Удосконалена схема “Діаграма мого здоров’я” для тренінгових занять.

Автор публікації
ПІБ автора: Олексієнко Володимир Миколайович
Посада: психолог
Місце роботи: Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва
Оцініть:

Розробка є творчим доопрацюванням відомої схеми “Колесо життя”, в якому клієнт оцінює аспекти свого життя за 10-бальною шкалою.  Після визначення рівня реалізації аспректа клієнт з’єднує лінією уявні рівні на шкалах, після чого оцінює гармонійність отриманої діаграми. В ідеалі вона має бути колом. Таким чином клієнт визначає власні сильні та слабкі сторони та разом із психологом (тренером) формує план власного розвитку.

Але… Часто клієнти зтикаються з труднощами у визначенні рівня оцінки в балах аспекту, що досліджується. Змішується власне сприйняття та оцінка через призму очікувань оточуючих. Це призводить до зниження ефективності цієї вправи.

Суть удосконалення полягає у використанні “смайликів”, як рівня особистого задоволення станом аспекту, що досліджуєтся. Він визначає ступінь власного задоволення відчуттям реалізації кожного апекта. Вважаю, що така прив’язка до відчуттів клієнта виконує наступні корисні функції:

  • Спрощує сприйняття та прискорює роботу клієнта зі схемою
  • Результат в більшому ступені сприймається як власний, що виступає мотивом до подальшої роботи над собою та усвідомленню доцільності докладанню зусиль, зацікавленості в змінах звичного способу життя, підвищеню рівня фрустраційної толерантності та загальної інтернальності.
Вікно перегляду документа

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *