Вебинар: “Функціональні можливості створення медіаінформаційного середовища на уроках математики”

Автор: викладач математики Мілочкіна Лілія Володимирівна

Даний матеріал підготовлений для проведення обласного вебінару на базі НМЦ ПТО у Запорізькій області. Аудіторія – викладачі математики. Переглянути вебінар можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=gy05tTwuI2o&t=991s


 

ВЕБИНАР: “ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ МЕДІАІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ”.

Добрий день, шановні колеги.

(Слайд №1) Інформаційні технології в освіті завойовують все більшу довіру і симпатії вчителів математики. Цей вебінар для тих, хто жваво цікавиться новими комп’ютерними технологіями в освіті і прагне долучитися до хмарних технологій, для тих, хто «тримає руку на пульсі» сучасних віянь.

(Слайд №2) Вебінар в моєму розумінні – це онлайн спілкування з командою однодумців. Сподіваюсь, що по той бік монітора зібралися мої однодумці. І я з великим задоволенням поділюся з вами досвідом практичної реалізації прагнення осучаснити урок відповідно до вимог сьогодення.

Ось уже 2 роки я доношу до своїх учнів думку, що компютер – це не тільки ігри і друзі в соцмережах, а й практичний помічник у навчальній діяльності.

(Слайд №3) «Найнадійніший спосіб виділити себе і свою компанію серед конкурентів, відірватися від натовпу переслідувачів – це добре організувати роботу з інформацією». Білл Гейтс говорить, як треба поводитися в інформаційних технологіях. У цьому висловлюванні, стосовно для вчительства: виділити себе – як вчителя, конкурентів – таких же вчителів, організувати роботу з інформацією – бути на крок попереду.

(Слайд №4) Наші діти живуть за часів гаджетів і про гаджети мріють, як колись діти мріяли про книгу. Тому, щоб якось коригувати діяльність наших учнів в інтернеті, ми повинні там бути. І дати їм гідну альтернативу низинному і примітивному. Мати свій блог сьогодні для мене не данина моді, а одна з форм дистанційного співробітництва з учнями.

(Слайд №5) Блог – це моя особиста освітня онлайн середа. Це моя методична скарбничка. Рубрики мого блогу присвячені освітнім середовищам і веб-платформам, з якими я працюю.

(Слайд №6) Але вчитель, з моєї точки зору, повинен бути цікавим не тільки, коли пояснює свій предмет. Вплив вчителя на особистість дитини набагато складніший і ширший. І найголовнішим я вбачаю в своїй роботі – участь в духовно-моральному становленні дітей. Центральна рубрика мого блогу – це матеріали для духовного і особистісного розвитку. Робота з блогом приносить задоволення, не дає вигоряти, спонукає творити. Оскільки блог – моя методична скарбничка, до нього на уроці мені доводиться звертатися досить часто. Дозволяє мені в повній мірі це робити наявність інтерактивної дошки.

(Слайд №7) Інтерактивна дошка – сучасне знаряддя інформаційно-комунікативних та мультимедійних технологій. Дошка дозволяє мені в короткі терміни на уроці створити інформаційне середовище, оперативно об’єднувати різноманітні методи роботи, збагачує можливості комп`ютерних технологій, надаючи великий екран для роботи з мультимедійними матеріалами. З інтерактивною дошкою очевидна перевага новітніх технологій перед постійною практикою роботи.

(Слайд №8) Сучасні педагоги не можуть не помічати неймовірно високий темп появи нових ідей і сервісів у сфері інформаційних технологій і не спробувати хоча б деякі з них. Це досить просто. Змінюється світ и змінюємось ми! Сервіси Інтернет запрошуються сучасних вчителів до хмар!

(Слайд №9) Хмарна технологія – це технологія, яка надає користувачам інтернету доступ до комп’ютерних ресурсов сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса.

Далі я хочу познайомити вас, колеги, з хмарними і іншими освітніми ресурсами, якими я користуюсь в роботі.

(Слайд №10-11-12) Зупинюсь на хмарній технології створення тестів. Onlintestpad. com – багатофункціональне хмара. За складністю використання – досить простий. В арсеналі: конструктори опитування, конструктори тестів, кросвордів. Цікаво їх створювати і цікаві у використанні. Тести мають різноманітні вибори правильної відповіді. Онлайн-тест, складений на цьому порталі, може бути навчальним. Неправильну відповідь може бути прокоментованj, нижче цього завдання може з’явитися теоретичний матеріал. Таблиця результатів надається у відсотках. Можна відстежити на які запитання було надано правильні, на які помилкові відповіді.

Кросворди створюються легко і просто. Це класичний кросворд, скандинавський кросворд, японський кросворд, угорський кросворд.

Легко вбудовуються будь-які зображення, можна вводити формули.

(Слайд №13) Prezi.com – це веб-сервіс, за допомогою якого можна створювати інтерактивні мультимедійні презентації з нелінійної структурою. При демонстрації презентації переходи між кадрами здійснюються по траєкторії відповідно логіці використовуваного шаблону: перегортання сторінок книги, проходження звивистого шляху, перехід в різні кімнати, стрибання по східцях … Фрейми створюються за допомогою масштабування (наближення і віддалення) окремих ділянок початкової сторінки.

(Слайд №14) Ось кілька цікавих на мій погляд посилань, де враховані всі тонкощі створення даних презентацій.

(Слайд №15) Презентації Prezi можна охарактеризувати словами:

  • Ефективно;
  • Незвично;
  • Динамічно;
  • Утримують увагу;
  • Приголомшливі візуальні ефекти.

