mail@urok-ua.com

63 цікаві задачі з математики для 1 класу

Цікаві задачі з математики

До вашої уваги 63 цікаві та нестандартні задачі з математики для учнів 1 класу. Чому саме 63 задачі? Ну насправді їх значно більше аж 101 задача і відповідно 101 розв’язок до них. Але ми розмістили лише 63 з них. Решту усіх задач ви можете побачити та прочитати а при необхідності скачати та роздрукувати завдяки файлу в кінці сторінки. Сподіваємось, що ці цікаві задічі допоможуть вам у створені цікавого уроку математики.

Цікаві задачі з математики для 1 класу

  1. Через 4 роки Іринка буде на 3 роки старша за Костика. Хто й на скільки старший зараз?
  2. Через 4 роки Тарасик буде на 2 роки старший, ніж На- зарчик зараз. Хто й на скільки старший зараз?
  3. У цьому будинку живуть люди зі своїми друзями-собака- ми. Усього в будинку 14 ніг і 5 голів. Скільки собак у домі?
  4. Оленка вирішила зацікавити подружок і загадала їм за­гадку: «У мене вдома є тваринки. Усі, крім двох,— ко­шенята, усі, крім двох,— песики й усі, крім двох,— па­пужки. Скільки в мене тварин? Хто вони?»
    Допоможи подружкам Оленки відгадати її загадку.
  5. У першій клітці сидять 4 курчати й 2 кролики, а у другій — 5 курчат. Де більше очей і на скільки? Де більше ніг і на скільки?Допоможи Війні Пуху знайти справжній вулик і визнач, що міститься в інших будиночках.
  6. Святкова свічка згорає за 20 хвилин. На день народження Іванка в пиріг вставили 7 свічок і не їли пиріг, доки всі свічки не згоріли. Скільки часу горіли свічки усі разом?
  7. Хлопчик сидить перед дзеркалом у перукарні й бачить у дзеркалі те дзеркало, яке розташоване позаду від ньо­го. Як він бачить себе в тому дзеркалі?
  8. Із клітки забрали трьох гусят і посадили до неї трьох ко­шенят. Як змінилася кількість ніг у клітці?
  9. Микола й Роман грали в шахи два дні. У перший день вони зіграли шість партій, у другий — іще п’ять. Скіль­ки всього партій зіграв Микола? Скільки всього партій зіграв Роман? Скільки всього партій зіграли Микола й Роман разом?
  10. На скільки частин можна розділити аркуш паперу трьо­ма прямими лініями?
  11. По дорозі до їдальні перший клас вишикувався пара­ми. Микола з Остапом ідуть шостою парою, якщо лічи­ти спереду, і перебувають у центрі. Скільки дітей у цьо­му класі?
  12. Равлик від точки А проповз 2 см на північ, потім 3 см на схід, потім 2 см на південь, а потім 3 см на захід. Де він врешті опинився?
  13. На скільки частин розірветься круглий ланцюжок, якщо розпиляти три сусідніх кільця?
  14. Здогадайся, за яким правилом складена послідовність чисел, і вгадай наступні три числа: 12, 10, 8, 6, …
  15. Тарасик і Назар обмінялись рукостисканням і подарува­ли один одному по одній своїй фотографії. Скільки було рукостискань? Скільки знадобилось фотографій?
  16. На скільки частин розірветься ланцюжок, якщо розпи­ляти два сусідніх кільця?
  17. Коза прив’язана мотузкою до кілка. Довжина мотузки дорівнює 1 м. Намалюй ділянку землі, з якої коза може з’їсти траву.
  18. Як двом хлопчикам і одному дорослому перебратися на інший берег річки в одному човні, в якому вміщують­ся лише двоє хлопчиків або тільки один дорослий?
  19. Із села Артемівка до села Борисівна ведуть дві дороги, а з села Борисівна до села Васищево веде одна дорога. Скількома різними способами можна проїхати з Васиїце- ва до Артемівки через Борисівну?
  20. У банці сидять жуки й павуки. Усього в них 10 тулубів і 68 ніжок. Скільки в банці жуків і скільки павуків?
