Урок алгебри в 9 класі з теми: Розв’язування систем лінійних нерівностей з однією змінною
Автор: вчитель математики Устенко Тетяна Миколаївна
Урок – подорож з використанням краєзнавчого матеріалу.
Мета уроку: виробляти вміння розв’язувати системи лінійних нерівностей з однією змінною;
розвивати творчу та розумову активність, увагу, інтерес до математики використовуючи історичний матеріал;
виховувати культуру математичних записів.
Тип уроку: урок закріплення вмінь і навичок.
Наочність та обладнання: проектор, екран, картки з формулами.
Урок- подорож історичними місцями Полтави Тетяни Миколаївни – дуже цікавий задум. Вважаю, що такі уроки не тільки підвищують ефективність навчання, поширюють кругозір учнів, але й створюють умови для патріотичного виховання дітей. Включення в зміст уроку яскравого фотоматріалу, задач, що викликають почуття гордості за рідний край, – це робить урок таким, на який очікують усі без винятку діти.
Тема даної публікації важлива в курсі алгебри 9 класу. Учні мають навчитися розв’язувати системи лінійних нерівностей з однією змінною. Добре, що Тетяна Миколаївна намагається зацікавити учнів, представляючи інтегрований урок алгебри та історія рідного краю. Впевнена, що мети уроку вчителька досягла. Проте хотілося б бачити більш розгорнутий конспект уроку, з формами, прийомами, методами, з усіма розв’язаними системами нерівностей та відповідями до них.
Як на мене, то у розробці також не вистачає гарного підсумку уроку, що є одним із найважливіших етапів.
Дана розробка містить багатий історичний матеріал пов’язаний з пам’ятними місцями Полтави і може бути “прив’язана ” до будь – якої теми ( Для мене мотивація недостатня, як пов’язані саме нерівності з даним краєзнавчим матеріалом?). Акцент публікації саме на історії, а форми роботи з дітьми практично не просліджуються.