mail@urok-ua.com

Зразки логічних опорних схем (ЛОС) при вивченні курсу
“Практичне право” (9 клас)

Автор: вчитель суспільних дисциплін Тоболін Віктор Анатолійович

Схематизація навчального матеріалу при вивченні більшості предметів, а суспільних особливо, дозволяє вчителю і учням досягнути ряду значущих цілей. Зокрема:

  • виділити у великому за обсягом матеріалі головне;
  • уявити частини навчального матеріалу в певному причинно-наслідковому аспекті і внутрішніх зв’язках;
  • врахувати образність мислення школярів

ЛОС – логічна опорна схема – є різновидом «шаталовської» методики опорних конспектів. Їх слід використовувати для узагальнення матеріалу за розділами програми на відповідних заняттях, вони можуть даватися на складання або, частіше, на вивчення   для наступного відображення по пам’яті. Можливі і інші варіанти.

Представлені чотири ЛОС ілюструють уроки 2-22 програми рівня стандарту. ЛОС №1 і №2 охоплюють матеріал розділу 1 «Правила і закони у суспільстві та твоєму житті», №3 – розділу 2 «Ти – людина, значить маєш права», №4 – розділу 3 «Ти і цивільно-правові відносини».

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки. Рейтинг публікації: 5 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Математична вікторина Математична вікторина Автор: Учитель математики Долгих Тетяна Олександрівна При проведенні тижня математики в квітні місяці я рекомендую провести вікторину "Математичний квітень" для учнів 9 та 10 к...
Матеріали до уроку «Українська мова для американців» Матеріали до уроку «Українська мова для американців» Автор: вчитель англійської мови Реез Наталія Олександрівна, вчитель української мови та літератури Береговенко Тетяна Володимирівна У роботі ...
Сценарій географічного вечора “Подорож по Дніпру-Славутичу” для учнів 8-9 класів Сценарій географічного вечора "Подорож по Дніпру-Славутичу" для учнів 8-9 класів Автор: вчитель географії та біології Аліпа Олена Костянтинівна Знання про свій край -фундаментальна основа навчання і...
2815

Відгуки та пропозиції

Швидкий вхід з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарів

  1. Чудові схеми, які можна використовувати для узагальнення матеріалу за розділами програми на відповідних заняттях, вони можуть даватися на складання або на вивчення для наступного відображення по пам’яті.

  2. Логічні опорні схеми є засобом якісної підготовки до олімпіади, МАН та ЗНО. ЛОС широко використовують на різних етапах олімпіади з правознавства. Цього року на заключному етапі Всеукраїнської олімпіади з історії ЛОС у вигляді фотозображень історичних діячів була дана в 10 класі.