mail@urok-ua.com

Вебинар: “Функціональні можливості створення медіаінформаційного середовища на уроках математики”

Автор: викладач математики Мілочкіна Лілія Володимирівна

Даний матеріал підготовлений для проведення обласного вебінару на базі НМЦ ПТО у Запорізькій області. Аудіторія – викладачі математики. Переглянути вебінар можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=gy05tTwuI2o&t=991s


 

ВЕБИНАР: “ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ МЕДІАІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ”.

Добрий день, шановні колеги.

(Слайд №1) Інформаційні технології в освіті завойовують все більшу довіру і симпатії вчителів математики. Цей вебінар для тих, хто жваво цікавиться новими комп’ютерними технологіями в освіті і прагне долучитися до хмарних технологій, для тих, хто «тримає руку на пульсі» сучасних віянь.

(Слайд №2) Вебінар в моєму розумінні – це онлайн спілкування з командою однодумців. Сподіваюсь, що по той бік монітора зібралися мої однодумці. І я з великим задоволенням поділюся з вами досвідом практичної реалізації прагнення осучаснити урок відповідно до вимог сьогодення.

Ось уже 2 роки я доношу до своїх учнів думку, що компютер – це не тільки ігри і друзі в соцмережах, а й практичний помічник у навчальній діяльності.

(Слайд №3) «Найнадійніший спосіб виділити себе і свою компанію серед конкурентів, відірватися від натовпу переслідувачів – це добре організувати роботу з інформацією». Білл Гейтс говорить, як треба поводитися в інформаційних технологіях. У цьому висловлюванні, стосовно для вчительства: виділити себе – як вчителя, конкурентів – таких же вчителів, організувати роботу з інформацією – бути на крок попереду.

(Слайд №4) Наші діти живуть за часів гаджетів і про гаджети мріють, як колись діти мріяли про книгу. Тому, щоб якось коригувати діяльність наших учнів в інтернеті, ми повинні там бути. І дати їм гідну альтернативу низинному і примітивному. Мати свій блог сьогодні для мене не данина моді, а одна з форм дистанційного співробітництва з учнями.

(Слайд №5) Блог – це моя особиста освітня онлайн середа. Це моя методична скарбничка. Рубрики мого блогу присвячені освітнім середовищам і веб-платформам, з якими я працюю.

(Слайд №6) Але вчитель, з моєї точки зору, повинен бути цікавим не тільки, коли пояснює свій предмет. Вплив вчителя на особистість дитини набагато складніший і ширший. І найголовнішим я вбачаю в своїй роботі – участь в духовно-моральному становленні дітей. Центральна рубрика мого блогу – це матеріали для духовного і особистісного розвитку. Робота з блогом приносить задоволення, не дає вигоряти, спонукає творити. Оскільки блог – моя методична скарбничка, до нього на уроці мені доводиться звертатися досить часто. Дозволяє мені в повній мірі це робити наявність інтерактивної дошки.

(Слайд №7) Інтерактивна дошка – сучасне знаряддя інформаційно-комунікативних та мультимедійних технологій. Дошка дозволяє мені в короткі терміни на уроці створити інформаційне середовище, оперативно об’єднувати різноманітні методи роботи, збагачує можливості комп`ютерних технологій, надаючи великий екран для роботи з мультимедійними матеріалами. З інтерактивною дошкою очевидна перевага новітніх технологій перед постійною практикою роботи.

(Слайд №8) Сучасні педагоги не можуть не помічати неймовірно високий темп появи нових ідей і сервісів у сфері інформаційних технологій і не спробувати хоча б деякі з них. Це досить просто. Змінюється світ и змінюємось ми! Сервіси Інтернет запрошуються сучасних вчителів до хмар!

(Слайд №9) Хмарна технологія – це технологія, яка надає користувачам інтернету доступ до комп’ютерних ресурсов сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса.

Далі я хочу познайомити вас, колеги, з хмарними і іншими освітніми ресурсами, якими я користуюсь в роботі.

