Розробка уроку та презентація з Інформатики для 2 класу по темі “Історична подорож: від абака до нетбука”

Автор: вчитель початкових класів Чередніченко Галина Іванівна

Чередніченко Галина ІванівнаДаний урок та презентація створені для ознайомлення учнів з стародавніми та сучасними пристроями для обчислень. З допомогою презентації можна навчити дітей розрізняти найпростіші пристрої для лічби, механічні та електронні пристрої, запам’ятовувати назви сучасних пристроїв.


Мета:

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися – формування предметних компетентностей: дізнатися, які пристрої для обчислень були винайдені людьми в різні часи; навчитися розрізняти найпростіші пристрої для лічби, механічні та електронні машини.

ІКТ компетентність – вміння знаходити інформацію в різних джерелах; вчитися володіти сучасними інформаційними технологіями.

Розвивати логічне мислення, кмітливість, просторову уяву.

Виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером та бережне ставлення до техніки.

Завдання:

Ознайомити учнів з стародавніми та сучасними пристроями для обчислень;

навчитися розрізняти найпростіші пристрої для лічби, механічні та електронні пристрої, запам’ятовувати назви сучасних пристроїв.

Обладнання: ПК, підручник „Сходинки до інформатики” (автор О.В.Коршунова), презентація, картки, таблиці, ілюстрації.

Хід уроку

Презентація до уроку

Завантажити матеріал на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Як на 2 клас забагато інформації на початку уроку. Діти стільки можуть не сприйняти, або ж втомитися слухати, але презентація доповнює урок разом з іншими вправами.

  2. Урок – подорож завжди захоплює молодших школярів, а особливо такий розумово насичений та емоційно забарвлений урок. У вашому конспекті використані доречні для учнів початкоих класів методи та прийоми, і звичайно презентація, яка вдало доповнює таке різноманіття педагогічний ідей.

  3. урок цікавий, насичений матеріалом, різними вправами, зокрема інтерактивними. Діти з задоволенням мандруватимуть від давнини до сьогоднішньго часу і засвоювати знання з історії розвитку обчислювальної техніки.

  4. Уроки-подорожі завжди були актуальними та цікавими для учнів, як і всі нестандартні уроки взагалі. Подорож до історичних коренів інформатики для другого класу представлена в доступній формі, всі етапи логічно поєднані, презентація є потрібним та зручним доповненням до уроку, виконана мотодично правильна, не перевантажена текстом, що робить її зрозумілою та цікавою для учнів. Сподобалась вправа “Займи позицію”, технологія “Незавершене речення”. Дякую за поповнення медодичної скарбнички!

  5. Дуже цікавий урок-подорож. Для 2 класу саме те. Цікаві інтерактивні вправи, що дають завжди позитивний результат на уроці. Яскрава, повчальна презентація тільки збагачує урок, робить його досконалішим. Дякую!