  21. Скільки одиниць у всіх числах від 1 до 100?
  22. На скільки частин розірветься ланцюжок, якщо розпи­ляти два несусідніх кільця?
  23. Лікар виписав Микиті 6 пігулок і звелів приймати по од­ній кожну годину. Через скільки годин будуть прийняті усі пігулки?
  24. Оксанці подарували журнали з кросвордами з 4 по 7-й номер. Скільки журналів подарували Оксанці?
  25. Кравець від шматка тканини завдовжки 10 м кожний день відрізав для шиття по 2 метри. Через скільки днів буде відрізано останній шматок? На скільки днів виста­чить тканини?
  26. У жука — 3 пари ніг, а у павука — 4 пари ніг. На скіль­ки ніг більше у павука, ніж у жука?
  27. Розділи кожний квадрат на 4 однакові частини різними способами.
  28. Із дев’яти паличок склади квадрат і 4 однакові трикут­ники.
  29. У колесі — 10 спиць. Скільки між ними проміжків?
  30. Посадили 7 ялинок, а між ними поставили по одній лаві. Скільки лав поставили?
  31. Назви імена й прізвища двох хлопців, якщо Сашко й Та­расик — друзі, їхні прізвища — Боровик і Остапенко. Та­расик вищий за Остапенка.
  32. Три учні — Забувайко, Лінько і Незнайко — писали кон­трольні роботи з математики, англійської мови й приро­дознавства. Кожен із них зробив помилки лише в роботі з одного предмета. Хтось помилився в роботі з математи­ки, хтось з англійської мови, а хтось — із природознав­ства. Більше за все було помилок в роботі з математики. Забувайко помилився не в природознавстві. Забувайко й Лінько вдвох зробили помилок менше, ніж Незнайко. Хто в роботі з якого предмета зробив помилки?
  33. В Оленки було 5 стрічок. Одну з них вона розрізала на 2 частини. Скільки вийшло стрічок? (Довжина й ши­рина стрічок значення не мають.)
  34. В Оленки було 9 стрічок. Деякі з них вона розрізала на 2 частини. Усього вийшло 14 стрічок. Скільки стрі­чок Оленка розрізала?
  35. Дмитрик, Семен, Євгенко й Олесь гуляли після школи. Двоє — на подвір’ї, двоє — у парку. Євгенко й Олесь гу­ляли в різних місцях, Семен — у парку, Олесь і Дмит­рик — у різних місцях. Хто гуляв у парку?
  36. Посадили 9 берізок, а між ними посадили по одному ку­щику. Скільки кущиків посадили?
  37. У колесі — 8 спиць. Скільки між ними існує проміж­ків?
  38. Петрик нижчий за Олега. Сергійко вищий за Олега, але нижчий за Максима. Хто вищий за всіх? Хто нижчий за всіх?
  39. Кінь темніший за корову, собака темніший за кицю і світ­ліший за корову. Хто найтемніший? Хто найсвітліший?
  40. Кобра довша за гадюку, але коротша за удава, вуж корот­ший за гадюку. Хто найдовший? Хто найкоротший?
  41. Роман задумав два числа. Коли він їх склав, то отримав 8. Коли від одного відняв інше, то теж вийшло 8. Які числа він задумав?
  42. Денис додав до 9 два різних числа і отримав 10. Які чис­ла він додав?
  43. Береза й осика однакові за висотою. Береза вища за дуб, а клен вищий за осику. Що вище, клен чи дуб?
  44. У жовтому й білому будиночках однакова кількість квар­тир. У жовтому будиночку більше квартир, ніж у сірому, а в червоному більше квартир, ніж у білому. У якому бу­диночку більше квартир: у червоному чи в сірому?
  45. Мама поставила на стіл для своїх синів 2 тарілки із супом і 2 тарілки з кашею. Хлопчики поїли й пішли. Скільки тарілок залишилось на столі?
  46. У шаховому гуртку займаються 8 хлопців і 2 дівчини. Чи можуть вони усі одночасно грати за 5 дошками?
  47. Купили 2 столи й 7 стільців. Скільки потрібно докупити стільців, щоб біля кожного стола стояло по 4 стільці?
