Вивчення української абетки

Вивчення української абетки

Уміння читати цілком і повністю залежить від знання алфавіту. Тому чим швидше малюк вивчить усі букви, тим швидше він осягне основи вимови складів, слів.

Діти, що вивчали алфавіт в дитячому віці, будучи школярами демонструють відмінні показники грамотності і успішності в гуманітарних науках.

Щоб навчити малюка алфавіту, треба враховувати особливості його сприйняття і психіки. Розглянемо деякі методи, сприяючі перетворенню зайняття на захоплюючу і ефективну гру.

Відео для вивчення української абетки

Їстівні букви української абетки.

Дитина запам’ятовує те, що викликає у неї здивування і захват. Будь-яка буква, зображена в якості десерту, що прикрашає кашу або інше блюдо, обов’язково притягне її увагу. До того ж малюкові важлива саме фактична присутність об’єкту, до якого можна доторкнутись і спробувати на смак.

Складайте букви з фруктів, ягід і інших продуктів, проявляючи в цьому особливу креативність. Назвіть малюкові  букву, вимовіть її разом з ним і розкажіть про неї що-небудь цікаве. Таким чином, обід або сніданок стане веселим і корисним уроком.

Не варто кожного разу робити однакові букви, але і квапитися вивчати нові букви теж не потрібно. Дитина повинна спочатку засвоїти дві-три букви, перш ніж ви почнете вивчення інших.

Цікаві букви української абетки

Букви магнітиКупіть букви – магніти, але не в геометричних формах, а чіткі контури і вигини того або іншого звуку. Покажіть їх малюкові, щоб він переконався, що усі букви різні і мають свої особливості. Якщо він зупиниться на одній з них, можна промовляти і розвивати вимову.

Пластилін – незамінна річ у вивченні української абетки. За допомогою пластеліна можна ліпити, міняти і доповнювати букви.  Зліпіть букву «О», залишивши порожнє місце, і запропонуєте дитині його заповнити. Зробіть яке-небудь звірятко і прикріпіть до нього букву, що відповідає першій букві його назви. Така гра не лише покращує пам’ять і увагу, але і розвиває дрібну моторику.

Скористайтеся будь-якими підручними засобами для створення цікавого і незвичайного алфавіту. У вільний час складайте букви з каменів, гілочок і конструктора, вирізуйте, малюйте і вишивайте їх. Тільки одне правило – поводьтеся ненав’язливо. Дитина повинна сама виражати захопленість процесом і бажання взяти в нім активну участь.

Знайомі букви української абетки

Букви абетки, що зберігають в собі спогади або асоціації, пов’язані з близькими людьми або важливими подіями, запам’ятовуються краще всього. Тому вам потрібно створити справжній буквений фотоальбом. У альбом треба помістити фотографії рідних з людей, позначивши кожного з них буквою «Т», «М» и.т.д.

Дитина упізнає маму або тата і відразу ж зверне увагу на букви, тому вони викличуть  у неї приємні відчуття.

Також можна сфотографувати знайомі і улюблені місця дитини, помітивши їх певною буквою алфавіту. Віднесіться до цього творчо і з ентузіазмом. Якщо ви добре малюєте, можете проявити свою майстерність, зображуючи автобуси, машини, тварин и.т.д. Будь-який предмет, що знаходиться у фотоальбомі повинен нести в собі яскраве емоційне забарвлення.

Постарайтеся зробити так, щоб букви зустрічалися дитині впродовж усього дня. Вишивайте їх на його плюшевому другу, показуйте картинки, вивчайте абетку на вулиці, використовуючи реальні об’єкти. Спочатку фігури і інші зображення букв повинні мати деяку схожість, щоб малюк спокійно в них орієнтувався. Якщо помічаєте прогрес, вносьте різноманітність.

Щоб гра, дійсно, приносила користь, завжди цікавтеся думкою дитини і звертайте увагу на його настрій.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Без алфавіту неможливо освоїти мову. І це стосується не тільки рідної мови, яку ми, по суті, вчимо із самого народження, а і будь-якої іншої мови. До того ж, алфавіт можна назвати невід’ємною частиною розвитку цивілізації і культури, адже саме завдяки засвоєнню мови, людина може почати освоювати й інші науки, а також передавати свої знання іншим людям.