Урок німецької мови в 5 класі (1-й рік навчання)
Автор: вчитель німецької мови Опанасюк Олена Леонідівна
ПІДТЕМА: ICH HABE EINEN HUT AN
Цілі уроку:
Практична: ввести нові лексичні одиниці та закріплювати їх, розвивати навички усного мовлення на базі мовленнєвих зразків;
Розвивальна: розвивати уміння робити узагальнення та висновки, креативність у роботі;
Виховна: виховувати в учнів естетичний смак та уважне ставлення до своєї зовнішності.
Методи роботи: робота в парах, групах, фронтальна робота.
Обладнання: малюнки, картинки, аудіозапис, роздатковий матеріал, мультимедійна презентація.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
L.: Guten Tag, Kinder.
( Учні вітаються пісенькою)
Sch.: Guten Tag ! Guten Tag !
Hallo, wie geht’s?
Guten Tag ! Guten Tag ! Hallo, wie geht’s?
Danke, prima gut.
Danke, prima gut.
Danke, prima gut.
Tschüs !
Auf Wiedersehn !
L.: Aber wir sagen nicht Auf Wiedersehn. Wir beginnen unsere Stunde.
І. 1. Повідомлення теми та мети уроку
L.: Heute sprechen wir über die Kleidung. Und was machen wir heute? Wir lernen heute neue Wörter, lesen den Text, schreiben und machen viele Übungen, singen und spielen.
І.2. Фонетична зарядка(Mundgymnastik)
L.: Sagt mir bitte, was ist das?
(слайд 1)
Sch.: Das ist ein Regenbogen
L.: Ja, richtig.
Der Regenbogen bringt uns ein Gedicht.
Ein Regenbogen
Komm und schau!
Rot, gelb, orange, grün, violett und blau.
Ihn malt die Sonne mit goldener Hand
Auf eine silberne Regenwand.
L.: Wiederholt auf mir im Chor.
Учні повторюють вірш разом та індивідуально, учитель корегує їх вимову і дає переклад невідомих слів.
L.: Und jetzt wer möchte selbst das Gedicht lesen? Die Schüler lesen das Gedicht nach dem Wunsch der Reihe nach…
І.3. Контроль домашнього завдання.
L.: Danke. Sehr gut. Und sagt mir welche Farbe hat den Regenbogen?
Welche Farbe ist das?
Sch.: Violett
L.: Violett wie…
Sch.: Violett wie ein Kleid
Blau wie..
Grün wie..
Gelb wie…
L.: Ja, rot wie der Rock. Und wie ist die Bluse? Welche Farbe hat die Bluse?
Sch.:Die Bluse ist blau.
Wie ist das Kleid?
Das Kleid ist gelb.
Wie sind die Hosen?
Die Hosen sind grau.
L.: Danke. Ja, der Rock ist rot. Und ist der Rock schön? Ja, der Rock ist schön. Olga, trägst du den Rock gern? Kristina und was trägst du gern?
Ich trage gern Bluse.
І.4. Розвиток навичок діалогічного мовлення
L.: Danke. (слайд 2)Das sind zwei Freunde. Sie heißen Peter und Klaus. Sie wohnen in Deutschland. Was tragen sie gern. Lies bitte. Das ist ein Dialog. Peter ist Maxim und Klaus ist Danilo.
Danke. Sagt mir was trägt Klaus gern? Und was trägt Peter gern?
Danke. Jetzt arbeitet zu zwei. Bildet bitte ähnliche Dialoge. Ihr habt 2 Minuten.
Ihr arbeitet sehr gut. Und wer präsentiert eigenen Dialog? Nimm bitte das Blatt. Wer hat das Wort „Dialog“. Gut. Präsentiert bitte euern Dialog? Gut. Präsentiert bitte euern Dialog.
Фізкультхвилинка
Und jetzt steht auf, wir haben eine kleine Turnpause.
слайд
Brüderchen, komm tanz mit mir
Beide Hände reich ich dir
Einmal hin, einmal her
Rundherum das ist nicht schwer.