  48. Коваль підкував трійку коней. Скільки підков йому до­велося зробити?
  49. Дід, Баба, Онучка, Жучка, Кішка й Мишка тягли-тяг- ли й нарешті витягли ріпку. Скільки очей побачили ріп­ку?
  50. Кілька хлопчиків і одна дівчинка стоять у колі. Петрик стоїть від Марійки третім, якщо лічити за годиннико­вою стрілкою, і восьмим, якщо лічити проти годиннико­вої стрілки. Скільки хлопчиків стоїть у колі?
  51. Біля вокзалу стоять 10 легкових і вантажних автомо­білів. У легкового — 4 колеса, у вантажного — 6 коліс, а всього у цих автомобілів — 46 коліс. Скільки яких ав­томобілів стоїть біля вокзалу?
  52. Антон живе на поверсі, п’ятому зверху й знизу. Скільки поверхів у будинку?
  53. Біля крамниці стоять 10 легкових автомобілів і дво­колісних велосипедів. Усього ЗО коліс. Скільки тут ве­лосипедів?
  54. Десять туристів розмовляють англійською і фран­цузькою. Шість із них розмовляють англійською, 7 — французькою. Скільки туристів розмовляють двома мовами?
  55. Хлопчики при зустрічі обмінялися рукостисканнями. При цьому було зроблено 6 рукостискань. Скільки було хлопчиків?
  56. У Софійки день народження чи то 10, чи то 11, чи то 12, чи то 13 березня. Як дізнатись точну дату дня народжен­ня Софійки за два питання, якщо на наші питання вона буде відповідати тільки «так» або «ні»?
  57. Продається морозиво: ескімо по 3 гривні і трубочки по 4 гривні. Вітя, Гена і Василь купили по одній порції морозива. Скільки грошей вони могли при цьому запла­тити?
  58. У родині 10 братів. Найстаршому 20 років, а кожен на­ступний на два роки молодший за попереднього. Скільки років найменшому?
  59. За 10 порцій морозива двох ґатунків заплатили 52 грив­ні. Морозиво одного ґатунку коштує 4 гривні, морозиво іншого ґатунку коштує 6 гривень. Скільки купили моро­зива кожного ґатунку?
  60. Тато побачив у крамниці п’ять збірок віршів Шевченка, Франка, Лесі Українки, Стуса й Ліни Костенко. Кожний примірник коштує 10 гривень, а у тата всього 40 гривень. Скількома способами він може витратити їх на книги?
  61. За скільки питань можна відгадати загадане число від 10 до 17, якщо той, хто загадав це число, на наші питання буде відповідати лише «так» чи «ні»?
  62. Сума зменшуваного, від’ємника й різниці дорівнює 12. Чому дорівнює зменшуване?
  63. Мама купила яблука, сливи, вишні й груші. Вона хоче зварити три види варення й один компот. Скількома спо­собами це можна зробити?

Відповіді на задачі з математики для 1 класу

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Розв`язувати логічні задачі треба починати як раніше і систематично. Тоді учням цікаво і легко. Якщо брати непосильні задачі, може втратитися інтерес. Це чудово, що авторка запропонувала свої наробки. Використати ці задачки можна у будь-якому класі, щоб могли їх розв`язати усі учні, а не тільки найсильніші.

  2. У роботі зібрано цікавий матеріал з математики, який розвиває активність, пошукові здібності школярів, логічне мислення, та творчі задатки. Підібраний матеріал допоможе учителям математики у підготовці та проведенні як уроків, так і виховних заходів з математики.

  3. Цікава та доречна підбірка задач. Хоча я й не працюю з молодшими школярами та попереду перший клас в онучки, будемо освоювати математику з допомогою даної публікації. Спасибі за вдалу роботу.

  4. І справді, дуже цікаві задачі! На будь-який смак))) Різнорівневі. На розвиток логічного мислення та смикалки. Цінний матеріал для роботи. Обов”язково скористаюся. Дякую.