Урок-тренінг, презентація з основ здоров’я 2 клас

Автор: вчитель початкових класів Грабчук Наталія Вікторівна

Презентація до уроку

Тема: Здоров`я людини. Я росту й розвиваюсь. Індивідуальні особливості росту й розвитку дитини.

Мета: ознайомити учнів з особливостями здорового росту й розвитку дитини; розглянути фактори, які впливають на гармонійний ріст і розвиток;сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом;виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього, рости здоровими, життєрадісними, розумними.

Завдання: створити комфортну атмосферу, хороший настрій, сприяти

згуртованості групи; вчити висловлювати свої думки і сподівання, формулювати власні цілі; на конкретних прикладах показати зміни показників зросту і маси та залежно від різних факторів; вчити визначати власні показники зросту та маси тіла і робити висновки   про особливості фізичного розвитку.

Обладнання: підручник «Основи здоров’я» для 2 класу/ О. В. Гнатюк – К.: В-во «Генеза», 2012. – 112 с, фотографії дітей віком до 6 років, плакат «Основні виміри зросту, маси», ростомір, матеріал до роботи з таблицею «Умови здорового росту», м’яч, стрічка завдовжки 49–52 см, смужка завдовжки 1 м 30 см, предметні малюнки,стрічки для віночка, роздруковані картинки «Мій ріст» на кожного учня, ММ – проектор, презентація

Підготовча робота: кільком учням допомогти виконати випереджальне завдання: виміряти свій зріст і масу тіла, порівняти їх із тими, що були при народженні; розпитати дорослих, коли ти почав ходити і говорити, яке було твоє перше слово; переглянути сімейний фотоальбом і вибрати фото батьків та власні у різному віці. Перед уроком вчитель розташовує ці фото на дошці, також плакати із відповідними записами,   маркери та стікери – на кожній парті.

Форма проведення: урок – тренінг

Хід уроку-тренінгу:

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА.

1.Привітання.

Усі сідайте в коло, діти!

Домовляймось — не шуміти

Працювати час настав.

Тож і ми марно часу не гаємо,

Нашу гру розпочинаємо!

Вправа «Гірлянда добра».

А зараз із цією ж посмішкою давайте ми один одному по черзі подаруємо теплі слова. Повертаючись до сусіда справа і тримаючи його за обидві руки, скажіть йому комплімент.

– Давайте подякуємо один одному за щирі слова оплесками.

Слайд 2

 1. Очікування.

Вправа «Незакінчене речення».

Вчитель-тренер починає речення «Я чекаю від уроку…»

Слайд  3

Слайд 4

 1. Правила.

Гра – пантоміма «Покажи правило».

– Давайте спробуємо нагадати наші правила, які ми склали на попередніх заняттях. Зараз я буду їх зачитувати, а ви спробуйте показати без слів, рухами.

Слайд 5

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА.

 1. Інформаційний блок. Презентація.

Слайд 6

Вправа «Авторське крісло»

Від чого залежить зріст і фізичний розвиток людини?

Слайд 7

Перший чинник – це спадковість. Якщо батьки високі на зріст, то велика ймовірність того, що їхня дитина також буде високою.

Слайд 8

З першим чинником тісно пов’язаний другий чинник – спеціальні речовини, які в організмі виробляють певні залози. Їх називають гормонами. Дитина, у якої нормально функціонують залози, що виробляють гормони, добре росте і розвивається.

Слайд 9

Третій чинник. Для росту і розвитку необхідне повноцінне харчування з відповідною кількістю білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, мінеральних речовин. Недостатнє харчування так само, як і переїдання, порушує нормальний ріст і розвиток дитини.

Слайд 10

Четвертий чинник. Ріст і розвиток можуть затримувати хвороби. Однак цей чинник не тривалої дії. Коли дитина видужує, її ріст і розвиток нормалізується. Загартування і фізичні вправи допоможуть уникнути затримок у рості. Фізичний розвиток, безсумнівно, є важливою складовою розвитку людини. Але уявімо таку ситуацію. Нормально фізично розвинений підліток раптом починає курити, вживати алкогольні напої. Його більше не цікавлять спортивні ігри з друзями, навчання у школі. Поступово в нього з’являються проблеми зі здоров’ям і в спілкуванні з ровесниками.

 1. Руханка «Літаки»

Слайд 11

Діти шикуються в дві колони за зростом. На слова «літаки полетіли» вони рухаються в різні сторони. На слова: «літаки на аеродром» діти стараються знову за зростом стати на свої місця.

 1. Робота в парах «Я розвиваюсь і навчаюсь».(Діти об’єднуються в пари хто біля кого сидить)

Ми цього майже не пам’ятаємо, але одразу після народження ( і це можуть підтвердити батьки ) ми майже нічого не вміли робити. Проте щодня ми вчимося чогось нового. Зараз ви маєте можливість поспілкуватися один з одним у парах і розповісти, чому ви навчилися нещодавно.