Mit den Händen klapp, klapp
Mit den Füssen trapp, trapp
Einmal hin, einmal her
Rundherum das ist nicht schwer.
Mit dem Köpfen nick, nick
Mit dem Finger tick, tick.
Einmal hin, einmal her
Rundherum das ist nicht schwer.
O, das ist gut! Wir arbeiten weiter.
ІІ Основна частина уроку
ІІ.1. Подача нового матеріалу, організація його опрацювання і вживання
Ich trage auch gern einen Rock, ein Kleid, einen Schal. Der Schal binde ich jeden Tag um. Und was bedeutet umbinden? Das ist ein unbekanntes Wort. Heute lernen wir neue Wörter.
Umbinden
Anhaben
Anziehen
Aufsetzen
Das Tuch
Der Gürtel
ІІ.2. Тренування вживання нової лексики
Учні повторюють за вчителем по одному слову, повторюють три рази, читають стовпчиком, потім вчитель дає переклад слів, складають словосполучення з новими словами
Ein Schal umbinden
Ein Hemd anhaben
Eine Bluse anziehen
Ein Hut aufsetzen
Das Tuch tragen
Der Gürtel umbinden
ІІ.3. Розвиток граматичних навичок
Сьогодні ми вчимо з вами незвичайні дієслова, дієслова з відокремлюваними префіксами яких немає в українській мові. Як відмінюються такі дієслова
Слайд
ІІ. 4. Закріплення лексичного та граматичного матеріалу
L.: Hilf mir bitte. Wir bilden die Sätze
Я зав’язую шарф
Тато одягнений у сорочку
Мама одягає блузку
Тарас надягає капелюх
ІІ.5.Розвиток навичок письма(Розрізані речення)
Arbeiten wir in Grupps. Da habe ich Wörter, bildet bitte die Sätze mit diesen Wörtern.
Картки
ІІ.6.Розвиток навичок аудіювання
Danke, jetzt bitte hört den Text und sagt wer ist Nr1? Wer ist Nr2? Wer ist Nr3? Wer ist Nr4?
Hört bitte noch einmal und sagt was zieht Monika an? Was zieht Peter an? Was zieht Anna an? Was zieht Helga an?
ІІ.7. Гра «Одягни»
Ich habe noch ein Mädchen. Sie heißt Katrin. Zieht bitte Katrin an. Ihr sollt die Kleidung dem Kind anmalen. Dafür habt ihr 3 Minuten.
Вчитель роздає учням малюнки, де зображена дитина, якій вони повинні намалювати одяг і розповісти про свого персонажа.
ІІІ. Заключна частина уроку
- Підсумки
- Оцінювання
- Д.З.(Написати 5 речень про одяг ,який ви любите носити)
Опыт компании Азия-Трейдинг позволяет полностью освободить наших клиентов от решения задачи доставки грузов с наименьшыми издержками и максимальной безопасностью.
Розробка вдала і цікава. Щодо методичних прийомів, то мені сподобалось, що вчитель привчає дітей з самого початку вивчення мови до БЕЗПЕРЕКЛАДНОГО засвоєння матеріалу. Дуже цінний досвід. Дякую.
Теми “Одяг”та “Кольори” є дуже ілюстративними, до них можна підібрати безліч картинок, замальовок, відеофайлів, бо у багатьох діток працює зорова память і цим треба скористатися та допомогти їм засвоїти матеріал у зручний для них спосіб. Також не радять використовувати український переклад лексичного матеріалу, натомість варто пояснювати його з допомогою демонстративного матеріалу або міміки і жестів. У розробці мені сподобалася вправа на асоціювання кольорів з елементами одягу. Ще мене зацікавила гра “Одягни”. Ентузіазм та потенціал у Вас є, то ж моя Вам порада – відривайтеся від підручника, а дайте політ для творчості)))
Добре спланований урок.!!! Чудова пісенька на привітання, її полюбляють усі!!!!!!!! Мені приглянулася гра “Одягни”. Дуже захоплююча вправа, а учні якраз таке і полюбляють. Запишу цю вправу у свою скарбничку цікавих знахідок!