Що таке TOEFL та як до нього підготуватись

Test of English as a Foreign Language (як розшифровується його назва) є одним із найбільш використовуваних тестів на знання англійської по всьому світові. Стандартизований екзамен потрібен саме для того, щоб визначити рівень володіння English для носіїв інших мов. Нижче розбираємося детальніше з його особливостями.

Що таке TOEFL

На уроках курсу англійська для дітей онлайн вашу дитину чекає весела атмосфера, цікаві ігри та інтерактивні завдання. Ваші діти розвиватимуть вміння спілкування та вивчатимуть англійську легко.

Для чого він потрібен?

TOEFL — це шлях до європейської освіти та кар’єри. Чимало закладів освіти за кордоном (при чому не обов’язково в англомовних країнах), потребують від іноземних абітурієнтів результати цього тестування. Це стане своєрідним гарантом того, що ви зможете розуміти навчальну програму, вільно спілкуватиметеся з викладачами й іншими студентами, і мовний бар’єр не буде для вас перепоною.

Ще одна річ, де вам знадобиться TOEFL — це працевлаштування. Високі бали екзамену є перевагою при подачі заявки на робочу візу або при переводі в закордонну філію компанії, де ви працюєте.

Структура тесту

Всього перевіряється 4 основних навички — читання, сприймання мови на слух, говоріння та писання. Відповідно до цього увесь екзамен і поділено на чотири блоки. Сьогодні студенти можуть обрати два способи здачі екзамену — в електронному чи паперовому вигляді. Так, у першому випадку за оновленою програмою на проходження відводиться трохи менше за 2 години.

  • Reading, ~ 35 хвилин. Студентам надаються тексти для читання на академічні теми, після чого слідують тести (20 шт.) на розуміння прочитаного. Важливо вміти бігло ознайомитися зі змістом і швидко знайти потрібний момент в цілому тексті.
  • Listening, ~ 36 хвилин. Одноразово прослуховується кілька аудіозаписів та аналогічно до попередньої частини, потрібно пройти тести (28 шт.) по змісту. Потрібно визначати основну ідею, розуміти деталі та знати деяку академічну термінологію.
  • Speaking, ~ 16 хвилин. Цей розділ призначений для оцінки усного мовлення через низку завдань. Так, студенти мають прослухати й прочитати 4 уривки текстів, а потім розгорнуто висловитися по кожній заданій темі.
  • Writing, ~ 29 хвилин. Подібно до говоріння, тут оцінюється словниковий запас, вміння переосмислювати інформацію, робити висновки, а також викладати думки логічно й послідовно, дотримуючись граматичних правил. Попередньо ви також взаємодієте з невеликим текстовим уривком та аудіолекцією на одну тему.

Для тих, хто обирає паперовий варіант в тестувальному центрі, екзамен займе 3 години. До того ж варто врахувати час на Speaking, яке студенти здають окремо вдома через комп’ютер. Загалом, на Reading розраховано до 72 хв, на Listening — до 57 хв, і на Writing — рівно 50 хв, а ще передбачено невелику 10-хвилинну перерву.

Перед бронюванням місця й часу потрібно одразу сплатити вартість тестування. Для очної та онлайн версій вона однакова — 185$.

Як підготуватися?

Перше, що вам треба зробити — це ознайомитися з самим форматом тесту та обов’язково попрактикуватися в кожному його розділі. Дякувати, що тестування попередніх років легко знайти навіть на офіційному сайті (ets.org). До речі, тут розміщено чимало корисних безплатних матеріалів саме для практики (книги, набори тестів, семінари тощо). Деякі з них мають відповіді, щоб одразу можна було перевірити себе, а також на платформі є зручний тренажер для вдосконалення навичок письма. 

Не варто нехтувати й послугами репетиторів чи відвідуванням курсів англійської. Адже саме так ви ефективно витрачатимете час на підготовку, закриваючи власні пробіли в теорії. А ще це чудова можливість удосконалити усне мовлення та розширити словниковий запас.

День екзамену

Дуже важливо підготувати ваш робочий стіл і сам комп’ютер до екзаменування. Адже на відеозв’язку з вами буде інспектор, якому потрібно буде продемонструвати всю кімнату. 

Ви не зможете використовувати мобільний телефон чи планшет, а на комп’ютері чи ноутбуці має бути встановлена лише ліцензійна ОС. Також заборонено користуватися навушниками й іншими розумними гаджетами.

Результати

Зазвичай при проходженні Home Edition бали відомі вже через 4-8 днів, а при паперовому тесті для оцінки потрібно від 11 до 13 робочих днів. Результати залишаються дійсними впродовж наступних 2-х років.

Висновок

TOEFL відкриває перед вами двері до нових можливостей, а також слугує індикатором рівня володіння англійською мовою. Незалежно від ваших планів — навчання чи кар’єри за кордоном, він стане корисним інструментом для досягнення цілей.

Підготуйтеся до TOEFL з досвідченими викладачами Speak Well School та отримайте бажаний результат.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *