mail@urok-ua.com

Вправи для розвитку мовлення у дітей

Розвиток мовлення у дітей

Шановні батьки, вихователі, педагоги!

Усі ми усвідомлюємо, якою відповідальною й нелегкою справою э розвиток мовленнєвих здібностей наших дітей, Як важливо й водночас непросто формувати в дитини вміння говорити й слухати, виокремлювати з мови слова та конструкції, усвідомлювати зміст кожного слова і фрази в цілому.

Адже від володіння мовою, від уміння розуміти інших і висловлювати власті думки задежать успіши дитини в навчанні, а дорослої людини — в житті. При цьому починати вправи з розвитку мовлення потрібно змалку, задовго до школи, коли у дитини надзвичайно розвинене мовленнєве чуття.

Цей посібник адресовано тим, хто прагне допомогти своїй дитині в доступній, ігровій формі розвинути мовленнєві навички: навчитися говорити, слухати, аналізувати зміст почутого, вести бесіди, складати оповідання тощо.

За допомогою доступних та цікавих завдань ваш малюк значною мірою розширить свій активний словниковий запас, зробить перші кроки до володіння українською мовою, дістане уявлення про види і типи спілкування, його культуру.

Посібник являс собою систему занять за темами, близькими дошкільникам: сім’я, дім, одяг, тварини тощо. Нові слова наведені у спеціально дібраних віршах, які вивчаються дитиною допомагає сформувати образне уявлення про матеріал нової теми, стимулює закріплення засвоєної лексики, робить заняття цікавими й очікуваними. Пропоновані ситуації спонукають дитину висловитися, вживаючи при цьому нові слова та лексичні конструкції.

До кожної теми наводяться словнички, що мають бути опрацьовані дитиною разом із дорослим. Власне, вивчення та мовленнєва активізація слів із словничка і є підсумком, кінцевою метою у вивченні нової теми.

Пам’ятайте, що культуру мовлення дитина запозичує від дорослих. Мовлення — це засіб комунікації. Воно розвивається тільки у спілкуванні. Тож не лінуйтеся, пам’ятайте, що саме зараз вашому малюкові конче необхідно спілкування з вами. Читайте йому, завчайте з ним вірші, грайте у слова та рими, просто розмовляйте.

Обов’язково хваліть дитину за вдалі вислови, відзначайте її найменші успіхи у засвоєнні нових слів, фраз – таким чином ви стимулюватимете розвиток її мовлення.

Посібник побудовано за певною системою, тому працювати з ним треба поступово — сторінка за сторінкою. Кожна сторінка — це матеріал для нового заняття, а може, і для кількох занять. Повернення до вивченого матеріалу сприяє закріпленню набутих знань і має стати системою.

Пояснюючи завдання, обов’язково пересвідчуйтесь, чи все дитина зрозуміла правильно. Під час розфарбовування малюнків стежте, щоб малюк працював старанно, не виходячи за контури. Обов’язково спробуйте пофантазувати — запропонуйте дитині нові завдання на основі поданих у зошиті. Заняття можна проводити як індивідуально, так і з групою дітей.

Навчання завжди пов’язане з помилками й негараздами, Виправляйте їх спокійно, доброзичливо. Стережіться завдати дитині психологічної травми, підірвати її віру у свої здібності. Обов’язково закінчуйте заняття на позитивних емоціях.

Отже, наберемося терпіння і разом здолаємо перший крок до виховання гармонійної особистості — крок до школи.

Бажаємо успіхів!

Скачати: Вправи для розвитку мовлення у дітей

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Дякую за матеріал, погоджуюсь з тим, що справа розвитку мовленнєвих здібностей наших дітей є справою дуже відповідальною, дуже важливо починати займатися цим рано, чим раніше, тим краще. Дуже гарно, що вправи направлені на те, що дитина буде навчатися з батьками і посібникоа, адже це буде привчати бачитиорослого з книгою, а отже у малюка буде бажання набувати нові знання, отримувати похвалу.

  2. Завдяки наведеним вправам у дітей активно удосконалюються навички усного мовлення: розширюється словниковий запас, вони оволодівають все складнішими граматичними структурами. Дякую за матеріал!

  3. Для мене, як мами, це дуже корисний матеріал. Я вважаю, що треба і на батьківських зборах батькам доносити цей матеріал, бо дуже багато зараз дітей, які погано розмовляють.