mail@urok-ua.com

Урок-подорож з математики за темою: «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення додавання і віднімання в межах 100».

Автор: вчитель початкових класів Пєліхова Наталія Федорівна

Screenshot_33Урок – подорож з математики для учнів 2 класу за темою :”Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення додавання і віднімання в межах 100.” Метою уроку є закріплення табличних прийомів множення на число 2; вміння виконувати додавання і віднімання в межах 100; виробляти навички учнів у розв’язуванні задач вивчених видів.
Розвивати письмові та усні обчислювальні навички учнів.
Сприяти вихованню здорового способу життя.


 

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа  2.

Закріплення   додавання і віднімання в межах 100.

Мета. Закріплювати табличні прийоми множення на число 2; вміння виконувати

додавання і віднімання в межах 100; виробляти навички  учнів у

розв’язуванні задач  вивчених видів.

Розвивати  письмові та усні обчислювальні навички учнів.

Сприяти вихованню  здорового способу життя.

Тип  уроку. Урок – подорож.

Хід уроку

І.  Організаційний момент:

                                               (Налаштування на урок)

Вчитель:  Діти, згадайте, чи існує точна наука  і яка?

Діти:  Так, вчителю, це – математика.

              Тут вчимося рахувати і задачу  розв’язати,

              Виконати обчислення, розвиваючи   мислення.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку

Вчитель: Сьогодні у нас урок – подорож. Ми мандруватимемо країною Математикою.  На шляху  зустрічатимуться різні   зупинки, які нам   потрібно подолати, відповідаючи на запитання, розв’язуючи  задачі,  обчислюючи вирази.  За  кожну правильну відповідь отримуватимете фішку –  букву певного кольору. У кінці подорожі, коли ми зберемо всі букви, то зможемо прочитати цікавий вислів про математику.  А здійснюватимемо свою мандрівку на одному з найкорисніших для здоров’я  видів   транспорту, про який дізнаєтеся, відгадавши загадки.

                                 Двоколісний друг у мене,

                                 Має він кермо зелене,

                                 Ще сидіння та педалі.

                                 Певно, ви його впізнали?     (Велосипед)

                                       Як натиснеш на педалі, побіжить в    далекі далі.  (Велосипед)

Вчитель: Так, це велосипед. Сьогодні кожен отримає свого велосипеда.

Діти, чому цей вид транспорту називають найкориснішим?  Так, коли мандруємо на велосипеді, то зміцнюємо свій організм.

( Дітям роздаються   малюнки велосипедів)

ІІІ. Актуалізація  опорних знань

Вчитель: Тож подорож починається.

Стартуємо з «Усного рахунку».

Screenshot_34

Вчитель:  а)Діти, пригадаймо таблицю множення числа 2;

                   б) Робота з підручником №429

Прочитай таблицю множення числа 2. Поясни, як дізналися, що 2×6=12.

ІV. Розвиток математичних знань

1) Робота  над виразами

Вчитель: Наступна зупинка  «Обчисляндія».

-Як називаються числа при дії додавання?

-Як знайти невідомий доданок?

        а) Обчислення виразів №432 (біля дошки з поясненням)

Обчисли усно і перевір додавання відніманням.

36+43=                        63+28=                         25+44=                      52+27=

79-36=                         91-63=                          69-25=                      79-27=

Вчитель: – Пригадаймо назви  чисел при множенні.

– Як називається вираз, наприклад, 2×5?  (добуток)

б) Обчислення  виразів  №431 (з місця під диктовку учнів), дописуючи    інші приклади на множення 2.

Запиши добуток чисел  2 і 3,  2 і 7,  2 і 9.

2×3=                            2×7=                         2×9=                               2×4=

2×5=                            2×2=                          2×6=                              2×8=

      2) Робота над задачею.

Вчитель: Ми дійшли до зупинки   «Лабіринти задач».

а) Розвязати  задачі   №430 (усно)

1) На тарілці 2груші. Скільки груш на 6 тарілках?

2) У клітці 2 папужки. Скільки папужок у 5 клітках?

б) Скласти  і розвязати задачу №428   на множення за малюнком і поданим запитанням:  – Скільки   всього  ватрушок  спекла мама?  (під   диктовку одного з учнів)

в) Розвязати складену задачу №433 з коротким записом  (біля   дошки)

Пакувальник за 1год пакує 24 подарункових наборів, а  учень – 17 наборів.