(Слайд №10-11-12) Зупинюсь на хмарній технології створення тестів. Onlintestpad. com – багатофункціональне хмара. За складністю використання – досить простий. В арсеналі: конструктори опитування, конструктори тестів, кросвордів. Цікаво їх створювати і цікаві у використанні. Тести мають різноманітні вибори правильної відповіді. Онлайн-тест, складений на цьому порталі, може бути навчальним. Неправильну відповідь може бути прокоментованj, нижче цього завдання може з’явитися теоретичний матеріал. Таблиця результатів надається у відсотках. Можна відстежити на які запитання було надано правильні, на які помилкові відповіді.

Кросворди створюються легко і просто. Це класичний кросворд, скандинавський кросворд, японський кросворд, угорський кросворд.

Легко вбудовуються будь-які зображення, можна вводити формули.

(Слайд №13) Prezi.com – це веб-сервіс, за допомогою якого можна створювати інтерактивні мультимедійні презентації з нелінійної структурою. При демонстрації презентації переходи між кадрами здійснюються по траєкторії відповідно логіці використовуваного шаблону: перегортання сторінок книги, проходження звивистого шляху, перехід в різні кімнати, стрибання по східцях … Фрейми створюються за допомогою масштабування (наближення і віддалення) окремих ділянок початкової сторінки.

(Слайд №14) Ось кілька цікавих на мій погляд посилань, де враховані всі тонкощі створення даних презентацій.

(Слайд №15) Презентації Prezi можна охарактеризувати словами:

 • Ефективно;
 • Незвично;
 • Динамічно;
 • Утримують увагу;
 • Приголомшливі візуальні ефекти.

(Слайд №16) Ці презентації ефективно використовувати при вивченні нового матеріалу в тих випадках, коли необхідно показати динаміку розвитку будь-якого процесу, на етапах повторення і систематизації знань, для ілюстрації розташування і значення розглянутої підтеми в загальній системі теми, уроків.

За допомогою презентацій, створених в Prezi, можливо цікавим чином об’єднати свій окремий предмет з іншими предметами, таким чином нести інтегральне розуміння знань. Презентації Prezi зберігаються в онлайн-хмарі, ними можна ділитися відповідними посиланнями через соцмережі, розміщувати у блогах. Сервіс Prezi є не лише зручним і функціональним ресурсом для створення інтерактивних презентацій, а і базою з великою кількістю презентацій інших користувачів. Презентації можна зберігати у форматі PDF, можна скачати презентацію на комп’ютер.

(Слайд №17) Leaning Аpps – інтерактивний сервіс за допомогою якого можна створювати дидактичні матеріалі, є ресурсом WEB 2.0 для підтримки освітніх процесів в навчальних закладах різних типів. Це конструктор для розробки інтерактивних завдань на уроках і в позакласній діяльності. Основна ідея інтерактивних завдань в тому, що учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню пізнавального інтересу. Існує близько 20 разніх форм і шаблонів створення вправ за принципом класифікації, “знайди пару”, шаблонів вікторин. За допомогою html коду легко вбудовуються в блог.

(Слайди №18-19) Прангліміне – змагання з усного рахунку в режимі онлайн, яке проводиться на освітньому сайті Мікsіке. Для мене це тренувальний майданчик для усного рахунку і проведення на уроках перевірки техніки усного рахунку.

(Слайд №24) Серед різноманітних програм динамічної геометрії GeoGebra найбільш ефективна програма, тому що поєднує в собі функціональні можливості і інструменти, велика частина яких затребувана саме в процесі вивчення математики в середній школі. Так виглядає головна сторінка GeoGebra.

(Слайд №25) GeoGebra – новітній сучасний засіб ІКТ; це безкоштовна математична програма, яку не обов’язково завантажувати, креслення відкривається у вікні браузера. Так як GeoGebra написана на мові Java для завантаження креслення потрібен якийсь час. Програма написана австрійским програмістом Маркусом Хохенвартером, активно розвивається і набирає популярності з кожним днем. Дана програма має зручні, інтуїтивно-зрозумілі інструменти управління. Створені в програмі інтерактивні роботи можна зберігати у вигляді аплетів і розміщувати на сайтах і блогах.

