Конспект уроку з англійської мови “На фермі. Множина іменників”
Автор: вчитель англійської мови Швидкіна Дар’я Ігорівна
Пропонується розробка сучасного уроку англійської мови для учнів 4 класів. Представлена презентація до уроку. Цікаві форми і методи роботи допоможуть дітям краще засвоїти новий матеріал!
Тема уроку: На фермі. Множина іменників.
Практичні задачі:
- ознайомити учнів з лексичними одиницями з теми «На фермі» і навчити їх використовувати у мовленні;
- вчити учнів утворювати множину іменників.
Мета:
Освітня:
- вчити учнів мовленнєвої взаємодії з партнерами по комунікації в малих групах;
- розвивати філологічний кругозір учнів.
Розвивальна:
- розвивати здібності самостійно планувати мовленнєвий вчинок шляхом залучення учнів до іншомовної діяльності з використанням лексичних одиниць, що вивчаються.
Виховна:
- сприяти соціалізації дітей в ході навчання мовленнєвої взаємодії в малих групах;
- виховувати повагу до думки співрозмовника.
Обладнання: великий плакат ферми; картинка фермера; відеоролик пісні “Old McDonald had a farm”; лист від містера Мак Дональда; презентація PowerPoint картинок свійських тварин; роздатковий матеріал для роботи в групах, парах; відеоролик для фізкультхвилинки «Head, shoulders, knees and toes»
Тип уроку: урок, спрямований на формування мовленнєвих навичок користування мовним матеріалом.
Форми роботи: фронтальна, групова, індивідуальна.
Методи: ІКТ, ігрові, репродуктивні, пояснювально-ілюстративні.
Хід уроку
І. Початок уроку.
- Організація початку уроку.
Т: Good morning children!
Ps: Good morning teacher!
T: Let’s sing our greeting song.
(“Hello” Super Simple song)
Т:Let’s start our lesson! Sit down! Sit still! Посмішка і хороший настрій будуть нам сьогодні потрібні. Девіз нашого уроку три перші літери абетки. Отже, на уроці ми повинні бути
А –active, B – bright, C – creative.
- Фонетична розминка
Whether the weather is hot
Whether the weather is not
We‘ll weather the weather
Whatever the weather
Whether we like it or not.
- Ознайомлення з комунікативною перспективою уроку.
На минулому уроці ми дізналися, яка погода у різних частинах світу.
ІІ. Основна частина.
Задача 1. ознайомити учнів з лексичними одиницями з теми «На фермі» і навчити їх використовувати у мовленні.
- Постановка завдання, виклик потреби та інтересу.
T: Today we are going to travel. But where? Let’s do the task.
Перед вами чотири рядки з літерами, але в кожному є зайва, з яких ми складемо слово. І дізнаємося куди будемо подорожувати.
EEEEEEEFEEEEEEEEEE – F
UUUUUUUUUUAUUUUU -A
DDDDDDDDDDRDDDDD -R
NNNMNNNNNNNNNNNN – M
Ps: Farm
T: Well done! Сьогодні будемо подорожувати на ферму. Old McDonald’s farm. Подання нової лексики. Пояснення лексичного матеріалу.
T: This is Mr McDonald’s farm.
T: Look, this is a letter for us.
“Hello, my dear friends. Now I live on my farm. I’m happy
to know you’re fine. I’m fine too. On my farm I have
many animals:chicks and ducks, pigs and sheep, cows and horses, hens and cocks.
Have a good time!
Love, Jack.”
T: Where does he live?
Ps: He lives on a farm.
Т: Look, Who lives at McDonald’s farm ?
To the left of the blackboard you can see the words. Let’s read it, repeat after me.
Let’s tack them to the appropriate picture.
T: Oh, Excellent! Well done! I am very happy that you remember all of these word.
- Фізхвилинка
4.Контроль засвоєння семантики нової лексики.
А) Робота в групах. Гра “Jumbled letters“.
T: There are the jumbled letters. Write these words correctly.
Work in groups.
T: Let’s check it.
Б) Find the words
T: Find the names of the animals among these letters.
P | G | О | A | T | U | P | F | G | G |
I | F | C | О | W | P | I | D | J | O |
G | D | J | A | F | A | G | О | U | O |
В | V | S | H | E | E | P | G | K | S |
В | B | E | H | О | R | S | E | D | E |
I | N | N | G | О | О | S | E | L | P |
T | M | F | F | D | U | C | K | B | O |
5.Підсумки роботи. Ознайомлення з наступною перспективою застосування засвоєного.
T: You work very well.
Задача 2. Вчити учнів утворювати множину іменників.
- Постановка задачі, стимулювання потреби до засвоєння нового граматичного явища.
T: Children, tell me ,please, Has Mr Mac Donald one or many animals?
P: Many animals.
T: Сьогодні ми продовжимо знайомитися з множиною іменників.
- Пред’явлення нової граматичної структури.
T: Look at the blackboard. You can see pictures with the words.
A dog – dogs ,
a pig – pigs,
a horse – horses ,
T:Скажіть , як утворилась множина іменників?
Р: Додали закінчення –s.
T: Right you are. Але в англійській мові є особливі слова, до них не додається закінчення, а вони повністю змінюють свою форму.
- Розпізнавання учнями нової граматичної структури, з метою перевірки її розуміння.
А) Робота з текстом
T: Fill in the blanks.
Кожна група отримує картку з текстом, в якому пропущені деякі слова. Учні заповнюють пропуски і кожна група читає по реченню.
OnGrandpa`sfarm.
5.Підсумки роботи. Ознайомлення з наступною перспективою застосування засвоєного.
T: You work very well.
III. Заключна частина уроку
T: Our trip is coming to the end. It’s time to come back to our class. So let’s sing a song about animals that we saw at the farm.
- Повідомлення домашнього завдання.
T: You worked excellent today. Вдома вам потрібно буде повторити назви свійських тварин.
2 Підбиття підсумків.
Вправа «Створимо власну ферму»
T: So you worked very well today.
Let’s sing our song (“Good bye”, Super Simple Song)
Презентація для уроку
Вправи, у яких треба замість малюнків вставити слова, поміняти букви щоб вийшло слово, знаходити слова з ряду літер є дуже цікавими і корисними для дітей, бо іде і візуальне і слухове запамятовування матеріалу, а ще і множину гарно попрактикувати можна. Чудовий урок
Повністюзгідна з попереднім коментарем. Урок продуманий, насичений,Детреба зробленийакцент на візуалізацію ,а детреба на граматичний матеріал. Важлвим є те,що вчитель врахував вікові особливості дітей.Доцільне також використання презентації.
Хоч я і не учитель англійської мови, та переглянувши конспект уроку, можна зробити висновки, що урок насичений цікавими формами і методами роботи, завдяки яким діти зможуть краще засвоїти новий матеріал!