Готуємо руку до письма для дошкільнят

Готуємо руку до письма

Дуже важливою навичкою є готовність школяра до навчання письму. Дитину слід вчити не лише буквам і цифрам, але і розвивати рухи пальців. Зайняття можна розпочинати практично з дитинства. Для розвитку дрібної моторики є безліч методик. Приведемо декілька варіантів зайняття і ігор з дитиною.

Спершу слід зазначити три основних правила:

  • Зацікавленість. Дитині повинне подобатися зайняття, викликати живий інтерес, бажання продовжувати. Тому, ні в якому разі не примушуйте дитину «тренувати моторику». Нехай зайняття проходить у вигляді гри. Розфарбовуйте улюблених героїв мультфільму, намалюйте разом цілу історію з чітким поняттям початку і кінця, минулого і майбутнього, дії і його результату. Коли дитина розуміє сенс зайняття, воно стає для неї цікавішим і захоплюючим.
  • Цілеспрямованість. Для дитини не завжди цікаво малювати палички і кружечки. Далека мета «навчитися писати взагалі» дуже розмита. Розділіть завдання на маленькі конкретні цілі. Наприклад, проведіть зайняття «домальовуй по точках», де дитина, провівши ті ж лінії, отримає певну картинку, про яку відразу не здогадувалась. Така гра-загадка, допомагає дитині довести почату справу до кінця.
  • Взаємозв’язок розвиваючого зайняття. Для уміння писати, для успішного зайняття в школі потрібно уміння концентрувати свою увагу на певному предметі або темі. Тому розвиток дитини має бути комплексним і усебічним.

Зайняття на тренування дрібної моторики рук

До цієї групи занять входить малювання, ліплення з пластиліну і солоного тіста, розфарбовування і штрихування вже намальованих предметів, різні види рукоділля: вишивання, в’язання, плетіння, зайняття аплікацією, шиття одягу для улюбленої ляльки, пересипання дрібних предметів, переливання води з однієї місткості в іншу. Це відмінно розвиває дрібну моторику рук. Скористайтеся копіювальним папером. І скопіюйте вподобану картинку на інший лист. Подібне зайняття має властивість заспокоювати дитину, налаштовувати на творчі ігри.

Щодня тренуйте дитячі ручки в побутових справах. Дитина вже з 1,5 років може почистити яйця, трохи пізніше апельсини і мандарини. Це відмінно розвиває дитячі ручки. Роблячи такі серйозні справи, дитина почуває себе здатною, потрібною і дорослою. Не критикуйте, якщо дитина зім’яла яйце або окропилася апельсином. Пізніше вона з легкістю справлятиметься з цією не простою для неї справою. Все приходить з досвідом.

Зайняття для рук, що тренує логічне і абстрактне мислення, досягнення результату

Відмінним засобом для тренування є різні пазли, кубики, логічні ігри, різноманітні дерев’яні, металеві, пластмасові і м’які конструктори. Ці ігри задіюють взаємозв’язок між образним виконанням завдання гри і рухом пальців рук.

Таку ж властивість має гра «що всередині». Насипте в непрозорий мішок дрібні предмети однакової форми. Це можуть бути барильця лото, горох, боби, зерна, кульки і інші. Покладьте в середину деякий предмет, що відрізняється від основного заповнення мішка за формою, текстурою і розміром. Дитина опускає руку в мішок і знаходить схований предмет. Обмацує його і називає.

Зайняття з пальцями рук

Ці вправи не займуть багато часу, тому їх зручно проводити щодня.

  • «Кулак-долоня-ребро«. Покладіть руки на стіл. Розпочинаємо з правої руки. Стисніть її в кулак, випряміть долоню, покладіть на ребро. При цьому рука лежить на столі. Повторюємо вправу з другою рукою в тій же послідовності »кулак-долоня-ребро«.
  • «Зустрілися і розбіглися«. Можна придумати свою історію про пальчики. Тримаємо руки перед собою, з’єднавши долоні і пальці. Пальчики зустрілися. Розводимо пальчики і долоні в сторони так, щоб вони з’єднувалися у зап’ястка. Вийде трикутник, що розширюється вгорі. Пальчики розбіглися. Далі кожен пальчик зустрічається з братиком. Мізинець з мізинцем, безіменний з безіменним і так далі. Коли усі пальчики зустрілися, вони обнімаються. Стисніть руки в »замок«. Повторіть вправу спочатку, але вже швидше.
  • «Вправа з гумкою«. Для зайняття підійде банківська, канцелярська, звичайна резинка. Пальчики вставляємо всередину гумки, сполученої в круг. Стискаємо і розтискали її. Регулюємо резинку під розмір руки дитини. Цю вправу можна робити, вставивши обидві руки в одну резинку або для кожної руки приготувати власний тренажер.

Зошит для підготовки руки до письма

Скачати зошит “Готуємо руку до письма”

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Найважче в підготовці дитини до школи підготувати руку до письма, тому ось такі вправи, коротенькі заняття (а не зайняття,як в цих матеріалах) допоможуть у невимушеній формі подолати бар`єр байдужості до письма.