Презентація до уроку математики
в 2 – 3 класі

Автор: вчитель початкових класів Ліванжи Ольга Леонідівна

Рекомендації по використанню усного рахунку

  • Математика в початкових класах має як практичне, так і навчально-пінавальне значення. Нами були розроблені завдання для усного рахунку, які сприяють розвитку пізнавального інтересу на уроках математики. Вони охоплюють матеріал таких тем: «Табличне додавання і віднімання в межах десяти»; «Додавання і віднімання у межах 20 з переходом через розряд»; «Додавання і віднімання чисел на основі нумерації в межах 20, 100»; «Усне додавання і віднімання чисел у межах 100 з переходом і без переходу  через розряд»; «Табличне множення і ділення».
  • Учні зможуть також закріпити знання про величини: довжину, масу, місткість, час, швидкість, як властивості предметів навколишнього світу.
  • Дидактичне значення даних вправ для усного рахунку різноманітне. Це закріплення, повторення, узагальнення та систематизація набутих знань, обчислювальних умінь і навичок. Доцільними будуть індивідуальні, групові форми роботи під час рахунку, змагання між окремими учнями і групами дітей. У процесі розв’язування таких завдань в учнів з’являється інтерес до вивчення математики, розвивається пізнавальна активність, логічне мислення, математична мова, збагачується словниковий запас, набуваються знання про тваринний світ планети, формується вміння працювати самостійно і в групі.
  • Завдяки яскравій наочності результатом даних вправ є підвищення розумової активності навіть у дітей з низьким та середнім  навчальним потенціалом.
  • Рекомендуємо використовувати даний матеріал на уроках математики в початкових класах.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Дуже цікава, пізнавальна інформація про тварин використана учителем при створенні цієї презентації. Застосування такої презентації зробить урок нетрадиційним, яскравим, насиченим. Кожен учень працювати активно і захоплено, розвиватиметься допитливість, пізнавальний інтерес.

  2. Гарна презентація. Усний рахунок має бути таким же необхідним у структурі уроку, як і фізкультхвилинки. Яскраві наочні слайди допомагають розвивати пізнавальну активність учнів, логічне мислення. А крім того учитель Ліванжи О. Л. знайшла і використала у презентації цікаві факти про тваринний світ. Змістовна, корисна публікація. Дякую.