Презентація “Центральна симетрія”

Автор: вчитель математики Мірошниченко Наталія Михайлівна

вчитель математики Мірошниченко Наталія МихайлівнаДана презентація буде корисна вчителям математики в 5-6 класах, а також учням під час самостійного опрацювання матеріалу. Мета: зрозуміти поняття центрально симетричних точок та фігур; навчитися знаходити та будувати фігури, симетричні відносно даної точки. В роботі розглядається поняття симетричний відносно точки. Презентація є наочним матеріалом, який ілюструює алгоритми побудови симетричних точок, відрізків та фігур відносно точки.

Презентацію можна використовувати як на уроках подання нового матеріалу, так і під час узагальнення знань учнів з даної теми. Слайди містять елементи повторення матеріалу, означення модуля, симетрії, а також нові поняття для учнів.

  • Слайд 1. Назва та мета
  • Слайд 2. Повторення означення модуля
  • Слайд 3. Симетричні точки. Центр симетрії
  • Слайд 4. Знаходження центру симетрії та симетричних точок
  • Слайди 5, 6 Приклади фігур, симетричних відносно точки.
  • Слайд 7. Алгоритм побудови відрізка симетричного до даного відносно точки
  • Слайд 8. Алгоритм побудови фігури (розглядається квадрат) симетричної відносно даної точки.

Всі слайди містять анімацію, яка дозволяє учням побачити весь процес порбудови симетричних фігур.
Робота підготовлена до відкритого уроку математики.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Цілком погоджуюсь з попереднім коментарем : на уроках математики презентація надзвичайно необхідна, але вона повинна бути і приємною для очей, щоб забезпечити нормальне сприйняття і нести якомога більше смислового навантаження, а в даній публікації ці два аспекти потребують доопрацювання.

  2. Наталія Михайлівна, застосування комп’ютерної техніки на уроках дозволяє зробити урок нетрадиційним, яскравим, насиченим, наповнюючи його зміст знаннями з інших наочних областей, що перетворюють математику з об’єкту вивчення в засіб отримання нових знань. Але потрібно дотримуватися і певних рекомендацій до створеннях презентації. Моє зауваження – дуже темний фон (слайд 2 не читається зовсім текст).