Скільки наборів  вони запакують разом за 2 год?

                                                             Фізхвилинка

2×2=4 – Кіт живе в квартирі,

(Присісти, імітуючи кота)

2×3=6 – Мишок він не їсть,

(Заперечувати почерговим помахом вказівних пальчиків обох рук)

2×4=8 – Розлінився зовсім.

( Руки вгору, потягнутися,стаючи навшпиньки)

2×5=10 – Мама і дівчинка Леся

(Руки високо над головою)

2×6=12 – З котиком сваряться:

(Руки на рівні грудей,зігнуті в ліктях і витягнуті вперед)

2×7=14 – «Якщо будеш лінуватися,

(Помах вказівним пальчиком правої руки, поклавши її  на лікоть на долоню лівої)

2×8=16 – Можеш від нас геть податися»

(Потягнутися, стаючи навшпиньки)

2×9=18 – Котик ліниво нявчить

(Помах в різні боки обома руками від середини грудей)

2×10=20 – І за мишками біжить

(Потягнутися, склавши пальчики в «замок» і виконуючи коловий рух)

Мишки швиденько у нірки втікають,

(Біг на місці)

А учні тихенько за парти  сідають.

(Сісти за парти)

(За Л.Кантор)

3) Робота з геометричним матеріалом

Вчитель: Наближаємося до зупинки «Ламаний  шлях».

-Що називається квадратом?

-Щоб знайти периметр  квадрата  достатньо знати:

а) довжину двох сторін;   б) довжину чотирьох сторін; в) довжину однієї сторони

а) Побудувати в зошиті квадрат із стороною 2 см.

            б) Знайти периметр квадрата дією додавання, а потім дією множення. (біля дошки)

4) Робота з нерівностями

Вчитель: Ми дійшли до зупинки «Порівнялочка».

  • Працюємо в парах.

Screenshot_35

5) Робота з іменованими числами

Вчитель: Наступна зупинка  «Одинакова».

1м =    см                          49см =   дм   см

6дм =      см                      2дм 5см =         см

6) Завдання логічного навантаження

Вчитель: Остання  зупинка  «Творча»

-Продовжити ряди:

15,12,9,6,…………………………………… (спадають через 3)

1,3,5,7,9………………………………………(зростає через 2)

  1. Підсумок уроку

Вчитель: Діти, ось і закінчилася наша подорож  країною Математикою. Складемо

вислів про математику  з отриманих фішок, використовуючи  їх кольори .

М    А     Т     Е      М      А     Т     И     К      А  –    

     

         Ц    А    Р    И   Ц   Я         Н    А   У  К

Так високо оцінив цю науку німецький математик Карл Фрідріх Гаусс.

А свої враження від математики та сьогоднішнього  уроку – подорожі

можемо висловити  теж кольорами: червоні намистинки  кладемо  до вази,якщо вам було цікаво, ви активно працювали, а сині намистинки кладемо до вази,  якщо у вас  під час подорожі  щось не ладилося.

Діти,  вивчайте математику!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Хороший робочий урок у формі мандрівки. Завдання підпорядковані темі та меті уроку, формують обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі. Цікаво, що і фізхвилинка пов’язана з таблицею множення. Цікаві назви зупинок. Важливо, що з другого класу вчитель привчає до самооцінки роботи на уроці.

  2. Урок гарний, написаний методично вірно. Особисто мені сподобалась фізкультхвилинка, яка повністю пов’явна з темою уроку. Діти під час руханки продовжили повторення таблички множення

  3. На уроці відпочивати було ніколи,навіть фізхвилинку ви задіяди на повторення табличного множення.Урок проведено,на мою думку, на високому рівні.Дякую

  4. Наталія Федорівна, спасибі за цікавий урок – подорож. Дійсно, сучасні ігрові технології є одним з найефективніших шляхів удосконалення уроку. Застосування ігор допомагає вчителю урізноманітнити роботу учнів, зняти напруження від звичайної навчальної діяльності, переключити увагу школярів. Сподобалася математична фізхвилинка. Єдине зауваження: немає різних форм роботи.