Що таке державні та комерційні закупівлі на ProZorro?

Що таке державні та комерційні закупівлі на ProZorro?
Користувачі багатьох електронних торговельних майданчиків мають можливість брати участь як у публічних, так і комерційних тендерах. Якщо ви працюєте лише з одним видом закупівель, то ризикуєте так і не користуватися можливістю заробляти ще більше. Пропонуємо дізнатися, за які переваги варто обирати публічні та комерційні тендери.

Основні переваги публічних закупівель

1. Різноманітність закупівель

У Prozorro зобов’язані проводити закупівлі всі державні установи, серед яких є як дитсадки, так і великі виробничі комплекси та міські ради. Їх потреби в послуга та товарах відрізняються обсягом. І тому кожен виконавець замовлення має змогу стабільно заробляти в підходящій категорії закупок (прозоро пошук закупівлі).

2. Єдиний алгоритм проведення закупівлі

Регламентовані українським законодавством, державні закупки Prozorro мають суворо визначений порядок проведення та участі. Тому постачальники знають, з яких етапів складатиметься тендер, який зразковий перелік документів для цього знадобиться і за яким принципом буде обрано переможця.

3. Відкриті дані для побудови стратегії участі

Оскільки всі дані щодо публічних закупівель зберігаються в єдиній базі, з ними може ознайомитися будь-хто.

4. Наявність інструментів впливу на недобросовісних замовників

Постачальники можуть оскаржити до АМКУ вимоги чи дії замовника. Наприклад, подати скаргу за неправомірну дискваліфікацію і таким чином мати можливість продовжити участь у тендері та навіть виграти його. Або зобов’язати організатора усунути дискримінаційну умову з тексту тендерної документації, яка не дозволяла постачальнику подати заявку.

 Основні переваги комерційних тендерів

1. Безкоштовна участь

За проведення тендеру на майданчику сплачує організатор. А ось учасники нічого не платять — вони лише подають свої заявки. Це вигідно відрізняє комерційні торги від публічних, у яких встановлені тарифи за участь (від 17 до 3400 грн., залежно від бюджету закупівлі). Відповідно, постачальники аж ніяк не обмежені у кількості тендерів для участі.

2. Менше вимог до учасників

Комерційні закупівлі ніяк не регламентуються законодавчо, а тому немає переліку документів, які мають надавати учасники. Організатор самотужки вирішує, які документи йому необхідні для визначення переможця. Дискваліфікація за похибки не є обов‘язковою. До всього, значно полегшує участь відсутність можливості оскаржити результати, а значить учасникам немає сенсу вишукувати помилки в офері переможця.

3. Для перемоги ваша ціна не має бути найнижчою

Як і публічні, комерційні тендери містять етап аукціону, під час якого учасники знижують чи залишають без змін свої пропозиції. За результатами торгів замовник отримує рейтинг фінальних цін, але не зобов’язаний вибрати переможцем того, чия ціна найменша. Тут швидше відіграє роль якість запропонованого предмета закупівлі чи інші важливі для організатора чинники.

5. Інформація про закупівлю не публікується у відкритому доступі

Обирайте комерційні аукціони, у разі небажання висвітлювати свою участь. Тут вся інформація є конфіденційною, і лише покупець має доступ до змісту документів і безпосередньо тендерної заявки учасників, а після закінчення процедури звіт про неї та переможця ніде не публікується.

Як бачите, і комерційні prozorro.продажі, і публічні тендери мають переваги. Який саме вид заробітку вибрати – вирішує кожна компанія індивідуально.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *