Заняття гуртка “Виготовлення сувенірів”
Автор: учитель Школьна Раїса Миколаївна
Заняття гуртка знайомить учнів з деякими прийомами техніки «Ізонитка». Даний прийом можна використати при створенні вітальної листівки.
Тема. Подарунок другові.
Мета:
ознайомлення з деякими прийомами техніки «Ізонитка», при створенні вітальної листівки для товариша;
розвиток творчого потенціалу, пізнавальних інтересів учнів;
виховання взаємоповаги, старанності, охайності, працьовитості.
Обладнання: нитки, картон двох кольорів, ножиці, лінійка.
Хід заняття
І. Етап орієнтації.
Сьогодні ми продовжуємо працювати з картоном і папером.
Але перш ніж розпочати створювати новий сувенір, ми підведемо підсумок попередньої роботи (напередодні гості оцінюють кращу троянду, прикріплюють до неї червону стрічку).
Працювали натхненно, старалися, сердилися та раділи успіхам. І створили чудо – троянду своїми руками.
Зустрічайте «Парад троянд». Визначаємо переможця.
ІІ. Покладання мети.
Давайте сьогодні на заняття візьмемо з собою такі риси людини як… (учні вибирають серед перелічених рис людини необхідні для роботи).
- Працьовитість, лінь, охайність, творчість, старанність, співпраця, недбальство, безділля.
Підберемо для роботи девіз:
- Роботящі руки гори вернуть.
- Умілого руки хвалять.
- Як робити дружно, не буде сутужно.
- Як працював, такий і врожай зібрав.
- Робить, як мокре горить.
- Поспішиш – людей насмішиш.
ІІІ. Організація виконання плану.
Залишилося дізнатися, що ж будемо робити.
Давайте відгадаємо знаряддя праці для роботи.
- Душа олов’яна
Шкіра дерев’яна
Доки будеш водити,
Буде говорити. - Точні поділки я маю,
всіх предметів визначаю
довжину і ширину,
Висоту і товщину. - Я пружиста і гнучка,
Хоч не маю язика,
Та однак негайно
Швидко і охайно. - Лежу – одна нога,
іду – вже дві,
а на ногах стою, то дві голови.
Вам необхідно було підготувати папір та нитки.
Сьогодні ми виготовимо подарунок. А для кого???
Давайте розгадаємо ребуси та дізнаємося про завдання заняття.
На занятті застосуємо для роботи мистецтво «Ізонитка».
Майстер-клас. Виготовлення сердечка.
ІV. Підсумок заняття.
Цікаве заняття. Видно, що робота проводиться систематично. А використання загадок на заняттях, уроках у дітей завжди викликає цікавість.