mail@urok-ua.com

Матеріали до уроку хімії у 8 класі. Тема: Характеристика хімічних елементів №1-20 за їх місцем у періодичній системі хімічних елементів Д.І. Менделєєва.

Автор: учитель хімії Макаренко Олена Леонідівна

Screenshot_11Пропоную до вашої уваги матеріали до уроку хімії у 8 класі. Тема: Характеристика хімічних елементів №1-20 за їх місцем у періодичній системі хімічних елементів Д.І. Менделєєва. Матеріали містять конспект уроку, презентацію-супровід та роздатковий матеріал для роботи учнів на уроці. Сподіваюсь, що моя робота вам сподобається і стане у пригоді.


 

ТЕМА:  Характеристика хімічних елементів №1-20 за їхнім місцем у періодичній системі та будовою атома

МЕТА: Розвивати знання учнів про будову атома, структуру періодичної системи, формувати вміння і навички характеризувати хімічні елементи за положенням у ПС, порівнювати будову атомів.

ОБЛАДНАННЯ ТА РЕАКТИВИ:

Інтерактивна дошка, проектор, програмні засоби, план характеристики хімічного елемента за ПС та будовою атома

ТИП УРОКУ: засвоєння знань, умінь і навичок, узагальнення, систематизація  вивченого.

ХІД  УРОКУ

  1. Організаційний момент.
  2. Мотивація навчання.

(Слайд  1 – тема уроку- (Додаток №1-Презентація)

Вступне слово вчителя.

Ми з вами вже декілька уроків вивчаємо будову атомів, положення хімічного елемента у ПС, настав час систематизувати вивчене. Сьогодні на уроці ми будемо давати характеристику хімічним елементам за їх положенням у ПС, для цього у нас є план характеристики, що ви самі надрукували і вклеїли у зошит, будемо вчитися «витягати» всі можливі відомості про елемент із ПС.

(Слайд  2 – мета уроку)

  • Актуалізація опорних знань .

Експрес-опитування.

  • Що таке група хімічних елементів?
  • Головна і побічна підгрупи?
  • Що таке період у ПС?
  • Що таке періодичність?
  • Які елементи називаються лужними , чому?-3-6 слайд
  • Які елементи називаються галогенами, чому?-7-8слайд
  • Які елементи називаються інертними, чому?-9слайд
  • Вправа на сервісі для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулівorg

ПОНЯТТЯ ПРО ЛУЖНІ, ІНЕРТНІ ЕЛЕМЕНТИ, ГАЛОГЕНИ-РОЗПОДІЛИТИ НА 3 КОЛОНКИ

  • Дайте визначення:
  • Нуклонне число
  • Протонне число
  • Що таке електронно-графічна формула?
  • Які електрони називають спареними, а які неспареними?
  • Як визначити можливу валентність?
  • В яких випадках можливий збуджений стан атома?
  1. Засвоєння нового матеріалу.

Характеристики хімічних елементів за планом у порівнянні

2 варіанта :

  • Лужні- Na-І K-ІІ
  • Галогени- F-І       Cl-ІІ
  • Інертні- Ne-І   Ar-ІІ
  • На окремих аркушах записують у порівняльну таблицю
  • На дошці записують електронно-графічні формули
  • Рівняння реакцій
  • Обговорення: спільне-відмінне
  • Повідомлення про поширення в природі-елемент перевернутого навчання
  • Демонстрація відео-прості речовини –сайт –Thoisoi-
  1. Прыгающий натрий (0.55-2.15)- 1хв20с

2.Калий, кторый горит и взрывается в воде (0.26-1.40)- 1хв14с

3.Фрагмент фільму про інертні елементи

  1. Закріплення вивченого матеріалу.
  • Вправа на сервісі для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів org
  • Електронна конфігурація атома по ЕЛЕКТРОННІЙ конфігурації вгадати елемент
  • Інтерактивна вправа- «незакінчені речення» -початок записаний на стікерах-учень читає і відповідає
  • Виконання завдань на інтерактивній дошці у програмі SMARTNotebook) – розподіл на поглинаючі спіралі
  • хімічні елементи, що утворюють вищі оксиди типу Е2О3
  • хімічні елементи, що утворюють летку сполуку з Гідрогеном типу Н2Е

Запитання:

  • У галогенів і лужних спільне:_________
  • У галогенів і лужних відмінне;_________
  • На другому рівні є такі підрівні:___________
  • На четвертому рівні є такі підрівні:_________
  • У Натрію немає збудженого стану тому, що:_________
  • У Флуору немає збудженого стану тому, що:_________
  • У Хлору є збуджені стани тому, що:_____________
  • Інертні гази ні з чим не взаємодіють тому, що:____________
  1. Підведення підсумків уроку. Домашнє завдання. Слайд 10 (Додаток №1)
  • Цікавинки – елемент «перевернутого» навчання – учні шукають заздалегідь.

Список літератури

  1. Підручник. П.П.Попель, Л.С.Крикля ХІМІЯ 8 клас. К. Академія. 2016
  2. Робочий зошит. О.А.Іванащенко, І.Г. Михайлова, А.В. Путніков ХІМІЯ 8 клас. К.Школяр. 2016

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Ми живемо у 21 столітті – це нова епоха,коли втілюються у дійсність найсмілівіші ідеї.Усі досягнення науки стали можливими завдяки великій праці вчених,серед яких ім”я Д.Менделєєва.Урок хімії розвиває вміння аналізувати та досліджувати хімічні елементи за їхнім місцем у періодичній системі