Сучасні методики для сучасних дітей
Залучення дітей до творчості – одна з тенденцій сучасної освіти. Максимально незалежне, критичне, інноваційне мислення в учнів – запорука їх успіху в добу інформаційних технологій. І тому саме такі вміння, як виражати власне бачення, генерувати новий продукт та залучати фантазію потрібні дітям сьогодні.
Але якщо всі інші вміння та навички можна загнати в рамки, прописати в програми й упорядкувати в підручники, то якщо це зробити з творчістю, вона просто перестане нею бути. Тут можна покладатися тільки на безмежне натхнення вчителя. На його готовність до експериментів. А ще – на прагнення здивувати та зацікавити своїх учнів. Можливостей зробити це сьогодні безліч. Замість ще одного пейзажу та натюрморту чому б, наприклад, не помалювати з дітьми зентангли?
Дивна методика створення візерунчастих малюнків однаково цікава для школярів будь-якого віку. Адже вона проста у виконанні, але вражаюча в фіналі. Вона була вигадана з метою отримання насолоди, заспокоєння, релаксу та свіжих емоцій у процесі малювання, адже в самій своїй назві містить частину «зен» («дзен»), що походить від однойменної будистської течії, в основу якої покладені споглядання та інтуїція. Більш того, дослідники підтвердили, що малювання зентанглів створює позитивний терапевтичний ефект, позбавляє негативних емоцій та стресу, покращує зорово-рухову координацію та концентрацію уваги. Дуже важливо для дітей те, що зентангл не може не вийти. Будь-який інший малюнок може не виправдати сподівання (дерево – не дерево, собака, наче мутант). Коли ви малюєте тангли – у вас у будь-якому разі вийдуть тангли, бо це абстрактні малюнки, і те, якими вони будуть, залежить тільки від художника. А це підвищує самооцінку, надає впевненості в собі. І наостанок, малювання зентанглів – це нова і дуже популярна течія серед молоді. А це означає, що ви не просто порадуєте учнів, а й станете для них сучасним, прогресивним та цікавим наставником.
Підтвердженням цих слів став майстер-клас з малювання зентанглів. Його провело видавництво «Ранок» на честь виходу книжок серії «Прості тангли» («Дика природа» та «Море»). На майстер-клас завітали школярі різного віку. Там разом з ілюстраторкою Євгенією Перепелицею діти поринули в це мистецтво. Результат був неперевершений, адже юні гості із величезним захопленням узялися за справу. Вони не стільки прагнули повторити візерунки в книзі, скільки наповнити шаблони новими, оригінальними танглами. А один з учасників пішов далі. Він навіть замість запропонованого шаблона медузи вирішив створити свій – пірата. І оформити саме його.
Малювання зентанглів у рамках шкільних занять принесуть користь і задоволення як учням, так і вчителю. Іти в ногу зі світом – те, чого потребує сучасна освіта.
Дякую за інформацію про нові види творчої діяльності.Вважаю, що така робота дпоможе в дітях виховувати старанність, зосередженість, усидчивість. Головне вірно презентувати учням дані книги і дану методику.В першу чергу необхідно опробувати це психологу.
Дана публікація носить рекламний характер, ніби запрошує ознайомитись далі в Інтернеті, якщо сподобалось. Тільки незрозуміло, яку користь дитині принесе це заняття (цитую “Малювання зентанглів у рамках шкільних занять принесуть користь і задоволення…).Ким і де це доведено? Є фото дітей , а де ж хоч один приклад? А чи не приведе воно до більшого отупіння і безцільної діяльності ? Беруть сумніви…
Дуже новітній та цікавий вид творчої роботи для дітей.Ці нові технології можна застосовувати не тільки на уроках образотворчого мистецтва,а й на інших.Можна організувати конкурс чи змагання на кращі зентанглі
Дякую за Вашу публікацію. Прочитавши її виникло бажання більше отримати інформації щодо нової технології малювання – зентангл. Як виявилося це чудова медитативна техніка, яка допомагає розвинути зібраність, концентрацію, сприяє психологічному розвантаженню, внутрішньому заспокоєнню, покращує зорову координацію і дрібну моторику, а також розвиває творчі здібності та креативність. І займатися нею можуть з задоволенням як діти, так і дорослі. З повагою.
Скажу відверто, про дану методику дізналася вперше, звучить заманливо, але дана публікація лише проанонсувала методику створення візерунчастих малюнків, хотілося б більш детальної інформації.
Актуальний, корисний матеріал, який зацікавить майже усіх учителів та і учнів. Дійсно, якась дивна методика створення візерунчастих малюнків. Але, можливо це потребує обоснування з боку психолога?
На мій погляд дуже доступно викладено і логічно. Візьму на озброєння, Це те, що я ще не використовувала у своїй роботі, спробую застосувати найближчим часом.
З методикою малювання зентанглів зустрілася вперше.Тема мене зацікавила. Попробую з своїми учнями під час релаксації. Адже використання нових сучасних методик – це вимога часу, який спонукає нас до пошуку нових педагогічних ідей. Дякую за цікаву публікацію!