Як захистити себе від вірусу папіломи людини

Що таке вірус папіломи людини? Це велика група вірусів, включаючи понад 600 типів. Існує ВПЛ з низьким рівнем ризику, але деякі види ВПЛ (наприклад, 16 та 18) можуть спричинити рак: шийка матки, анусу у жінок та чоловіків, рак піхви та рак полового члена. У 2010 році взаємозв’язок був доведений між папіломавірусною інфекцією та розвитком плоскоклітинного раку порожнини рота та глотки. Існують суперечливі дані про роль ВПЛ у розвитку раку сечового міхура. Проте є спосіб за допомогою якого, можна попередити ВПЛ та відповідно рак, деталі на сайті Medical Plaza за посиланням: https://medicalplaza.ua/kyiv/vakcinaciya-protiv-vpc.

Як передається ВПЛ і як часто він зустрічається?

Деякі віруси ВПЛ передаються сексуально і впливають на геніталії чоловіків і жінок: шкіру статевого члена, вульви, заднього проходу, стінки піхви, шийки матки та прямої кишки.

Як правило, інфекція ВПЛ протікає безсимптомно і проходить сама, але в деяких випадках вона стає хронічною. Більше 80% людей до 50 років були заражені ВПЛ.

Як діагностується інфекція ВПЛ?

За допомогою ПАП-тесту – первинний скринінг раку шийки матки та предракових зміни, спричинених ВПЛ. Крім того, лікар може порекомендувати жінці з аномальних ПАП провести тест на ПЛР. Тести на ВПЛ не проводяться для чоловіків.

Як лікується інфекція ВПЛ?

Ніяк. Зазвичай він йде самостійно. Сексуальні бородавки та передракові зміни шийки матки потребують лікування.

Який взаємозв’язок між ВПЛ -інфекцією та раком шийки матки?

Види ВПЛ з високим ризиком – основний фактор ризику раку шийки матки. Регулярний ПАП-тест допомагає визначити процес раку шийки матки на ранній стадії, оскільки він зазвичай не розвивається швидко, і його можна виявити при регулярному скринінгу.

Як зменшити ризик інфекції ВПЛ?

Ризик зараження ВПЛ знижує лише сексуальне утримання або взаємно моногамний зв’язок з неінфікованим сексуальним партнером. Однак, якщо партнер був сексуально активним у минулому, моногамія також не в змозі захистити від інфекції. Презерватив не захищає від інфекції ВПЛ, оскільки інфекція відбувається внаслідок контакту зі шкірою та органами статевих органів партнера. Тим не менш, помічається, що використання презерватива знижує ризик раку шийки матки, спричиненого ВПЛ.

Але повністю захищає від ризику ВПЛ і від раку шийки матки лише вакцинації.

Що таке вакцина Гардасил?

Це чотирискладова рекомбінантна вакцина проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), яка при майже 100% ефективності запобігає індукованим 6, 11, 16 та 18 типам ВПЛ ракових захворювань статевих органів, передракових епітеліальних дисплазій та генітальних бородавок (загострених кондилом).

Кому рекомендована вакцинація Гардасил?

Діти та підлітки від 9 до 17 років, молоді жінки від 18 до 26 років. В ідеалі потрібно зробити щеплення від ВПЛ до першого сексуального контакту, оскільки вакцина є найбільш ефективною для тих дівчат та жінок, які ще не були заражені жодним із видів ВПЛ. Сексуально активні жінки також можуть бути щеплені, але в цьому випадку вакцина захистить їх лише від тих типів ВПЛ, якими вони ще не були заражені.

Чи потрібно робити щеплення хлопчикам?

Вакцинація також ефективна для хлопчиків, однак, експерти сперечаються, наскільки виправдана їх масова вакцинація, зважуючі вартість вакцини та частоту раку статевого члена та раку анусу. Під час досліджень 2012-2014 років у США було запропоновано також вакцинацію і хлопчикам.

Ми рекомендуємо, якщо можливо, зробити щепленняхлопцям проти ВПЛ, оскільки поширеність раку анусу зростає, а статеві бородавки також не є нешкідливими і можуть призвести до затримки та болю в сечовипусканні.

Які протипоказання для вакцинації проти ВПЛ?

  1. Сильні алергічні, анафілактичні реакції на компоненти вакцини.
  2. У разі порушення згортання крові та на тлі антикоагулянтів можлива вакцинація після консультації з гематологом.

Чи можна робити щеплення під час вагітності та годуванні груддю?

Немає даних про те, що Гардасил може мати небажаний вплив на здатність жінки мати дітей, на поточну вагітність або на плід. Гардасил можна робити жінкам під час годування груддю.

Як часто зустрічаються реакції на вакцинацію Градасилом?

  1. Більше 1%: слабке почервоніння, набряк, свербіж та хворобливість в місці введення – не більше 5 днів.
  2. Більше 1%: головний біль, коротка лихоманка, гастроентерит, запалення органів малого тазу.

Яка взаємодія Гардасила з іншими вакцинами?

Гардасил можна вводити одночасно (в іншу частину тіла) з рекомбінантною вакциною проти гепатиту B. Застосування анальгетиків, протизапальних препаратів, антибіотиків, гормональних контрацептивів, кортикостероїдів не впливає на безпеку та ефективність вакцини.

Процедура вакцинації

Гардасил вводиться внутрішньом’язово в дельтоїдний м’яз або переднє стегно. Рекомендований курс вакцинації складається з 3 доз і проводиться за схемою: перша доза – у призначений день; друга – через 2 місяці після першої; третя – через 6 місяців після першої. Дозволена схема прискореної вакцинації, в якій другу дозу вводять через 1 місяць після першої вакцинації, а третю – через 3 місяці після другої вакцинації.

У разі порушення інтервалу між вакцинаціями курс вакцинації вважається завершеним, якщо 3 вакцинації проводяться протягом 1 року. Вакцина починає діяти через місяць після вакцинації.

Наскільки ефективна вакцина Гардасил?

Вона на 100% ефективно запобігає захворюванням, спричиненим чотирма типами ВПЛ, які в неї входять, у випадку, якщо жінка ще не була інфікована ними. Що стосується жінок, які вже були заражені, ефективність трохи меньша.

Важливо, що вже існуючі ВПЛ-інфекції не можуть бути виліковуваними за допомогою вакцинації. Ще важливіше те, що близько 30% цервікального раку спричинені більш рідкісними типами ВПЛ і тому не можуть бути вилікувані вакцинацією. Тому вакциновані дівчата та жінки, тим не менш, повинні регулярно проводити ПАП-тест.

Чи потрібно робити ПЛР або ПАП -тест перед вакцинацією?

Ні, тест на ВПЛ не потрібен.

Наскільки безпечна вакцинація проти ВПЛ?

Так, вакцини ретельно перевіряються та цілком безпечні. В Інтернеті ви можете знайти статті, які описують безпліддя у дівчат, зробивших щеплення від ВПЛ. Це помилкова інформація. Гардасил та Церварікс – препарати, які не впливають на фертильність. Як і інші вакцини, вони діють виключно в імунній системі людини. Обидва препарати використовуються вже багато років, і у вакцинованих жінок давно народжуються діти.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *