Усі уроки курсу
“Сліпий метод набору”

Автор: вчитель математики та інформатики Комбарова Анжеліка Олександрівна

Зміст шкільного курсу інформатики базується на трьох фундаменталь­них поняттях: інформація – алгоритм – комп’ютер. В даному курсі на жаль не виділено достатньо навчального часу для оволодіння практичними навиками роботи з комп’ютером а зокрема вивчення клавіатури. Метою курс «Сліпий метод набору» є набуття учнями навик сліпого методу друку. Такі навики є надзвичайно важливі, оскільки, як показує практика дуже малий відсоток випускників сучасних шкіл достатньо швидко і правильно друкують, а сліпим десяти пальцевим методом набору практично ніхто.Працюючи за цим методом, спеціаліст набирає текст всіма десятьма пальцями. При цьму він зовсім не дивиться на клавіатуру, тобто працює “всліпу”.

Коли свідомість людини, яка набирає, перестає контролювати рух пальців по клавіатурі, то десятипальцевий метод набору тексту “всліпу” можна вважати освоєним. Це досягається тільки в результаті довгої та напо-леглевої праці. При цьому швидкість набору збільшується у півтора-два рази. Набираючи текст десятипальцевим методом, можна досягти швидкості 600-800 ударів на хвилину.

Від того, як правильно людина сидить за клавіатурою, тримає корпус тіла та руки, наносить удар по клавішах значною мірою залежить її працездатність. Тому під час роботи за ПК необхідно додержуватися пев-них правил: корпус тримати прямо, спину притулити до спинки стільця. Но-ги зігнуті в колінах під прямим кутом, ступні ніг стоять на підлозі парале-льно одна одній. Текст або схема клавіатури повинні лежати ліворуч. Кісті рук та лікті потрібно тримати на одному рівні паралельно столу. Ні в якому разі кісті рук не опускати на стіл або клавіатуру.

Попередня підготовка до уроку: на початку вивчення даного курсу вчитель ділить клас на дві постійні групи. По черзі на протязі 20 хвилин групи працюють з програмою клавіатурний тренажер, де кожен учасник має свою територію і проходить нові вправи для вироблення відповідних навиків роботи. Інша група працює з учителем.

Усі уроки курсу “Сліпий метод набору”

Скачати Усі уроки курсу “Сліпий метод набору” в форматі doc

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Корисний матеріал дл кожного вчителя при вивченні та узагальненні теми клавіатура. Використовувала метод “сліпого набору” на своїх уроках, оскільки вважаю його ефективним і дітям подобалось.Для тих хто краще справляся із завдання передбачила комп’ютерики, в якості похвали, заохочення. Ваші завдання використаю на уроках, дякую.

  2. Потрібний матеріал майже кожному учителю. Хороша вступна частина доробка зацікавлює і спрямовує читача на плодотворну працю. Сподобалась розробка уроків, подана у матеріалі. Корисні додатки. Дякувати авторові за таку натхненну працю.

  3. Шановно Анжеліка Олександрівна! Скачала Вашу книгу “Сліпий метод набору” Боже! Невже я навчусь набирати текст всіма десятьма пальцями.! Мрія нарешті збулась- Уроки курсів у мене в руках! УРА! Дякую.

  4. Дякую за гарну розробку, яка демонструє метод, за допомогою якого спеціаліст набирає текст всіма десятьма пальцями, при цьому він зовсім не дивиться на клавіатуру, тобто працює “всліпу”.