mail@urok-ua.com

Ігри для розвитку дрібної моторики пальців рук

Розвиток дрібної моторики у дітей 4-5 років

Щоб допомогти дитині розвинути дрібну моторику пальців рук не потрібні складні іграшки чи дорогі пристосування. Усе що необхідно, напевно уже є у вас вдома, наприклад крупа.

Візьміть глибоку посудину, і насипте у неї крупу. Можна використовувати: пшеницю, рис, горох, гречку, фасолю. Закапайте у неї маленькі предмети: бусинки, ґудзики чи інше. Попросіть дитину знайти і достати секретики. До речі гру можна ускладнити, наприклад доставати предмети ложкою, або пластиковим пінцетом.

Ігри для розвитку дрібної моторики пальців рук з крупою

Також на крупі можна малювати. Насипте крупу рівним слоєм на тарілочку чи піднос. І покажіть вашій дитині, як потрібно це робити. Можна проводити лінії пальцем, або насипати крупу щипочкою. Для малювання краще підійде манка, або кукурудзяна крупа.

Ігри для розвитку дрібної моторики пальців рук з манкою

Чудова гра для розвитку дрібної моторики рук є геометричні редзиночки. Можна купити готовий планшет з цвяшками, або попросити батька змайструвати таку дощечку, прибивши кольорові кнопки на дощечки.

Гра для розвитку дрібної моторики рук з геометричними редзинками

Викладайте з дитиною, різноманітні геометричні фігурки і тренуйте пальчики.

Розвивати дрібну моторику також можна з допомогою маленьких гудзиків. Для цього потрібно роздрукувати контур якогось предмету на листку паперу. Запропонуйте вашій дитині викласти ґудзики по контуру цього малюнку. Головне щоб малюнок був не складним та великого розміру.

Гра для розвитку дрібної моторики рук з гудзиками

Якщо у вас є кілька вільних хвилин, обов’язково пограйте з дитиною. Ці прості ігри-вправи принесуть багато користі.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Один мудрець колись сказав “Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців”. Дрібна моторика, без перебільшення, є місточком до успішного навчання в школі, сприяє розвитку пізнавальної активності та психічних процесів. Тому ці ігри будуть корисними не лише дошкільника, але й першачкам. Дякую!

  2. Така робота цікава для вчителів початкових класів, логопедів, а також для батьків, думаю. що можна додати щось своє: амалювання манкою, змішати декілька круп, переберити крупи, як Попелюшка. Але робота цікава, дякую за таку добірку.

  3. Дякую за ідеї! Ще один раз із задоволенням прочитала підбірку ігор. Заразили!!!Дуже потрібна інформація, особливо для молодих тат і мам. Бажаю вам успіхів! Розвиваємо діточок, розвиваємося самі.

  4. Такі моделі роботи з використанням допоміжного матеріалу обов`язково будуть результативними в плані сенсорного навчання. Наші тифлопедагоги постійно пропагують цей вид роботи, тому він у нас прижився і є незамінним в урізноманітненні роботи і зацікавленні дітей в корекційній роботі.

  5. Також випробувала вашу переплітаночку з резинок. Зрозумілда, що, чим більша основа, тим більше простору для фантазії. Тут тобі і літак, і кольорові хмарочоси. І павутинка Спайдермена для особливо непосидючих (нанизуємо велику кількість резинок хаотично, потім розплутуємо).Я брала за основу звичайну дошку для нарізання. Найбільшу, яку знайшла. Тепер подумовую над тим, щоб забезпечити такими планшетами всіх вихованців, аби була можливість проводити ще й групові заняття.

  6. Відкрила для себе новий вид роботи для розвитку дрібної моторики руки – геометричні резиночки. Вже випробувала на внучці. Їй дуже сподобалось гратись, а мені сам результат: і пальчики працюють і логіка, і творчість. Дякую за ідею!

  7. Частенько на просторах інтернету зустрічала планшети для гри з резинками та все часу на них не вистачало, дякую , що нагадали – до 1 вересня спробую встигнути змасйтрувати.