(Слайд №26) В інтернеті створені цілі співтовариства послідовників GeoGebra. Інститути GeoGebra, які сприяють розробці нових навчально-методичних матеріалів, діють і в Україні (на базі кафедри інформатики Харківського національного педінституту ім. Сковороди і на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти Ушинського). На цьому слайді посилання, де можна вчитися працювати в GeoGebra і використовувати готові інтерактивні вправи. Багато готових інтерактивних вправ ви знайдете і у моєму блозі /milochkinaliliya.blogspot.com/

(Слайд №27) Сама назва GeoGebra підкреслює, що в основу покладено зв’язок між алгеброю і геометрією. Кожен вираз у вікні алгебри відповідає якомусь об’єкту у вікні геометрії.

(Слайд №28-29) Програма дозволяє маніпулювати геометричними побудовами не тільки за допомогою панелі інструментів, а й використовувати команди вбудованого вводу. В командний рядок можна безпосередньо вводити рівняння і маніпулювати їх параметрами. Це дозволяє легко створювати графіки функцій, перетворювати їх, шукати похідні і інтеграли. Всі побудовані елементи в GeoGebra є динамічними і можуть бути змінені в 2-3 кліка. Дидактична цінність таких перетворень полягає в тому, що спостерігаючи процес зміни зображення, неважко виявити властивості, які зберігаються при різних варіаціях малюнка, побачити наслідки умов, які були первісні при його створенні.

(Слайд №30-31-32) Завдяки цьому розширюються можливості використання на уроках творчих видів діяльності: конструювання, експерименту, дослідження. Програма GeoGebra надає можливості не тільки створювати інтерактивні вправи для роботи завчасно, але і легко і швидко будувати будь-який геометричний об’єкт, необхідний для роботи. Таким чином, програма дає можливість створювати наочні посібники нового типу, за допомогою яких неважко моделювати різноманітні процеси. GeoGebra – це нові комп’ютерні технології в освіті, за допомогою яких в викладання математики вноситься рух там, де раніше вчитель закликав уявити те чи інше переміщення, тепер його можна змоделювати на дошці!

Дякую за увагу!

Даний вебінар можна переглянути за посиланням:

Презентація:

Завантажити презентацію на диск

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 1 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Презентація на тему ВІЛ СНІДу Презентація "Я проти СНІДу" Автор: вчитель української мови, літератури та зарубіжної літератури Рудакова Таміла Анатоліївна Презентація «Я проти СНІДу» може бути використана для інформаційних та в...
Презентація “Народні свята та обряди українців” Презентація "Народні свята та обряди українців весняного та осіннього періодів" Автор: вчитель української мови, української літератури та зарубіжної літератури Рудакова Таміла Анатоліївна Презентац...
Позакласний захід “Шоу “Свято цілий рік” Позакласний захід "Шоу "Свято цілий рік" Автор: вчитель хімії Кислицин Олександр Сергійович Шоу «Свято цілий рік» рекомендовано проводити між паралелями класів у вигляді музичної програми. Можливо з...
99

Відгуки та пропозиції

Швидкий вхід з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

 1. Цікавий матеріал. Послідовно і доступно все описано. Ця тема є актуальною і корисною для педагогів. Дякую за посилання на власний блог, є чого повчитись.

 2. Я обожнюю дану тему, хоча й не учитель математики , але суть роботи мене зацікавила. Я працюю за технологіями змішаного навчання, що передбачає створення медіапродуктів для учнів до уроків. Дякую за посилання на власний блог, для себе вже виділила декілька цікавих моментів, які обов”язково стануть в нагоді. Вебінар – актуальний, добре, що він є у вільному доступі на youtube. Описані хмарні середовища иені знайомі. Якщо Вас зацікавить щось, можу поділитися посиланнями на кормсні безкоштовні ресурси. Спасибі Вам і натхнення у роботі!