Сюжетно – рольова гра «Лікарня»
Автор: вихователь Малюта Олена Олександрівна
Мета: Збагатити знання дітей про лікарню. Вчити оволодівати ігровими формами пізнання дійсності і встановлення взаємин з довкіллям. Розширити знання про працю в сфері обслуговування, розширити уявлення про роботу медпрацівників. Розвивати діалогічне мовлення, допитливість. Формувати вміння активно й наполегливо розв’язувати пізнавальні завдання, зосереджено і уважно діяти згідно правил гри. Виховувати цілісну особистість здатну до самовираження та усвідомлення своїх дій та вчинків в процесі ігрової діяльності.
Обладнання: Створене предметно – ігрове середовище до гри «Лікарня», «Аптека», «Транспорт».
Попередня робота: Читання художньої літератури А.Крилова «Як лікували півника», В. Маяковський «Ким бути»,В. Дарда «Абетка здоров’я», К.Чуковський «Айболить», Л.Костенко «Соловейко застудився». Слухання музичних творів А.Філіпенко «Лялька захворіла», О.Гречанінова «Котик захворів», «Котик видужав».
Екскурсія в поліклініку. Розгляд ілюстрацій на тему «Лікарня».
Імітаційно-ігрові вправи «Коли ти хворий», «Коли ти здоровий».
Ознайомлення з народною мудрість – легендами про лікарські рослини.
Виготовлення атрибутів до гри.
Хід гри
Вступна бесіда:
- До кого ми звертаємося, коли захворіли?
- Де працює лікар?
- Хто ще працює в лікарні?
- Який інструмент використовують лікарі для лікування людей?
- Які професії лікарів ви знаєте?
- Де можна купити ліки? Хто там працює?
Розподіл ролей.
Розклад атрибутів до гри, обладнання ігрового поля.
Ігрові ситуації:
- Лікар завітав до хворої Оленки. Оглянув ї призначив лікування.
- На прийомі у лікаря терапевта, хірурга, окуліста, стоматолога.
- Купування ліків в аптеці.
- Черга до лікаря.
- Робота швидкої допомоги.
Перехід до іншого приміщення.
У дитинстві всі люблять гратися в “лікарню”.Тому ця сюжетно-рольова гра для діток буде пізнавальною розвагою.Дуже сподобалася попереджувальна робота з книгами на певну тематику.Гру запропоную провести у дитячому садочку.Дякую
Цікава ідея збагатити знання дітей про лікарню під час гри. Сюжетно – рольові ігри в комплексі з іншими виховними засобами являють собою основу формування гармонійно розвиненої активної особистості, здатної знаходити вихід із критичного становища, приймати рішення, проявляти ініціативу, тобто набувають ті якості, які необхідні в майбутньому житті.
Занурення учнів в реальні ситуації за допомогою гри, то прекрасний спосіб розвивати життєві компетентності дітей, творчі здібності, зокрема акторські, через перевтілення в персонажів, діалогічне мовлення. І навіть певна профорієнтація, тому що вже хтось може замислитись про професію)
Мені сподобалась попередня робота, яку зробила Малюта Олена Олександрівна: читання художніх творів і слухання музичних творів. Дівчатка полюбляють грати в лікарів, тому, мабуть, іграшкові набори є, і с задоволенням принесуть їх до школи, щоб привернути до себе увагу. Уявляю скільки терпіння потрібно вчителю, щоб провести такий захід. Чудова рольова гра. Бажаю успіхів. Дякую.
Олено Олександрівно! Дуже цікавий і творчий план сюжетно-рольової гри ” Лікарня”. Цікава вступна бесіда, ігрові ситуації,запропоновані вихованцям. Але можна запропонувати сценарій до кожної ситуації (детально розписати). Порада : допрацюйте Вашу роботу , і вона стане значно кращою. Успіхів Вам та творчої наснаги.
План гри хороший, але варто було б описати до кодного пункту типову ситуацію. Можна навіть передбачити правила поведінки у черзі до лікаря, навчання терпимості (чого так не вистачає серед пацієнтів), кулльтуру виклику швидкої допомоги. Тобто, не вистачає самої процедури гри. Рекомендую доопрацювати матеріал, це підніме його на суттєво вищий рівень.
Даним заходом вихователь не лише знайомить дітей з професією лікаря, а й розширює їх коло читання та прищеплює любов до музики. Дуже добре, що в період підготовки до заняття дітям пропонують ознайомитися з народною скарбницею. Не завадило б добавити до неї і рецепти народної медицини. Дякую!
Велика робота проведена вихователем до початку гри! Хід гри продуманий, прокоментований. Тільки, з мого погляду, не вистачає підсумків гри. На таких прикладах, які запропоновані у викладеному матеріалі, добре не тільки навчати дітей, а й заохочувати їх до дорослого життя.
Шановна Олено Олександрівно! Дякую Вам за цікаву рольову гру. Я переконана, що після такого уроку дітки не будуть боятися відвідувати лікарів, будуть вміти придбати ліки в аптеці чи викликати швидку допомогу в разі необхідності.