері все виглядає ідеально, але ж кожен знає, що не все так просто, що писати і говорити можна багато. Бувають різні учні, різні класи, різне виховання, що батьки також відіграють величезну роль у вихованні і ставленні дитини до світу, проте не забувайте про позитивне мислення, силу думки, бажання педагога і можливість здійснення помилок, де помилка це не ти!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
67

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *