mail@urok-ua.com

Як зробити витинанку з паперу

“Витинанка. Великодні зайці”

Автор: керівник гуртка Острікова Віра Віталіївна

Витинанка з паперузавдання:

 1. Сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно – прикладного мистецтва витинанка . Ознайомити учнів з технікою виконання .
 2. Розвивати уміння роботи з папером , окомір , дрібну моторику рук .
 3. Виховувати акуратність , культуру праці .

Матеріали: аркуш паперу, кольоровий картон; клей ПВА; пензлик; маленькі ножиці або канцелярський скальпель (Макетний ніж, різак); трафарет.

Витинанка -це техніка вирізання з паперу. Цей вид образотворчого мистецтва давно з’явився- в 9 столітті в Китаї одночасно з винаходом і розповсюдженням паперу.

На сьогоднішній день вона широко поширена серед дітей. Хто ж не вирізав на Новий рік сніжинки? Популярна також як техніка графічного мистецтва для оформлення книг, плакатів, листівок, календарів і т.п ..

Покрокове виконання виробу:

Сьогодні ми будемо створювати композицію на тему «Великодні зайці»

 1. Для початку згинаємо папір навпіл і наносимо наш малюнок (трафарет). Необхідно, щоб всі лінії не єдналися як при звичайному малюнку, а складалися з окремих елементів.

Щаблон витинанки з паперуРекомендації: слабшим учням можна на малюнку зафарбувати простим олівцем області, які потрібно вирізати, щоб було простіше зрозуміти які саме частини малюнка потрібно видалити.

 1. Після того як ви нанесли шаблон на папір, починаємо вирізати акуратно по лінії. Починаємо прорізати малюнок знизу, вирізаючи по черзі всі деталі.

Яз зробити витинанку з паперу

Рекомендації: Не забудьте підкласти під лист килимок для вирізання або фанерку. Вирізаючи притримуйте аркуш паперу рукою, щоб випадково не порвати малюнок. Вирізати потрібно акуратно і повільно, щоб не відрізати потрібну частину. Якщо ненароком це сталося, не переживайте, відрізану частину можна приклеїти клеєм.

 1. Коли всі деталі усередині шаблону вирізали, потрібно обрізати шаблон по контуру.

Отже, коли наша витинанка готова, починаємо підбирати фон для неї.

На кольоровий картон приклеюємо нашу витинанку (наносимо клей на ту сторону, з якої вирізали). За основу можна вибрати будь-який колір, який вам сподобався.

Бажаємо творчих успіхів!

Витинанки з паперу


Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 коментарів

 1. Це чудово, що є покрокові світлини до витинанки. Мої вихованці дуже люблять такий вид роботи. Учителеві потрібно виготовити тільки шаблон і вперед! Беремо з собою на урок чи заняття терпіння,мотивацію й уважність. Дякую учительці за розробку, саме згодиться на гуртку!

 2. Матеріал підібраний актуально на передодні Великодня. Цікаві фотографії, малюнки, але не пронумеровані і не підписані. Якщо це заняття для гурткової роботи, воно має відповдати необхідним вимогам, мати структуру, Список використаних джерел та посилань (можливо це авторський малюнок і авторська розробка?!). Обов’язково попередній та поточний інструктажі з безпечної праці. Дякую

 3. Такі чудові зайчики! Витинанки – це чарівний світ народного декоративного мистецтва,які прикрашають предмети,що оточують нас у повсякденному житті.Віра Віталіївна береже і поширює традиції виготовлення витинанок.Попробую зробити і собі.Дякую!

 4. Подивилася Ваш майстер-клас і здивувалася, яка краса! Дуже кропітка робота. Ваш майстер-клас доступний і зрозумілий. Обов’язково спробую зробити зі своїми дітками, але трохи турбує техніка безпеки.

 5. Ніби уже і далеко не учениця, але було дуже цікаво “побувати” на даному занятті гуртка Віри Віталіївни і познайомитися, а як же зробити витинанку з паперу? Дана публікація є дієвою покроковою інструкцією для тих, хто зацікавився новим видом декоративно – прикладного мистецтва -витинанка. Щиро дякую за розробку! Бажаю творчих успіхів!

 6. Люба Віра Віталіївна! Я завжди милувалась виставковими витинанками в школі і хотіла навчитися їх робити. Ваш детальний майстер – клас допоміг мені подумки поринути у давнину і відчути себе господарочкою , яка привносить у свою оселю красу та затишок витинанок -чарівні писанки, Великодній зайчик. Не всі деталі усередені шаблону вирізала акуратно , було важко, але я старанно крок за кроком намагалась виконати свою роботу. Бажаю Вам створити щось найкрасивіше в світі ! Дякую .

 7. Віра Віталіївна змогла ознайомити учнів з технікою виконання. Учитель зуміла раціонально розподілити час на кожному з етапів уроку, чітко продумала роботу на кожному з них. Гарний урок.

 8. Погоджуюсь з колегами, що витинанка досить складна для виконання, хоча джуе гарна! Можливо, можна спробувати з учнями 4 класу, але не всі справляться за 1 урок, враховуючи теоретичний матеріал.

 9. Дякую за ідею! За урок такий виріб не встигнемо зробити, а от в позаурочний час на гуртку з паперопластики треба спробувати. Покрокове виготовлення виробу складено зрозуміло. До вступної бесіди я б додала, що витинанка – це один із видів українського народного декоративно мистецтва.

 10. Яка цікава ідея! Мої учні дуже полюбляють щось таке робити на уроках! От цікаво було б зробити комбінований урок з англійської мови та трудового навчання, використавши такий вид роботи!!! Дякую за ідею!

 11. Витинанка складний вид роботи на уроці. Треба зразу провести бесіду про техніку безпеки.На жаль не вказаний клас в якому проводиться робота, бо завдання для учнів складнувате та об”ємне.