mail@urok-ua.com

Зразки логічних опорних схем (ЛОС) при вивченні курсу
“Практичне право” (9 клас)

Автор: вчитель суспільних дисциплін Тоболін Віктор Анатолійович

Схематизація навчального матеріалу при вивченні більшості предметів, а суспільних особливо, дозволяє вчителю і учням досягнути ряду значущих цілей. Зокрема:

  • виділити у великому за обсягом матеріалі головне;
  • уявити частини навчального матеріалу в певному причинно-наслідковому аспекті і внутрішніх зв’язках;
  • врахувати образність мислення школярів

ЛОС – логічна опорна схема – є різновидом «шаталовської» методики опорних конспектів. Їх слід використовувати для узагальнення матеріалу за розділами програми на відповідних заняттях, вони можуть даватися на складання або, частіше, на вивчення   для наступного відображення по пам’яті. Можливі і інші варіанти.

Представлені чотири ЛОС ілюструють уроки 2-22 програми рівня стандарту. ЛОС №1 і №2 охоплюють матеріал розділу 1 «Правила і закони у суспільстві та твоєму житті», №3 – розділу 2 «Ти – людина, значить маєш права», №4 – розділу 3 «Ти і цивільно-правові відносини».

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Чудові схеми, які можна використовувати для узагальнення матеріалу за розділами програми на відповідних заняттях, вони можуть даватися на складання або на вивчення для наступного відображення по пам’яті.

  2. Логічні опорні схеми є засобом якісної підготовки до олімпіади, МАН та ЗНО. ЛОС широко використовують на різних етапах олімпіади з правознавства. Цього року на заключному етапі Всеукраїнської олімпіади з історії ЛОС у вигляді фотозображень історичних діячів була дана в 10 класі.