(Слайд №16) Ці презентації ефективно використовувати при вивченні нового матеріалу в тих випадках, коли необхідно показати динаміку розвитку будь-якого процесу, на етапах повторення і систематизації знань, для ілюстрації розташування і значення розглянутої підтеми в загальній системі теми, уроків.

За допомогою презентацій, створених в Prezi, можливо цікавим чином об’єднати свій окремий предмет з іншими предметами, таким чином нести інтегральне розуміння знань. Презентації Prezi зберігаються в онлайн-хмарі, ними можна ділитися відповідними посиланнями через соцмережі, розміщувати у блогах. Сервіс Prezi є не лише зручним і функціональним ресурсом для створення інтерактивних презентацій, а і базою з великою кількістю презентацій інших користувачів. Презентації можна зберігати у форматі PDF, можна скачати презентацію на комп’ютер.

(Слайд №17) Leaning Аpps – інтерактивний сервіс за допомогою якого можна створювати дидактичні матеріалі, є ресурсом WEB 2.0 для підтримки освітніх процесів в навчальних закладах різних типів. Це конструктор для розробки інтерактивних завдань на уроках і в позакласній діяльності. Основна ідея інтерактивних завдань в тому, що учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню пізнавального інтересу. Існує близько 20 разніх форм і шаблонів створення вправ за принципом класифікації, “знайди пару”, шаблонів вікторин. За допомогою html коду легко вбудовуються в блог.

(Слайди №18-19) Прангліміне – змагання з усного рахунку в режимі онлайн, яке проводиться на освітньому сайті Мікsіке. Для мене це тренувальний майданчик для усного рахунку і проведення на уроках перевірки техніки усного рахунку.

(Слайд №24) Серед різноманітних програм динамічної геометрії GeoGebra найбільш ефективна програма, тому що поєднує в собі функціональні можливості і інструменти, велика частина яких затребувана саме в процесі вивчення математики в середній школі. Так виглядає головна сторінка GeoGebra.

(Слайд №25) GeoGebra – новітній сучасний засіб ІКТ; це безкоштовна математична програма, яку не обов’язково завантажувати, креслення відкривається у вікні браузера. Так як GeoGebra написана на мові Java для завантаження креслення потрібен якийсь час. Програма написана австрійским програмістом Маркусом Хохенвартером, активно розвивається і набирає популярності з кожним днем. Дана програма має зручні, інтуїтивно-зрозумілі інструменти управління. Створені в програмі інтерактивні роботи можна зберігати у вигляді аплетів і розміщувати на сайтах і блогах.

(Слайд №26) В інтернеті створені цілі співтовариства послідовників GeoGebra. Інститути GeoGebra, які сприяють розробці нових навчально-методичних матеріалів, діють і в Україні (на базі кафедри інформатики Харківського національного педінституту ім. Сковороди і на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти Ушинського). На цьому слайді посилання, де можна вчитися працювати в GeoGebra і використовувати готові інтерактивні вправи. Багато готових інтерактивних вправ ви знайдете і у моєму блозі /milochkinaliliya.blogspot.com/

(Слайд №27) Сама назва GeoGebra підкреслює, що в основу покладено зв’язок між алгеброю і геометрією. Кожен вираз у вікні алгебри відповідає якомусь об’єкту у вікні геометрії.

(Слайд №28-29) Програма дозволяє маніпулювати геометричними побудовами не тільки за допомогою панелі інструментів, а й використовувати команди вбудованого вводу. В командний рядок можна безпосередньо вводити рівняння і маніпулювати їх параметрами. Це дозволяє легко створювати графіки функцій, перетворювати їх, шукати похідні і інтеграли. Всі побудовані елементи в GeoGebra є динамічними і можуть бути змінені в 2-3 кліка. Дидактична цінність таких перетворень полягає в тому, що спостерігаючи процес зміни зображення, неважко виявити властивості, які зберігаються при різних варіаціях малюнка, побачити наслідки умов, які були первісні при його створенні.

(Слайд №30-31-32) Завдяки цьому розширюються можливості використання на уроках творчих видів діяльності: конструювання, експерименту, дослідження. Програма GeoGebra надає можливості не тільки створювати інтерактивні вправи для роботи завчасно, але і легко і швидко будувати будь-який геометричний об’єкт, необхідний для роботи. Таким чином, програма дає можливість створювати наочні посібники нового типу, за допомогою яких неважко моделювати різноманітні процеси. GeoGebra – це нові комп’ютерні технології в освіті, за допомогою яких в викладання математики вноситься рух там, де раніше вчитель закликав уявити те чи інше переміщення, тепер його можна змоделювати на дошці!

Дякую за увагу!

Даний вебінар можна переглянути за посиланням:

Презентація:

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Цікавий матеріал. Послідовно і доступно все описано. Ця тема є актуальною і корисною для педагогів. Дякую за посилання на власний блог, є чого повчитись.

  2. Я обожнюю дану тему, хоча й не учитель математики , але суть роботи мене зацікавила. Я працюю за технологіями змішаного навчання, що передбачає створення медіапродуктів для учнів до уроків. Дякую за посилання на власний блог, для себе вже виділила декілька цікавих моментів, які обов”язково стануть в нагоді. Вебінар – актуальний, добре, що він є у вільному доступі на youtube. Описані хмарні середовища иені знайомі. Якщо Вас зацікавить щось, можу поділитися посиланнями на кормсні безкоштовні ресурси. Спасибі Вам і натхнення у роботі!