Слайд 12

 1. Робота в групах.

– А зараз кожен підійдіть і візьміть квітку. Об’єднайтесь в групи за кольорами квіток. Кожна група утворює коло навколо основної квітки: сині, червоні, жовті , рожеві. Виберіть в малих групах презентатора. Це може бути людина, яка не виконувала ще цієї ролі.

Слайд 13

Завдання для груп:

1 група – вибирає

«Що позитивно впливає на ріст і розвиток людини?»

Фізичні вправи

Чистота тіла та помешкання

Свіже повітря

Повноцінне харчування

Безпечна поведінка

Міцний сон

Гарний настрій

Правильна постава

Часті хвороби

Паління

Вживання алкоголю

Забруднене повітря

Поганий настрій

Страхи

Недотримання режиму дня

Перевтома

2 група – вибирає «Що негативно впливає на ріст і розвиток людини?»

Фізичні вправи

Чистота тіла та помешкання

Свіже повітря

Повноцінне харчування

Безпечна поведінка

Міцний сон

Гарний настрій

Правильна постава

Часті хвороби

Паління

Вживання алкоголю

Забруднене повітря

Поганий настрій

Страхи

Недотримання режиму дня

Перевтома

3 група – вибирає «Які частини тіла ростуть тільки в дитинстві, а які впродовж усього життя?»

ноги                   волосся

руки                       очі

голова                   зуби

вуха                     стопа

ніс                         тулуб

нігті                       шия

4 група – робота з підручником с.7, вибирає «Назви предмети, які допомагають визначити зріст і масу тіла»

На це завдання дається 5 хвилин. (групи працюють)

Назви предмети

– А тепер поверніться в загальне коло.

Дитячі презентації.

 1. Вправа «Мозковий штурм»

– Від чого залежить ріст і розвиток кожної людини.

Слайд 14

А тепер, діти, я пропоную відповісти на запитання: як ви вважаєте, від чого залежить ріст і розвиток кожної людини? (діти відповідають, а вчитель записує на плакаті)

 • Фізичні вправи;
 • чистота тіла і помешкання;
 • свіже повітря;
 • повноцінне харчування;
 • безпечна поведінка;
 • міцний сон;
 • гарний настрій;
 • правильна постава;
 • часті хвороби;
 • паління і вживання алкоголю тощо.

Давайте спробуємо визначити, що необхідно кожній людині для здорового росту і розвитку? ( на стікерах у вигляді повітряних кульок треба поставити цифри від 1 до відповідної кількості умов та прикріпити на плакат, пронумерувати по порядку позитивні чинники)

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

 1. Підсумки. Гра «Закінчіть речення».

Отже, розкажіть нам, що треба робити, щоб ваш зріст і маса тіла відповідали нормі, кожне речення починаючи словами:

«Щоб рости здоровим і розвиватися, необхідно…»

 1. «Зворотній зв’язок» . Побажання.

Діти стають в коло і говорять пошепки на вушко товаришу комплімент.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

 1. Наталія Вікторівна ознайомила учнів з особливостями здорового росту й розвитку дитини; разом
  з дітьми розглянула фактори, які впливають на гармонійний ріст і розвиток. Мені дуже сподобались завдання для груп, адже питання були нестандартні та цікаві, а особливу подяку заслуговує завдання на спілкування з батьками, де учні цікавляться не тільки своєю вагою, зрістом, але й першим словом, яке вони сказали в дитинстві, що поєднує дітей і батьків. Цікаві завдання, дякую за розробку.

 2. Мені подобається, що розробка уроку містить чіткий алгоритм дій до кожного завдання. Радує те, що на уроці основ здоров`я учні виконують практичні завдання, рухаються, працюють в парі, групах. Дякую колезі за докладний сучасний конспект!

 3. Наталія Вікторівна, з задоволенням ознайомилася з уроком -тренінгом у Вашому виконанні. У повній мірі реалізована мета, спрямована на виховання у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я. Були дотримані правила педагогічного такту, етики, норми стосунків учителя й учнів. Доцільно й уміло поєднано фронтальну роботу з індивідуальною, груповою. Дуже цікаві вправи тренінгу. Не зовсім зрозуміло: дитячі презентації. Натхнення вам!

 4. Учні знайомляться з новою темою граючи. Гра – це невід`ємна частина навчання для учнів початкової школи. Матеріал уроку сприяє усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя.

 5. Сприяти вихованню у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та стимулювання бажання дбати про нього, рости здоровими, життєрадісними, розумними – завдання даної розробки. Дякую!!!

 6. Дякую за урок. Індивідуальна робота учнів на уроці чергується з груповою, адже групова робота дуже важлива: вона навчає вмінню вислуховувати опонета, поважати думку інших. Для себе “поцуплю” вправу “Гірлянда добра”: такий початок уроку створює позитивну атмосферу в класі. Також сподобалась вправа “Зворотній зв’язок”.