Урок-тренінг, презентація з основ здоров’я 2 клас
Автор: вчитель початкових класів Грабчук Наталія Вікторівна
Презентація до уроку
Тема: Здоров`я людини. Я росту й розвиваюсь. Індивідуальні особливості росту й розвитку дитини.
Мета: ознайомити учнів з особливостями здорового росту й розвитку дитини; розглянути фактори, які впливають на гармонійний ріст і розвиток;сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом;виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього, рости здоровими, життєрадісними, розумними.
Завдання: створити комфортну атмосферу, хороший настрій, сприяти
згуртованості групи; вчити висловлювати свої думки і сподівання, формулювати власні цілі; на конкретних прикладах показати зміни показників зросту і маси та залежно від різних факторів; вчити визначати власні показники зросту та маси тіла і робити висновки про особливості фізичного розвитку.
Обладнання: підручник «Основи здоров’я» для 2 класу/ О. В. Гнатюк – К.: В-во «Генеза», 2012. – 112 с, фотографії дітей віком до 6 років, плакат «Основні виміри зросту, маси», ростомір, матеріал до роботи з таблицею «Умови здорового росту», м’яч, стрічка завдовжки 49–52 см, смужка завдовжки 1 м 30 см, предметні малюнки,стрічки для віночка, роздруковані картинки «Мій ріст» на кожного учня, ММ – проектор, презентація
Підготовча робота: кільком учням допомогти виконати випереджальне завдання: виміряти свій зріст і масу тіла, порівняти їх із тими, що були при народженні; розпитати дорослих, коли ти почав ходити і говорити, яке було твоє перше слово; переглянути сімейний фотоальбом і вибрати фото батьків та власні у різному віці. Перед уроком вчитель розташовує ці фото на дошці, також плакати із відповідними записами, маркери та стікери – на кожній парті.
Форма проведення: урок – тренінг
Хід уроку-тренінгу:
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА.
1.Привітання.
Усі сідайте в коло, діти!
Домовляймось — не шуміти
Працювати час настав.
Тож і ми марно часу не гаємо,
Нашу гру розпочинаємо!
Вправа «Гірлянда добра».
А зараз із цією ж посмішкою давайте ми один одному по черзі подаруємо теплі слова. Повертаючись до сусіда справа і тримаючи його за обидві руки, скажіть йому комплімент.
– Давайте подякуємо один одному за щирі слова оплесками.
Слайд 2
- Очікування.
Вправа «Незакінчене речення».
Вчитель-тренер починає речення «Я чекаю від уроку…»
Слайд 3
Слайд 4
- Правила.
Гра – пантоміма «Покажи правило».
– Давайте спробуємо нагадати наші правила, які ми склали на попередніх заняттях. Зараз я буду їх зачитувати, а ви спробуйте показати без слів, рухами.
Слайд 5
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА.
- Інформаційний блок. Презентація.
Слайд 6
Вправа «Авторське крісло»
Від чого залежить зріст і фізичний розвиток людини?
Слайд 7
Перший чинник – це спадковість. Якщо батьки високі на зріст, то велика ймовірність того, що їхня дитина також буде високою.
Слайд 8
З першим чинником тісно пов’язаний другий чинник – спеціальні речовини, які в організмі виробляють певні залози. Їх називають гормонами. Дитина, у якої нормально функціонують залози, що виробляють гормони, добре росте і розвивається.
Слайд 9
Третій чинник. Для росту і розвитку необхідне повноцінне харчування з відповідною кількістю білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, мінеральних речовин. Недостатнє харчування так само, як і переїдання, порушує нормальний ріст і розвиток дитини.
Слайд 10
Четвертий чинник. Ріст і розвиток можуть затримувати хвороби. Однак цей чинник не тривалої дії. Коли дитина видужує, її ріст і розвиток нормалізується. Загартування і фізичні вправи допоможуть уникнути затримок у рості. Фізичний розвиток, безсумнівно, є важливою складовою розвитку людини. Але уявімо таку ситуацію. Нормально фізично розвинений підліток раптом починає курити, вживати алкогольні напої. Його більше не цікавлять спортивні ігри з друзями, навчання у школі. Поступово в нього з’являються проблеми зі здоров’ям і в спілкуванні з ровесниками.
- Руханка «Літаки»
Слайд 11
Діти шикуються в дві колони за зростом. На слова «літаки полетіли» вони рухаються в різні сторони. На слова: «літаки на аеродром» діти стараються знову за зростом стати на свої місця.
- Робота в парах «Я розвиваюсь і навчаюсь».(Діти об’єднуються в пари хто біля кого сидить)
Ми цього майже не пам’ятаємо, але одразу після народження ( і це можуть підтвердити батьки ) ми майже нічого не вміли робити. Проте щодня ми вчимося чогось нового. Зараз ви маєте можливість поспілкуватися один з одним у парах і розповісти, чому ви навчилися нещодавно.
