Сценарій батьківських зборів

Батьки проти телевізора

Автор: заступник директора з НВР Крутько Лілія Миколаївна

Батьки проти телевізора

Хід зборів

І. Привітання вчителя.

Педагог вітає батьків, пропонує їм стати в коло, взятись за руки та, повертаючись до свого сусіда праворуч, висловити будь-яке побажання, сподівання від зборів. Після цього всі займають місця в аудиторії.

ІІ. Вступне слово вчителя про телебачення та його роль в сучасному світі. Оголошення теми зборів.

ІІІ. Стратегія «Мікрофон». Вчитель пропонує батькам, узявши мікрофон, висловити свою думку стосовно того, корисним чи шкідливим є телебачення для дитини. Після цього пропонує статистичні дані (можна оформити у вигляді презентації):

  • Дві третини наших дітей у віці від 6 до 12-ти років дивляться телевізор щодня.
  • Час щоденного перегляду телепередач дитиною складає в середньому більше двох годин.
  • 50 % дітей дивляться телепередачі поспіль, без усякого вибору та виключень.
  • 25 % дітей у віці від 6 до 10-ти років дивляться ті самі телепередачі від 5 до 40 разів поспіль.
  • 38 % дітей у віці від 6 до 12-ти років при визначенні рейтингу використання вільного часу на перше місце поставили телевізор, виключивши при цьому заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі та спілкування з родиною.

Слово вчителя :

Але, можливо, ви подумаєте, що ця статистика не стосується наших дітей? Дарма. Ось результати опитування у класі, проведеного приблизно за такими запитаннями) :

  • Скільки разів на тиждень ти дивишся телевізор?
  • Ти дивишся телевізор один чи зі своєю родиною?
  • Ти любиш дивитись усе поспіль чи віддаєш перевагу якійсь окремій передачі?
  • Якби ти опинився на незаселеному острові, які би предмети ти замовив доброму чарівнику, щоби твоє життя було цікавим і ненудним?

Перегляд відеоролика-інтерв’ю з учнями класу. Обговорення побаченого

Обговорення побаченого

ІV.  Робота з таблицями. Батьки заповнюють таблиці приблизно наступного змісту

Моя дитина дивиться телевізор щодня (скільки хвилин) За тиждень (хв.) За місяць (хв.) За  рік (хв.) Альтернатива (як можна використати цей час з користю)

V. Слово вчителя. Отже, шановні батьки, якщо ви вважаєте, що ваша дитина багато часу проводить біля телевізора чи комп’ютера, то спробуйте зізнатись собі, чому так відбувається. Можливо, ми самі в цьому винні. Можливо, саме через брак нашої уваги діти шукають втіхи у віртуальному чи телевізійному світі? Давайте спробуємо розв’язати цю проблему. Пропоную вам об’єднатись у групи та виконати завдання під назвою «Дерево рішень».

Батьки в групах обговорюють питання корисного сімейного  відпочинку, пропонують свої ідеї, записують їх на листочках, оздоблюють листочками дерева, що намальовані на аркушах формату А1. Презентують свої роботи.

VI. Стратегія «Незакінчене речення». Вчитель пропонує закінчити речення, батьки записують свої відповіді на аркушах паперу:

  1. Батьківські збори сьогодні …
  2. Я довідався(-лась) про…
  3. Мене вразив той факт, що…
  4. Я замислився (-лась) про…
  5. Я впевнений (-на)…
  6. Моя дитина…
  7. Я завжди…

VII. Заключне слово вчителя. Звісно, зовсім без телевізора ми обійтись  вже не зможемо. Пропоную вам декілька порад (поради можна роздати батькам як пам’ятки):

  1. Разом із дітьми визначати телепередачі для перегляду дорослими та дітьми на наступний тиждень.
  2. Обговорювати улюблені телепередачі дорослих і дітей після перегляду.
  3. Вислуховувати думки дітей із приводу дорослих передач і висловлювати свої думки з приводу дитячих.
  4. Телевізор не повинен бути значущою частиною в житті батьків, тоді це стане позитивним прикладом для дитини.
  5. Необхідно зрозуміти, що дитина, яка щодня дивиться сцени насильства, убивств, звикає до них і навіть може відчувати від таких епізодів задоволення. Необхідно виключити їх із перегляду дітьми.

Дякую вам за участь у зборах. Будьте гарними батьками своїм дітям!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Дуже пізнавальна і важлива для сьогодення тема, бо збереження здоров”я дітей на 90 відсотків в руках батьків. Особливо, як висновок, сподобались мені науково обгрунтовані рекомендації. Ще можна доповнити медичними фактами шкідливий вплив на дитину ( і фізичний, і психологічний) довгого і непорушного сидіння перед екранами та моніторами. ДЯКУЮ !!!

  2. !Батьки проти телевізора!” – тема сучасна і актуальна, і дуже добре, що звертається вона до батьків. Є такий вислів:” Батьки, не виховуйте своїх дітей, виховуйте себе, вони все одно будуть схожі на вас!” І в даному випадку, як може батько бути проти того, щоб його дитина дивилася телевізор, якщо він сам сидить в ньому весь свій вільний час??? Дуже надіюсь, що після цих батьківських зборів та перегляду відео, батьки задумаються – ось це є головною метою даних батьківських зборів!!!

  3. Тема батьківських зборів актуальна на сьогоднішній день. Сподобалось використання стратегії “Незакінчене речення” під час проведення зборів. Скоритаюся таким прийомом обов”язково. Дякую!

  4. Актуальна тема батьківських зборів, тому що діти багато часу проводять біля телевізора чи комп’ютера. Чому так відбувається? Відповідь на це питання дає поданий матеріал. Дякую!!!