Фізика 9 клас. Конспект підсумкового уроку з теми “Електричний струм”

Автор: вчитель Остапенко Олександр Олександрович

вчитель Остапенко Олександр ОлександровичМета уроку: контроль та оцінювання знань, розвиток компетенцій: соціальної, комунікативної, продуктивної творчої діяльності, виховання почуття колективізму.

Хід уроку

 1. Етап орієнтації. Це другий підсумковий урок з даної теми. Завдання які вам пропонуються повязані з матеріалом який ви засвоїли, а рівень засвоєння ми сьогодні перевіримо. Бажаю вам успіху.
 1. Етап визначення мети. Перевірити свої знання в дії, виявити слабкі місця, показати на що ви здатні, свій інтелектуальний потенціал.
 1. Етап проектування

Урок складається з 3 етапів:

І етап-теоретичний. Фізичний диктант. (Індивідуальна робота. Учень отримує індивідуальне завдання яке скадається з 8 запитань, де необхідно продовжити думку, дописати визначення або формулу. Час обмежений-10 хв. Враховується правильність визначень та формул. Час обмежений-8хв. )

ІІ етап-практичний . Розвязування задач. (Робота в парах. Пари складаються з урахуванням навчальних досягнень, сильний та слабкий учень, завдання для пар різнорівневі. Оцінка пари знаходиться як середнє арифметичне оцінок кожного учасника пари. Сильний учень може допомагати слабшому. Враховується взаємодія в парі, правильність та рівень складності розвязаних задач. Задачі для всіх пар однакові, що дає можливість для взамоперевірки між групами. Час обмежений-15 хв )

ІІІ етап-експериментальний. (Робота в групах, учні класу поділяються на 2 групи, їм пропонується 2 конверти з завданнями на вибір, вони розподіляють обовязки і підходять до місця виконання роботи де виставлені прилади, причому приладів більше ніж потрібно для роботи. В завданні треба намалювати схему, зкласти електричне коло, виконати вимірювання та зробити обчислення. Враховується техніка безпеки, правильність виконання, робота в групі, швидкість виконання. Час обмежений-15хв. )

За кожний етап – 4 бали, за 3 етапи максимальна кількість балів 12.

 1. Етап організації виконання плану діяльності

І етап. Теоретичний.

Продовживши речення, сформулюйте основні поняття, визначення, закони. Дайте відповіді на запитання.

 1. Послідовне зєднання провідників. . . . .
 2. Закони послідовного зєднання: а)струм. . . . б)напруга. . . . . в)опір. . .
 3. Паралельне зєднання провідників. . .
 4. Закони паралельного зєднання: а)струм. . . б)напруга. . . в)опір. . .
 5. Робота електричного струму. . .
 6. Потужність. . .
 7. Закон Джоуля-Ленца. . .
 8. Запобіжники. . .

ІІ етап. Практичний.

№ 1. Напруга на ділянці кола, яка містить два резистори з опорами 20 Ом і 30 Ом, дорівнює 6 В. Знайдіть силу струму на кожному резисторі та кількість теплоти, що виділяється за 5 хв при їх паралельному з’єднанні.

2.  Обчисліть вартість електроенергії при тарифі 38 коп. за 1 кВт·год, що споживається лампою 100 Вт, якщо вона світиться по 4 год на добу протягом тижня.

3. Знайдіть роботу яку виконує електродвигун за 2 год при напрузі 220 В і силі струму 10 А.

ІІІ етап. Експериментальний.

Завдання №1. Визначити роботу електричного струму.

Завдання №2. Визначити потужність електричного струму.

Творче завдання

Використовуючи дані, одержані в ході експерименту, запропонуйте максимальну кількість задач (економічного, екологічного та ін. характеру)

 1. Етап контрольно-оцінювальний

 Результати отримані за кожний етап заносяться в таблицю і коментуються.

ПІБ учня Теорія Практика Експеримент Результат Примітка

На цьому вивчення теми «Електричний струм» не закінчується. На наступних уроках вивчатиметься елетричний струм в різних середовищах, і знову буде можливість показати свої досягнення та позмагатися між учнями класу.

Домашнє завдання. Повторити формули та одиниці вимірювання

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

 1. Блискуча розробка! Головна ідея уроку – перевірити теоретичні, практичні та експериментальні знання. Зрозуміло, що так учні отримають найоб”єктивнішу оцінку своєї діяльності з теми. Дякую Олександру Олександровичу за високопрофесійну публікацію!

 2. Прекрасний урок, дуже сподобався. Використовується дуже багато форм та методів роботи з учнями, перевіряється теоретичні, практичні та експериментальні знання учнів, що набули під час вивчення даної теми)))

 3. Дякую автору за цікаву розробку з теми “Електричний струм”. Особливо сподобався ІІІ етап Вашого уроку: визначити роботу електричного струму та визначити потужність електричного струму. Дякую)))