Українська літературна псевдонімія

Автор: Вчитель української мови та літератури Зленко Любов Миколаївна

Зленко Любов МиколаївнаУпровадження спеціального курсу для 10 (11) класу філологічного профілю «Українська літературна псевдонімія» сприятиме поглибленню обсягу системи знань, умінь та навичок учнів з української мови та літератури, підвищенню рівня їх інтелектуального потенціалу.

Актуальність програми полягає у з’ясуванні особливостей розвитку і визначальних рис української літературної псевдонімії, розкритті своєрідності творчих стилів письменників, їх національного світобачення. Це неодмінно викличе інтерес та зацікавленість старшокласників, активізує розвиток їх пізнавальних здібностей.

Застосування інтерактивних технологій навчання, атмосфера співробітництва учнів та вчителя при вивченні спецкурсу створять оптимальні умови для самореалізації старшокласників. Упровадження вчителем дослідницьких та програмованих завдань, проблемних запитань, проведення мовно-літературних спостережень, опрацювання відповідної літератури, використання електронних носіїв інформації, укладання рейтингів, проектування, гронування, моделювання стимулюватимуть інтерес учнів до художньої літератури, творчої індивідуальності митців слова, забезпечать створення комфортних умов, при яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, що робить продуктивним сам освітній процес.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Хочу відмітити глибокі наукові принципи цього матеріалу. Він повною мірою підтверджує компетентність та майстерність учителя. Педагог якнайкраще підібрала матеріал для профільного рівня , який допоможе учням у підготовці до ЗНО.

  2. Ознайомилась з великим інтересом з українською псевдонімікою.Матеріал може бути використаний на заняттях літературного гуртка,на уроках української мови та літератури як окремі розвідки,так і при вивченні біографічних відомостей,при підготовці до ЗНО.Хороша робота.Творчих успіхів!Дякую