Слайд 12
- Робота в групах.
– А зараз кожен підійдіть і візьміть квітку. Об’єднайтесь в групи за кольорами квіток. Кожна група утворює коло навколо основної квітки: сині, червоні, жовті , рожеві. Виберіть в малих групах презентатора. Це може бути людина, яка не виконувала ще цієї ролі.
Слайд 13
Завдання для груп:
1 група – вибирає
«Що позитивно впливає на ріст і розвиток людини?»
Фізичні вправи Чистота тіла та помешкання Свіже повітря Повноцінне харчування Безпечна поведінка Міцний сон Гарний настрій Правильна постава | Часті хвороби Паління Вживання алкоголю Забруднене повітря Поганий настрій Страхи Недотримання режиму дня Перевтома |
2 група – вибирає «Що негативно впливає на ріст і розвиток людини?»
Фізичні вправи Чистота тіла та помешкання Свіже повітря Повноцінне харчування Безпечна поведінка Міцний сон Гарний настрій Правильна постава | Часті хвороби Паління Вживання алкоголю Забруднене повітря Поганий настрій Страхи Недотримання режиму дня Перевтома |
3 група – вибирає «Які частини тіла ростуть тільки в дитинстві, а які впродовж усього життя?»
ноги волосся
руки очі
голова зуби
вуха стопа
ніс тулуб
нігті шия
4 група – робота з підручником с.7, вибирає «Назви предмети, які допомагають визначити зріст і масу тіла»
На це завдання дається 5 хвилин. (групи працюють)
– А тепер поверніться в загальне коло.
Дитячі презентації.
- Вправа «Мозковий штурм»
– Від чого залежить ріст і розвиток кожної людини.
Слайд 14
А тепер, діти, я пропоную відповісти на запитання: як ви вважаєте, від чого залежить ріст і розвиток кожної людини? (діти відповідають, а вчитель записує на плакаті)
- Фізичні вправи;
- чистота тіла і помешкання;
- свіже повітря;
- повноцінне харчування;
- безпечна поведінка;
- міцний сон;
- гарний настрій;
- правильна постава;
- часті хвороби;
- паління і вживання алкоголю тощо.
Давайте спробуємо визначити, що необхідно кожній людині для здорового росту і розвитку? ( на стікерах у вигляді повітряних кульок треба поставити цифри від 1 до відповідної кількості умов та прикріпити на плакат, пронумерувати по порядку позитивні чинники)
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
- Підсумки. Гра «Закінчіть речення».
Отже, розкажіть нам, що треба робити, щоб ваш зріст і маса тіла відповідали нормі, кожне речення починаючи словами:
«Щоб рости здоровим і розвиватися, необхідно…»
- «Зворотній зв’язок» . Побажання.
Діти стають в коло і говорять пошепки на вушко товаришу комплімент.
Наталія Вікторівна ознайомила учнів з особливостями здорового росту й розвитку дитини; разом
з дітьми розглянула фактори, які впливають на гармонійний ріст і розвиток. Мені дуже сподобались завдання для груп, адже питання були нестандартні та цікаві, а особливу подяку заслуговує завдання на спілкування з батьками, де учні цікавляться не тільки своєю вагою, зрістом, але й першим словом, яке вони сказали в дитинстві, що поєднує дітей і батьків. Цікаві завдання, дякую за розробку.
Мені подобається, що розробка уроку містить чіткий алгоритм дій до кожного завдання. Радує те, що на уроці основ здоров`я учні виконують практичні завдання, рухаються, працюють в парі, групах. Дякую колезі за докладний сучасний конспект!
Наталія Вікторівна, з задоволенням ознайомилася з уроком -тренінгом у Вашому виконанні. У повній мірі реалізована мета, спрямована на виховання у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я. Були дотримані правила педагогічного такту, етики, норми стосунків учителя й учнів. Доцільно й уміло поєднано фронтальну роботу з індивідуальною, груповою. Дуже цікаві вправи тренінгу. Не зовсім зрозуміло: дитячі презентації. Натхнення вам!
Учні знайомляться з новою темою граючи. Гра – це невід`ємна частина навчання для учнів початкової школи. Матеріал уроку сприяє усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя.
Сприяти вихованню у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та стимулювання бажання дбати про нього, рости здоровими, життєрадісними, розумними – завдання даної розробки. Дякую!!!
Дякую за урок. Індивідуальна робота учнів на уроці чергується з груповою, адже групова робота дуже важлива: вона навчає вмінню вислуховувати опонета, поважати думку інших. Для себе “поцуплю” вправу “Гірлянда добра”: такий початок уроку створює позитивну атмосферу в класі. Також сподобалась вправа “Зворотній зв’язок”.